Ухвала від 24.09.2010 по справі 8/02-18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

24.09.10 Справа№ 8/02-18(10)

Суддя господарського суду Львівської області Гутьєва В.В.

розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю „МТД-Інвест”, м.Киів

до відповідача: Трускавецької міської ради, м.Трускавець

про зобов'язання вчинити дії, а саме: надати земельну ділянку для будівництва

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Товариством з обмеженою відповідальністю „МТД-Інвест” заявлено позов до Трускавецької міської ради про зобов'язання Трускавецької міської ради належно виконувати умови договору № 6 від 12.12.2007 р., а саме - надати ТзОВ „МТД-Інвест” земельну ділянку по вул.Мазепи між будинками № 21 та № 23 для будівництва адміністративної будівлі для розміщення міського суду.

Наведена позовна заява подана за нормами ГПК України та направлена позивачем для розгляду у господарський суд Львівської області.

За приписами ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім, зокрема, спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів;

5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери;

6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів

Відповідно до вимог ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень ( ст.. 3 КАС України).

Відповідно до ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Рішенням Конституційного Суду України від 01.04.2010р. у справі № 1-6/2010 за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що відповідно до пунктів „а”, „б”, „в”, „г” ст.12 Земельного кодексу до повноважень сільських, селищних, міських рад як суб'єкта владних повноважень належить вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності.

Відповідно до пункту 1 частини першої ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється , зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Оскільки предметом позову є спонукання до вчинення дій суб'єкта владних повноважень, то на даний спір поширюється юрисдикція адміністративних судів, і даний спір не підвідомчий господарським судам.

Як випливає із змісту позовної заяви має місце спонукання до надання земельної ділянки для будівництва, а не будівельного майданчику (фронту робіт). Питання надання земельної ділянки відноситься до компетенції територіальних громад.

В силу пункту 1 частини першої ст.62 ГПК України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

На підставі викладеного у прийнятті позовної заяви належить відмовити, оскільки заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Керуючись ст.ст.12, п.1 ч.1 ст. 62, ст. 86 ГПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

У прийнятті позовної заяви відмовити. Позовну заяву та додані до неї документи на 17 арк. повернути позивачу

Суддя Гутьєва В.В.