Справа № 2а-4442/09/1770
22 вересня 2009 р.
15год. 08хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Микулін В.І.
позивача: представник не з'явився;
відповідач: не з'явився;
третьої особи: представник не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Рівненський транспортний прокурор в інтересах держави уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція в м.Рівне
до
ОСОБА_1
про стягнення фінансової санкції , -
Рівненський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом доОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві.
Від позивача та третьої особи надійшли клопотання про розгляд справи за відсутності їх представників.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.
Суд виходив з наступного.
Статтею 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що фізична особа (автомобільний перевізник), що здійснює перевезення пасажирів на таксі повинна мати: ліцензійну картку , інші документи, передбачені законодавством України.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області 28.10.2008 року в м. Рівне на проспекті Миру здійснено перевірку транспортного засобу ВАЗ 21063, номерний знак НОМЕР_1 під час якої встановлено, що відповідач експлуатував вказаний транспортний засіб, як таксі, без наявної ліцензійної картки на вказаний транспортний засіб.
Абзац 4 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом -Порядок), винесено постанову № 1613 від 03.12.2008 р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.
Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки № 101846 та постанова № 1613 територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувалась.
Відповідно до ст. 70, ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Прокурором доведена правомірність позовних вимог. А відтак, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача -ОСОБА_1АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 1667406710) на користь держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне (м.Рівне, вул. Відінська, 8, р/р 31113106700002, в ВДКУ в м.Рівне, МФО 833017, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 22586331) код платежу 21081100, фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510 грн. (п'ятсот десять гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Шевчук С.М.
Постанова складена в повному обсязі 25.09.09р.