про зупинення провадження у справі
17 вересня 2015 р. м. ХерсонСправа № 821/1127/15-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Пекного А.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагентства у Херсонській області, треті особи: Херсонська обласна рада, Херсонська міська рада, Антонівська селищна рада м. Херсона Херсонської області, Фермерське господарство «Антонівське», Херсонська обласна державна адміністрація, за участю прокурора м. Херсона про визнання протиправними дії, скасування відомостей про земельні ділянки, внесених до Державного земельного кадастру,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із позовом до Головного управління Держземагентства у Херсонській області (далі - відповідач, ГУ Держземагентства у Херсонській області), в якому просить:
визнати незаконними та протиправними дії ГУ Держземагентства у Херсонській області по внесенню до Державного земельного кадастру (Національної кадастрової системи) відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території, на підставі рішення "Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради народних депутатів. а також населених пунктів на її території" Херсонської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 року за № 311;
скасувати у Державному земельному кадастрі (Національній кадастровій системі) державну реєстрацію відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території, на підставі рішення "Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради народних депутатів, а також населених пунктів на її території" Херсонської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 року за № 311;
зобов'язати відповідача внести відомості до Державного земельного кадастру про скасування державної реєстрації відомостей про встановлення адміністративних меж Антонівської селищної Ради народних депутатів м. Херсон, а також меж населених пунктів на її території, на підставі рішення "Про затвердження технічної документації по встановленню адміністративних меж Антонівської селищної ради народних депутатів, а також населених пунктів на її території" Херсонської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994 року за № 311.
Від представника позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, яке мотивоване необхідністю уточнення позовних вимог. Крім того, представник позивача просить розглянути дане клопотання в порядку письмового провадження.
Від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, яке мотивоване необхідністю надання додаткових доказів, а також у зв'язку із зайнятістю останньої в іншому судовому засіданні.
Враховуючи положення ст.ст.122, 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали даної справи, судом встановлено наступне.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 17.06.2015 р. зобов'язано Головне управління Держземагентства у Херсонській області надати до суду завірені належним чином копії документів, які стали підставою для відображення в Державному земельному кадастрі відомостей про межі селища Антонівка міста Херсона Херсонської області, а також витяг з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальної одиниці - селища Антонівка міста Херсона Херсонської області за формою згідно з додатком 45 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012р. №1051.
Станом на 17 вересня 2015 р. вказані докази суду не надані.
Відповідно до ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до статті 11 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, відповідно до ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно ч. 4 ст. 11 КАС України для з'ясування всіх обставин у справі, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи, що спірним у даній справі є правомірність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі населеного пункту селища Антонівка м. Херсона Херсонської області, а також приймаючи до уваги, що для ухвалення законного і обґрунтованого рішення по суті даного спору, слід встановити обставини щодо встановлення у визначеному законодавством порядку меж селища Антонівка, відображення в Державному земельному кадастрі відомостей про межі цього населеного пункту саме на підставі належних документів, суд вважає за необхідне повторно витребувати докази для встановлення вказаних обставин.
Суд звертає увагу на постанову Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 5 "Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру", відповідно до якої реорганізовано територіальні органи Державного агентства земельних ресурсів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (далі-Держгеокадастр).
Таким чином, суд вважає, що докази у даній справі слід витребовувати від Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.
Стосовно клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне. .
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на викладені обставини суд вважає, що клопотання представника позивача належить задовольнити.
Керуючись ст.ст. 11, 69, 71, 156 КАС України,
ухвалив:
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держземагентства у Херсонській області треті особи: Херсонська обласна рада, Херсонська міська рада, Антонівська селищна рада м. Херсона Херсонської області, Фермерське господарство «Антонівське», Херсонська обласна державна адміністрація, за участю прокурора м. Херсона про визнання протиправними дії, скасування відомостей про земельні ділянки, внесених до Державного земельного кадастру до 10: 00 години 29 вересня 2015 р..
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області надати до суду в строк до 25 вересня 2015 року:
- завірені належним чином копії документів, які стали підставою для відображення в Державному земельному кадастрі відомостей про межі селища Антонівка міста Херсона Херсонської області;
- Витяг з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно-територіальної одиниці - селища Антонівка міста Херсона Херсонської області за формою згідно з додатком 45 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012р. №1051;
- відомості про межі адміністративно-територіальної одиниці - селища Антонівка міста Херсона Херсонської області та завірені належним чином копії всіх документів, які були подані до Державного земельного кадастру для внесення до Державного земельного кадастру про землі відомостей про межі адміністративно-територіальної одиниці - селища Антонівка міста Херсона Херсонської області.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає та є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.