Копія
09 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/85/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Шаповал М.М. розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
Позивач просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 незаконно отримані кошти - субсидію у загальному розмірі 614,73 грн., із них: за 2008 р. - 458,29 грн., за період з лютого по грудень 2009 р. - 156,44 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідачці, на підставі її заяв та наданих документів, управлінням праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області була призначена та виплачена державна соціальна допомога - субсидія для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива: на 2008 рік - одноразово в сумі 458,29 грн., з лютого по грудень 2009 р. в сумі 1,37 грн. щомісячно і 141,37 грн. одноразово. Однак в результаті проведеної перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги, встановлено, що відповідачка при зверненні за призначенням допомоги подала недостовірну інформацію, а саме було виявлено, що ОСОБА_1 має у володінні два автотранспортних засоби зареєстровані у встановленому порядку. Відповідачці було направлено повідомлення про перерахунок розміру субсидії та необхідність відшкодування надміру виплачених коштів субсидії, однак до цього часу кошти до бюджету не надійшли.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, справу просив розглядати без його участі у судовому засіданні.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, відзиву на позов або клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Оскільки в матеріалах справи є достовірні докази про повідомлення сторін про дату, час і місце розгляду справи, однак представники сторін в судове засідання не з'явилися та немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, то відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 ч.6 ст. 128 КАС України, її розгляд відбувся в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Призначення та надання житлової субсидії регламентоване Положенням «Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1050 від 22.09.1997 року, Постановою КМУ №1703 від 12.12.2006 р. «Про спрощений порядок надання населенню субсидій, для компенсації витрат на сплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива».
Відповідно до п.4 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 року № 1050, субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
У разі застосування визначених Кабінетом Міністрів України розрахункових норм для призначення субсидій залежно від кількості прописаних у житловому приміщенні (будинку) субсидія призначається за наявності різниці між розрахунковою вартістю житлово-комунальних послуг і обсягом визначеного обов'язкового відсотка платежу.
В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися відділами (управліннями) субсидій незалежно від розміру загальної площі житла за рішеннями районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворюються. Положення про комісії затверджують органи, які їх утворили.
Норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Відповідно до п.5 Положення, субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.". заяви про призначення субсидії.
Згідно п.20 зазначеного Положення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Судом встановлено, що відповідачка отримувала субсидію для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива та оплату житлово - комунальних послуг за адресою: с. Лушники, Шосткинського району на підставі заяв про призначення усіх видів соціальної допомоги ( а.с.9-10, 15-16).
При зверненні за отриманням житлової субсидії відповідачкою подано неповні відомості про її майновий стан.
В результаті проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги встановлено, що внаслідок подання неповної інформації надмірно виплачені кошти в сумі 614,73 грн.
Про необхідність та порядок повернення коштів незаконно отриманої державної допомоги управлінням праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області відповідачу направлено повідомлення ( а.с.5,6).
Станом на теперішній час відповідачем до бюджету не повернута повна сума переплати нарахованої та виплаченої державної допомоги, що складає 614,73 грн.
Відповідачка доказів погашення суми переплати станом на час розгляду справи або відсутності обов'язку її сплачувати, не надала.
Позов поданий до адміністративного суду у межах строку, передбаченого ст.99 КАС України. Судові витрати по справі відсутні.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (41100, с.Лушники, Шосткинський район, Сумська область) на користь держави кошти безпідставно отримані як субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива за 2008р. та з лютого по грудень 2009р. в загальному розмірі 614,73 (шістсот чотирнадцять) грн. 73 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал