Постанова від 18.09.2015 по справі 821/2933/15-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/2933/15-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

встановив:

Цюрупинської об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - позивач, Цюрупинська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1В.), у якому просить стягнути з відповідача борг з єдиного податку в сумі 2967,09 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що за результатами господарської діяльності у відповідача рахується податковий борг по сплаті єдиного податку у сумі 2967,09 грн., який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань за період з листопада 2013 року по червень 2014 року включно, а саме: обов'язкових щомісячних платежів в сумі 1892,19 грн. та штрафних санкцій у розмірі 1074,90 грн., нарахованих згідно податкового повідомлення-рішення від 17.12.2014 р. № НОМЕР_1. У зв'язку із тим, що ФОП ОСОБА_1 добровільно не сплатив заборгованість, податковий орган просить стягнути її у судовому порядку.

18.09.2015 р. від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Від відповідача до суду надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами (ч.4 ст.122 КАС України).

Дослідивши наявні у справі докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був зареєстрований як фізична особа-підприємець 11.03.2011 р. та перебуває на обліку в Цюрупинській ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, здійснює діяльність за КВЕД 49.39 "Інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у.".

Як вбачається із матеріалів справи, 15.12.2011 р. ФОП ОСОБА_1 подав до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.01.2012 р. та обрав 2 групу.

Відповідно до п.293.1 ст.293 ПК України ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (п.293.2 ст.293 ПК України).

Рішенням 30 позачергової сесії міської ради VI скликання Цюрупинської міської ради Херсонської області від 25.06.2012 р. № 509 встановлено ставки єдиного податку на 2013 рік для платників 2 групи в розмірі 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Рішенням 46 позачергової сесії міської ради VI скликання Цюрупинської міської ради Херсонської області від 11.07.2013 р. № 755 встановлено ставки єдиного податку на 2014 рік для платників 2 групи в розмірі 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п.295.1 ст.295 ПК України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 не виконав свій обов'язок щодо сплати узгоджених грошових зобов'язань по єдиному податку за період з листопада 2013 року по червень 2014 року включно, у зв'язку з чим утворилась заборгованість в розмірі 1892,19 грн.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до пп.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Так, 05.11.2014 р. посадовими особами Цюрупинської ОДПІ проведено камеральну перевірку ПП ОСОБА_1 з питання дотримання встановлених чинним законодавством граничних строків сплати (перерахування) до бюджету єдиного податку, про що складено акт від 05.11.2014 р. № 625/17-0.

В результаті перевірки встановлено порушення: несплата (неперерахування) ФОП ОСОБА_1, визначених пп.1, 2 п.291.4 ст.291 ПК України сум авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені п.295.1 ст.295 ПК України, не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Положеннями п.122.1 ст.122 ПК України передбачено, що несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з п.116.1 ст.116 ПК України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.

На підставі акту перевірки від 05.11.2014 р. № 625/17-0 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 17.12.2014 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафної санкції в розмірі 1074,90 грн. Вказане рішення направлено відповідачу засобами поштового зв'язку.

Відповідачем не надано до суду жодних доказів оскарження податкового повідомлення-рішення від 17.12.2014 р. № НОМЕР_1 в адміністративному чи судовому порядку, а тому згідно зі ст.56 ПК України грошове зобов'язання в сумі 1074,90 грн. вважаються узгодженими та підлягають обов'язковій сплаті.

Таким чином, загальна сума узгодженого грошового зобов'язання складає 2967,09 грн. (основний платіж - 1892,19 грн., штрафні санкції - 1074,90 грн.).

Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Так, на виконання вимог податкового законодавства Цюрупинською ОДПІ 14.03.2014 р. було сформовано податкову вимогу форми "Ф" № 646-25 на суму 430,59 грн., яку відповідачу надіслано засобами поштового зв'язку та отримано ним 09.04.2014 р.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п.59.5 ст.59 ПК України).

Положеннями пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Нормами ст.67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством.

Із дослідження облікової картки платника податку вбачається, що на рахунку ФОП ОСОБА_1 рахується борг по єдиному податку у розмірі 2967,09 грн.

Таким чином, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до місцевого бюджету м.Цюрупинська Херсонської області (р/р 31418699700284 в ГУ ДКСУ у Цюрупинському районі, код ЄДРПОУ 38045231, МФО 852010, код призначення платежу 18050400) заборгованість по єдиному податку в розмірі 2967 (дві тисячі дев'ятсот шістдесят сім) грн. 09 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 8.2.3