про залишення позовної заяви без руху
10 лютого 2011 р. Справа № 2а/0270/548/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1
до: територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Вінницькій області
про: притягнення до відповідальності за порушення звернень громадян
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Вінницькій області про притягнення до відповідальності за порушення звернень громадян.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Вимоги щодо форми і змісту позовної заяви встановлені у ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивачем при оформленні позовної заяви не дотримано ряд вимог передбачених ст. 106 КАС України.
У відповідності до п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача/відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В порушення вказаної норми, позивачем не зазначено номеру власного засобу зв'язку та власної адреси електронної пошти (якщо така є), а також номер засобу зв'язку та адреси електронної пошти - відповідача - територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Вінницькій області (якщо такі відомі).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить постановити рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності суб'єкта владних повноважень за порушення звернень громадян та провести перевірку позовної заяви з виїздом на місце та надання заявнику належним чином завірених доказів.
Як зазначено у частині 4 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
В контексті з пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України це означає, що така вимога має бути обґрунтована, тобто враховано всі обставини, що мають значення для її задоволення.
Втім, в аргументаціях позовної заяви не зазначено, за яких підстав відповідач наділений повноваженнями вчинити саме такі дії, а також не вказано компетенцію відповідача на прийняття таких.
Таким чином, у поданому адміністративному позові позивачем не обґрунтовано обраний спосіб захисту порушених прав та інтересів при зверненні до адміністративного суду.
Крім того, у поданій позивачем позовній заяві має місце неконкретизований виклад обставин позовних вимог.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч.2 ст.106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
В обґрунтування своїх вимог позивач не зазначено доказу на підтвердження обставин звернення із заявою до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Вінницькій області в порядку Закону України “Про звернення громадян” та порушення останнім порядку її розгляду.
Стаття 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону
Вищезазначені обставини позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження по справі.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Вінницькій області про притягнення до відповідальності за порушення звернень громадян - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк до 28.02.11 р. для усунення недоліків позовної заяви.
3. Копію даної ухвали направити позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки визначені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя./підпис/. ОСОБА_2
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: