Копія
21 грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/8098/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу 2а-1870/8098/11
за позовом Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради
до Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області
про скасування постанови,
14 листопада 2011 року Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради (далі по тексту, - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області (далі по тексту, - відповідача), в якій просить суд:
- скасувати постанову ВП №28155041 від 27.09.2011 року про накладення штрафу в сумі 1360 грн. 00 коп.
Ухвалами Сумського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2011 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представники сторін судове засідання не з'явились. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до частини 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції, що діє з 09 березня 2011 року) рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Сторонами виконавчого провадження у розумінні частин 1, 2 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Як вбачається з матеріалів справи спір виник між сторонами з приводу виконання рішення Шосткинського міськрайонного суду Сумської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради провести перерахунок державної допомоги ОСОБА_1 по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з підвищенням її до розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, передбаченого ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»та провести відповідні виплати за 2007 рік: з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року.
Отже, з позовом про оскарження постанови державного виконавця звернулося Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради, яке є стороною (боржником) у виконавчому провадженні. Предметом оскарження є постанова про накладення штрафу на позивача за невиконання рішення суду, прийнята державним виконавцем у виконавчому провадженні, що відкрито за виконавчим листом, виданим Шосткинським міськрайонним судом Сумської області по адміністративній справі № 2-а-1589/09.
Тобто, зазначений спір повинен вирішуватись Шосткинським міськрайонним судом Сумської області, як адміністративним.
Відповідно до ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність передачі адміністративної справи 2а-1870/8098/11 до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області для розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 22, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
Передати адміністративну справу №2а-1870/8098/11 за позовом Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської міської ради до Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про скасування постанови до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області для розгляду за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик