Справа № 7977/10/1570
16 вересня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бутенко А.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій посадових осіб Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області щодо повернення виконавчого листа по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Березівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, прокуратури Березівського району Одеської області та Головного управління Державного казначейства України в Одеській області про стягнення моральної шкоди та судових витрат, -
19.11.2010 року постановою Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-7977/10/1570 задоволено позов ОСОБА_1 до Березівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, прокуратури Березівського району Одеської області та Головного управління Державного казначейства України в Одеській області та стягнуто з Березівського РВ ГУ Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області на користь позивача моральну шкоду у розмірі 2000 грн., з прокуратури Березівського району Одеської області на користь позивача моральну шкоду у розмірі 2000 грн., з Державного бюджету України на користь позивача компенсацію за втрачений заробіток та витрати пов'язані із прибуттям до суду у розмірі 85 грн.43коп.
Ухвалами Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2011 у справі № 2а-7977/10/1570 та Вищого адміністративного суду України від 13.03.2014 у справі № К/9991/36007/11 апеляційну та касаційну скаргу прокуратури Березівського району Одеської області та Головного управління Державного казначейства України в Одеській області залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19.11.2010 - без змін.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 12.05.2014р. заяви ОСОБА_1 та Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання та продовження строку виконання виконавчих листів по справі №2а-7977/10/1570 - задоволені частково, суд встановив спосіб і порядок виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 19.11.2010 року у справі №2а-7977/10/1570, шляхом стягнення з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень, компенсації за втрачений заробіток та витрати пов'язані із прибуттям до суду у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) гривень 43 коп. та поновив строк пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого 06.09.2011 року по справі №2а-7977/10/1570 про стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 компенсації за втрачений заробіток та витрати пов'язані із прибуттям до суду у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) гривень 43 коп.
Одеським апеляційним адміністративним судом 09.07.2014 року ухвала Одеського окружного адміністративного суду від 12.05.2014 року скасована, та прийнята нова ухвала про відмову ОСОБА_1 у задоволенні заяви про встановлення порядку виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 19.11.2010 року, а заява державного виконавця відділу примусового виконання рішень ГУ юстиції в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання постанови задоволена частково - встановлено спосіб та порядок виконання постанови від 19.11.2010р. стягнувши з прокуратури Березівського району Одеської області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди у розмірі 2000 грн. шляхом списання цих коштів з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України.
Вказана ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили та не скасована.
15.06.2015р. ГУ ДКСУ в Одеській області подало до суду заяву, про роз'яснення судового рішення суду - постанови від 19.11.2010 року, в якій просили суд роз'яснити, з якої бюджетної програми підлягають списанню вищевказані кошти.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 04.09.2015 року ГУ ДКСУ в Одеській області було відмовлено в роз'ясненні судового рішення від 19.11.2010 року, з тих підстав, що рішення суду є зрозумілим для виконання, а тому не потребує роз'яснення.
14.09.2015 року від ОСОБА_1 засобами електронного зв'язку надійшла заява в порядку ст. 267 КАС України про визнання протиправними дій посадових осіб Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області щодо повернення виконавчого листа про стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судових витрат.
Проаналізувавши положення діючого законодавства суд дійшов до наступного.
Статтею 267 КАС України передбачене здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.
Так, відповідно до ч.1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Цій нормі кореспондують положенням абз. 7 п. 4 ч.1 ст. 163 КАС України, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі, якщо резолютивна частина вимагає вчинення певних дій.
У постанові Одеського окружного адміністративного суду від 19.11.2010 року по справі №2а-7977/10/1570 такий судовий контроль не встановлено, оскільки резолютивна частина не містить вимог про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 9 ст. 267 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Таким чином, право позивача подати таку заяву передбачено у разі, якщо судовий контроль за виконанням встановлено у постанові суду, при цьому резолютивна частина має містити вимоги про вчинення певних дій.
Крім того, у такій заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі; 5) номер адміністративної справи; 6) відомості про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; 7) інформація про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання; 8) інформація про хід виконавчого провадження; 9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; 10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До заяви додаються докази її надсилання рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачам і третім особам не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.
У разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам, ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, заява повертається заявнику.
Подана заява не відповідає вимогам ст. 267 КАС України.
За таких обставин суд дійшов висновку, що заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій посадових осіб Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області щодо повернення виконавчого листа по справі за адміністративним позовом до Березівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, прокуратури Березівського району Одеської області та Головного управління Державного казначейства України в Одеській про стягнення моральної шкоди та судових витрат слід повернути позивачу.
Згідно ч.6. ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.18, 108,163,267 КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 від 14.09.2015 року про визнання протиправними дій посадових осіб Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області щодо повернення виконавчого листа по справі за позовом ОСОБА_1 до Березівського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, прокуратури Березівського району Одеської області та Головного управління Державного казначейства України в Одеській про стягнення моральної шкоди та судових витрат - повернути позивачу.
Копію ухвали надіслати ОСОБА_1 негайно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвалу може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Бутенко А.В.