Копія
"04" вересня 2015 р. Справа № 818/3380/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Діска А.Б. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Державної судової адміністрації України, Кабінету Міністрів України, треті особи - Міністрерство фінансів України, Державне казначейство України про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Державної судової адміністрації України, Кабінету Міністрів України, треті особи - Міністрерство фінансів України, Державне казначейство України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає за необхідне повернути позивачу позовну заяву в частині позовних вимог до Кабінету міністрів України, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з вимогами до Територіального управління Державної судової адміністрації України у Сумській області про визнання неправомірними дій Територіального управління Державної судової адміністрації України у Сумській області щодо ненарахування та невиплати заробітної плати за період з 26.10.2014 року по 31.12.2014 року включно відповідно до статті 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (в редакції з 26 жовтня 2014 року ) та за період з 29 березня 2015 року по день внесення рішення, відповідно до ст.147 Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (в редакції Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд"); зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Сумській області перерахувати заробітну плату за період з 26.10.2014 року по 31.12.2014 року включно відповідно до статті 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (в редакції з 26 жовтня 2014 року та за період з 29 березня 2015 року по день внесення рішення, відповідно до ст.147 Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" (в редакції Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд") та виплатити її в повному обсязі з урахванням ісіх надбавок, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу (місячна премія, надбавка за високі досягнення, надбавка за вислугу років, тощо).
Також позивач звернувся до суду з вимогами до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України в частині неприведення постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09 березня 2006 року « Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів » у відповідність до Закону України « Про забезпечення права на справедливий суд »; зобов'язати Кабінет Міністрів України привести у відповідність до Закону України « Про забезпечення права на справедливий суд » - постанову Кабінету Міністрів України №268 від 09 березня 2006 року « Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів ».
Відповідно до абз. 1, 2 ч. 1 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Якщо справа щодо пов'язаних вимог територіально підсудна різним місцевим адміністративним судам, то її розглядає один з цих судів за вибором позивача.
Разом з тим, суд зазначає, що вимоги ОСОБА_2 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Сумській області не пов'язані з позовними вимогами позивача до Кабінету Міністрів України.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_2 в частині звернення до Кабінету Міністрів України підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 108, 165, 185 КАС України, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України в частині неприведення постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09 березня 2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» у відповідність до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»; зобов'язання Кабінету Міністрів України привести у відповідність до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» - постанову Кабінету Міністрів України №268 від 09 березня 2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» - повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) А.Б. Діска
З оригіналом згідно
Суддя А.Б. Діска