Ухвала від 17.09.2015 по справі 809/4087/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"17" вересня 2015 р. Справа № 809/4087/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тисменицької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення від 16.03.2015 року,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Тисменицької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення від 16.03.2015.

Розглянувши позовні вимоги, оцінивши та дослідивши письмові додані до матеріалів документи, суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження та підсудності даної справи ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, встановив наступне.

Відповідно до ч.3 ст.140 Конституції України та ч.2 ст.2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Частиною 1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що система місцевого самоврядування включає територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та області ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Статтею 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, предметом спору є визнання протиправним та скасування рішення Тисменицької міської ради від 16.03.2015 "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки" в частині надання позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в м. Тисмениці по вул. Вільшанецька площею 0,1900 га, тобто позовні вимоги звернені до Тисменицької міської ради, як органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

З врахуванням викладеного, оскільки відповідач за даним позовом є органом місцевого самоврядування, даний спір не підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду та повинен розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, з урахуванням правил територіальної підсудності.

Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві судом, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

За таких обставин, дана позовна заява підлягає поверненню позивачу разом з доданими до неї документами.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 108, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Тисменицької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення від 16.03.2015 - повернути позивачу з усіма доданими документами.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_3 окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Григорук О.Б.