Постанова від 03.11.2011 по справі 2а-1870/7500/11

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2011 р. Справа № 2a-1870/7500/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Воловика С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. суми адміністративну справу №2а-1870/7500/11

за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації

до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області

про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації звернулось до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області, в якому просить суд:

- скасувати постанову від 12 жовтня 2011 року про накладення штрафу у розмірі 1360 грн. ВП № 28442945 винесену старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що 12 жовтня 2011 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень відділу Управління ДВС Головного управління юстиції в Сумській області було винесено постанову про накладення штрафу, відповідно до якої, за невиконання рішення суду з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 виданого 25.08.2011 року Краснопільським районним судом Сумської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації Сумської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 розмір одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліду 3 групи у відповідності до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та щорічної допомоги на оздоровлення, станом за березень 2011 року, на боржника накладено штраф у розмірі 1360 грн. Позивач категорично не погоджується з діями державного виконавця щодо винесення постанови про накладенню штрафу та вважає, що дана постанова від 12.10.2011 року підлягає скасуванню, оскільки виплати ОСОБА_1 одноразової компенсації та щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2010 рік управління не має можливості з поважних причин.

Представники сторін у судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Представником позивача надано клопотання про розгляд справи за його відсутності, представник відповідача клопотання про розгляд справи за його відсутності не надав, про причини неявки до суду не повідомив.

На підставі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий розгляд даної справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 31.08.2011 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області було відкрито виконавче провадження № 28442945 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 виданого 25.08.2011 року Краснопільським районним судом Сумської області про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації Сумської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 розмір одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліду 3 групи у відповідності до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та щорічної допомоги на оздоровлення, станом за березень 2011 року. Постанова підлягає негайному виконанню.

Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації на адресу підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції в Сумській області було надіслано лист щодо виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 від 25.08.2011 року (а.с.15-16) в якому зазначено, що відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 31.08.2011 року щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації Сумської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 розмір одноразової компенсації учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліду 3 групи у відповідності до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та щорічної допомоги на оздоровлення, станом за березень 2011 року, Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації було зроблено відповідний перерахунок, але сплатити дані кошти немає можливості.

Державним виконавцем відповідно до ст.ст. 5, 75, 89 Закону України “Про виконавче провадження” було винесено постанову від 12.10.2011 року про накладення штрафу у розмірі 1360 грн. ВП № 28442945 (а.с.13).

На думку суду постанова державного виконавця про накладення штрафу є необґрунтованою та не відповідає вимогам чинного законодавства виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 89 Закону України "Про виконавче провадження", у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Статтею 22 Бюджетного кодексу України визначено, що для здійснення програм та заходів, які реалізуються за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів. За обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Головні розпорядники коштів Державного бюджету України визначаються відповідно до пункту 1 частини другої цієї статті та затверджуються законом про Державний бюджет України шляхом встановлення їм бюджетних призначень.

Головним розпорядником коштів по КПКВ 2501250 “Компенсація за шкоду заподіяну здоров'ю, допомога на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено ОСОБА_2 праці та соціальної політики України.

Кошти на виплату щорічної грошової допомоги на оздоровлення постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, Конотопське міське управління праці та соціального захисту населення отримує від Головного управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, а воно в свою чергу отримує субвенцію від головного розпорядника коштів ОСОБА_2 праці та соціальної політики України.

Відповідно до п.8 ст. 7 Бюджетного кодексу України встановлено принцип цільового використання бюджетних коштів згідно з яким бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями.

На час виконання Управлінням праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації рішення суду з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 виданого 25.08.2011 року Краснопільським районним судом Сумської області, кошти для здійснення виплат щорічної грошової допомоги на оздоровлення постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС відповідно до рішень суду на розрахунковий рахунок не надходили, тому провести виплату вказаної допомоги Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації не мало можливості.

Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації неодноразово зверталось з листами до головного управління праці та соціального захисту населення з проханням виділення коштів для виконання рішень суду, але кошти не були виділені.

Кошти, які надходять на інші розрахункові рахунки являються цільовими і не можуть бути перераховані на інші виплати.

В листі ОСОБА_2 соціальної політики від 01 липня 2011 року № 540/0/15-11/04 (а.с.10) зазначено, що у зв'язку з обмеженістю фінансових ресурсів, Державним бюджетом на 2011 рік видатки на забезпечення в повному обсязі соціальних гарантій відповідно до окремих статей Закону України “Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС” та на виконання судових рішень за програмами соціального захисту громадян ОСОБА_2 не передбачено.

У разі виділення бюджетних призначень на виконання рішень судів після внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет на 2011 рік” ОСОБА_2 буде проведено розподіл виділених коштів для здійснення необхідних виплат.

Управління праці і соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації є неприбутковою організацією, підприємницькою діяльністю не займається, і будь-яких доходів не має. На рахунках, відкритих для управління в органах казначейства акумулюються лише кошти, які носять характер цільових виплат з державного бюджету для надання соціальної допомоги різним категоріям населення. Такі кошти є державними і Управлінню праці та соціального захисту населення Краснопільської райдержадміністрації на праві власності не належать, а підлягають виплаті на користь соціальне незахищених громадян у визначені законодавством строки.

Окрім того судом встановлено, що після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження від 31.08.2011 року, Управлінням праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації вживалися дії щодо добровільного виконання рішення суду з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 від 25.08.2011 року, а саме: розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації від 22.08.2011 року (а.с.11) ОСОБА_1 нараховано одноразову компенсацію учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у розмірі 28040 грн. 40 коп. та щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік у розмірі 3674 грн. 00 коп.

Розрахунок суми, що підлягає виплаті ОСОБА_1 був надісланий позивачем до підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції в Сумській області, для подальшого звернення стягнення на кошти боржника з врахуванням їх цільового призначення (лист від 09.09.2011 року № 1600) ( а.с.15-16).

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації не виконало рішення суду з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1122/11 виданого 25.08.2011 року Краснопільським районним судом Сумської області з поважних причин, отже вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а постанова підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області від 12.10.2011 року про накладення штрафу у розмірі 1360 грн. ВП № 28442945 підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 122, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області про скасування постанови -задовольнити в повному обсязі.

Скасувати постанову ВП №28442945 від 12.10.2011 року про накладення штрафу у розмірі 1360 грн. винесену старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Сумській області.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.В. Воловик

З оригіналом згідно

Суддя С.В. Воловик