Ухвала від 13.12.2011 по справі 2а/1570/10675/2011

Справа № 2а/1570/10675/2011

УХВАЛА

13 грудня 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ГУ МВС України в Одеській області про захист конституційних та житлових прав, -

ВСТАНОВИЛА:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУ МВС України в Одеській області в якому позивачка просить визнати порушеними конституційні та житлові права ОСОБА_1 діями ЖПК ГУМВС України в Одеській області, які можливо розцінювати як відмову в задоволені прохання про зміну статусу службової квартири; зобов'язати ЖПК ГУМВС України в Одеській області задоволенні прохання ОСОБА_1, підготовити та направити клопотання від імені ГУМВС України в Одеській області до Суворовської районної адміністрації Одеської міської ради про зміну статусу квартири АДРЕСА_1 з службової на ордерну.

Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Також, відповідно ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

З поданої позовної заяви ОСОБА_1 судом не встановлено позовних вимог, які мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства, а лише позовні вимоги про захист конституційних та житлових прав, що є спором який вирішується за правилами цивільного судочинства.

Крім того, суддя вважає за необхідне зазначити, що квартира за адресою АДРЕСА_2 була надана ОСОБА_2 у статусі службової (посвідчення № 230 від 10.1-0.1989 р.) у період проходження ним публічної служби.

ОСОБА_2 був звільнений з органів внутрішніх справ 27.06.2001 року у відставку (Наказ ОМУ № 95 о/с від 27.06.2001р.), отже проходження публічної служби припинилося.

Слід зазначити, що суб'єктний склад у спірних правовідносинах не відповідає приписам КАС України, а саме, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно -правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (п.2 ч.2 ст. 17 КАС України).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не є в даних правовідносинах суб'єктом публічної служби який має право звертатися з зазначеними вимогами до адміністративного суду.

Відповідно до ст.ст.15, 28, 29, 30 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства. Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

При виборі способу захисту цивільного права суд враховує специфіку права та характер його порушення. Захист права судом відбувається з урахуванням установлених законом меж здійснення суб'єктивного права на захист і компетенції суду.

Згідно з п. 4.2 рішення Конституційного Суду України №6-рп/2001 від 23.05.2001р. правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорам відповідно до процесуального законодавства України.

Таким чином судом встановлено, що для даного спору законодавством України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись, ст. ст. 4, 17, 109, КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ГУ МВС України в Одеській області про захист конституційних та житлових прав.

Роз'яснити позивачу, що вказані в його позові вимоги належить розглядати у порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачці негайно.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 -денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.

Суддя /підпис/ ОСОБА_3