Копія
05 травня 2011 р. Справа № 2a-1870/1864/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
прокурора - Горлача С.Л., представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, -
Прокурор Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми (далі по тексту - УПФУ в Зарічному районі м. Суми) звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача - Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" (далі по тексту - відповідач, КП СМР "Електроавтотранс") - заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 344910,10 грн, мотивуючи тим, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VI (далі по тексту - Закон) відповідач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Але відповідачем не було сплачено єдиний внесок за лютий 2011 року в сумі 344910,10 грн. Тому прокурор просить стягнути з відповідача на користь УПФУ в Зарічному районі м. Суми вказану суму заборгованості.
Відповідач в обгрунтування заперечень проти позову зазначив, що невиконання зобов'язань перед Пенсійним фондом сталося у зв'язку з несвоєчасним надходженням субвенції з державного бюджету за перевезення пільгових категорій населення. Внаслідок цього підприємство опинилося у складному фінансовому становищі, має ряд заборгованостей, а тому не виконало свого обов'язку щодо Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не зі своєї вини.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та пояснили, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем залишається не сплаченою.
У судове засідання відповідач не прибув, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання ним повістки про виклик, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без участі його представника до суду не подав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, доводи прокурора, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач - Комунальне підприємство Сумської міської ради "Електроавтотранс" - є юридичною особою, зареєстрованою Виконавчим комітетом Сумської міської ради від 06.11.1992 р. за № 1 632 105 0001 001322, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 13), перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 10-12).
Відповідно до поданого відповідачем звіту за лютий 2011 року ним самостійно було нараховано єдиний внесок в сумі 357290,10 грн (а.с. 6-9), проте в порушення ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у повному обсязі не сплачений.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 8 ст. 9 Закону, п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 N 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010 р. за N 1014/18309, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Згідно з п. 12 ст. 9 Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком заборгованості по єдиному соціальному внеску КП СМР "Електроавтотранс" (а.с. 5), і складає 344910,10 грн.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 344910,10 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями прокурора та представника позивача, тому суд приходить до висновку, що вимоги прокурора щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" (40024, м. Суми, вул. Харківська, б. 113, ід. код 03328540, п/р 26008110000222 МФО 337892 СФ АКБ "Індустріалбанк") на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми (40024, м. Суми, вул. Харківська, 35, код 22977095 МФО 337568, р/р 25605311185 СОУ ВАТ "Державний ощадний банк України") заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 344910,10 грн (триста сорок чотири тисячі дев'ятсот десять грн 10 коп).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах