Ухвала від 25.01.2011 по справі 2а/1570/739/2011

Справа № 2а-2а/1570/739/2011

УХВАЛА

25 січня 2011 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., розглянувши матеріали позову арбітражного керуючого фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства про визнання незаконним Розпорядження № 3 від 26.11.2010 року ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства,-

ВСТАНОВИВ:

24.01.2011 року позивачка звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просила визнати незаконним Розпорядження № 3 від 26.11.2010 року ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 25.01.2011 року провадження по справі відкрито, розпочате підготовче провадження по справі.

Одночасно з адміністративним позовом позивачка, керуючись ст.ст. 117, 118 КАС України звернулась з клопотанням про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії Розпорядження № 3 від 26.11.2010 року ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства до вирішення адміністративного позову по суті, а також заборони Державному департаменту з питань банкрутства розглядати питання щодо анулювання ліцензії серії АВ № 397318 від 10.11.2008 року, що видана ОСОБА_1, до вирішення по суті адміністративного позову про визнання незаконними Розпорядження №3 від 26.11.2010 року ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області державного департаменту з питань банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владний повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владний повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

Крім того ч. 4 ст. ст. 117 КАС України передбачено, що адміністративний позов, крім способу, встановленого ч. 3 цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до Порядку контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (надалі - Порядок) затвердженого Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України 13.02.2002 № 22/35 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2002 р. за № 191/6479 контроль за додержанням арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами) (далі - арбітражний) керуючий ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі -Ліцензійні умови) здійснюють Державний департамент з питань банкрутства (його територіальні органи з питань банкрутства) як орган ліцензування у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.

Пункт 1.3. вищезазначеного Порядку передбачає, що позапланові перевірки здійснюють органи контролю лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення арбітражними керуючими ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.

Згідно з пунктом 5.2. Порядку при позаплановій перевірці арбітражного керуючого комісія перевіряє факти порушення арбітражним керуючим Ліцензійних умов, наведені у заяві, або виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов.

У пункті 6.1. Порядку зазначено, що орган контролю не пізніше десяти робочих днів з дати складання акта перевірки порушень Ліцензійних умов видає розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, або орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.

Як вбачається з матеріалів справи стосовно арбітражного керуючого фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області державного департаменту з питань банкрутства було винесено розпорядження №3 від 26.11.2010 року «Про усунення порушень ліцензійних умов ведення господарської діяльності згідно законодавства України».

12.01.2011 року за висновком перевірки ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області державного департаменту з питань банкрутства виконання арбітражним керуючим фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 оскаржуваного розпорядження № 3 від 26.11.2010 року «Про усунення порушень ліцензійних умов ведення господарської діяльності згідно законодавства України»було складено акт від 12.01.2011 року № 01 «Про не виконання Розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) .

Згідно пункту 6.4.1. Порядку, у разі невиконання арбітражним керуючим розпорядження про усунення виявлених порушень Ліцензійних умов орган контролю за результатами перевірки складає акт про невиконання розпорядження про усунення виявлених порушень Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії.

Враховуючи те, що оскаржувані дії та акт суб'єкта владних повноважень до вирішення адміністративного позову по суті можуть привести до анулювання ліцензії позивачки на право провадження нею господарської діяльності арбітражного керуючого, та у разі задоволення позовних вимог для відновлення прав і інтересів позивачки необхідно буде докласти значних зусиль, суд за таких обставин вважає необхідним задовольнити клопотання позивачки про забезпечення позовних вимог частково, в частині, а саме зупинення ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства від 12.01.2011 року № 01 «Про не виконання Розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого» до вирішення по суті адміністративного позову.

Згідно п.6.4.3., 6.4.4. зазначеного Порядку територіальні органи з питань банкрутства, працівники яких проводили перевірку, не пізніше наступного робочого дня після складання акту про невиконання розпорядження про усунення виявлених порушень Ліцензійних умов направляють акт до Державного департаменту з питань банкрутства з пропозицією анулювати ліцензію . Державний департамент з питань банкрутства на підставі акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов приймає рішення щодо анулювання ліцензії.

З урахуванням вищенаведеного суд вважає необхідним направити копію ухвали для відома Державного департаменту з питань банкрутства.

На підставі викладеного, керуючись ст. 117, ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання позивачки - арбітражного керуючого фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову -задовольнити частково.

Зупинити дію акту ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства від 12.01.2011 року № 01 «Про не виконання Розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого»до вирішення по суті адміністративного позову про визнання незаконним Розпорядження № 3 від 26.11.2010 року ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства.

Ухвала підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає розгляду справи.

Копію ухвали направити для відома та виконання до ОСОБА_2 з питань банкрутства в Одеській області Державного департаменту з питань банкрутства, копію ухвали направити для відома Державному департаменту з питань банкрутства .

Ухвала підлягає оскарженню протягом 5 днів з дня її отримання, шляхом подачі заяви до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: Стеценко О.О.