15 вересня 2015 року № 810/4657/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за поданням Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податкового боргу з Комунального підприємства «Васильківтранссервіс»,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Васильківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області з поданням про стягнення податкового боргу з Комунального підприємства «Васильківтранссервіс» в сумі 1 044 626, 08 грн.
Позовні вимоги вмотивовані наявністю у відповідача перед бюджетом заборгованості з податку на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах) та по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності (міста або району) який вилучається до бюджету у загальній сумі 1 044 626, 08 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі та просив подання задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, борг визнав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 113 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд, дослідивши клопотання представника відповідача про визнання позову, дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню.
За приписами ч. 8 ст. 183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
У зв'язку з тим, що сторони розгляд справи просили проводити без їх участі, з огляду на це, суд визнав за можливе розглядати справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що подання підлягає задоволенню з огляду на таке.
З матеріалів справи вбачається, що Комунальне підприємство «Васильківтранссервіс» зареєстроване Васильківським МРУЮ Київської області 19.06.2003, запис про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 13561200000000572. Відповідач узятий на податковий облік в органах ДПС 24.06.2003 за № 2453 та станом на 14.09.2015 відповідач перебуває на податковому обліку в Васильківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Судом встановлено, що за результатами фінансово-господарської діяльності станом на 14.09.2015, підприємством до державного бюджет не сплачено податкову заборгованість в розмірі 1 040 454, 00 грн. з податку на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах), яка виникла з наступних підстав.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 20.01.2015 № НОМЕР_1 основного платежу на суму 4 638, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 20.02.2015 № НОМЕР_2 основного платежу на суму 2 738, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 20.03.2015 № НОМЕР_3 основного платежу на суму 150 721, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 20.04.2015 № НОМЕР_4 основного платежу на суму 239 613, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 20.05.2015 № НОМЕР_5 основного платежу на суму 288 477, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 22.06.2015 № НОМЕР_6 основного платежу на суму 252 655, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на додану вартість від 21.07.2015 № НОМЕР_7 основного платежу на суму 71 442, 00 грн.
За результатами перевірки Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області складено Акт камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 17.08.2015 № 1532/10-07-15-01/32401751. Перевіркою встановлено факти порушення вимог пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 ПК України. Так, на підставі Акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість від 17.08.2015 № 1532/10-07-15-01/32401751 винесено податкове повідомлення-рішення від 18.08.2015 форми «Ш» № НОМЕР_8, яким зобов'язано сплатити штраф за платежем податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах) у сумі 170, 00 грн.
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядках не оскаржувалося.
Щодо заборгованості відповідача по податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності (міста або району), який вилучається до бюджету в сумі 4 172, 08 грн., в т.ч. пеня - 0, 00 грн., суд зазначає таке.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 07.11.2012 № НОМЕР_9 основного платежу на суму 1 714, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 11.02.2013 № НОМЕР_10 основного платежу на суму 1 520, 00 грн.
Платником податків нараховано самостійно на підставі податкової декларації з податку на прибуток підприємства від 10.02.2014 № НОМЕР_11 основного платежу на суму 1 396, 00 грн.
Вказані суми податкового боргу, у встановлений законом строк сплачені не були.
Таким чином, на підставі фактичних даних та облікових карток загальна сума заборгованості відповідача становить 1 044 626, 08 грн.
Судом встановлено, що Васильківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, з метою погашення податкової заборгованості, керуючись нормами ПК України була сформована податкова вимога № 1714-23 від 14.07.2015. Здійснені всі заходи, спрямовані для погашення податкової заборгованості.
Відповідно до п.п. 19-1.1.1, п.п. 19-1.1.2 п. 19-1.1 ст. 19-1 ПК України, контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Як встановлено пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно зі ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 22.04.2011 № 571/11/13-11, подання про стягнення коштів за податковим боргом, який виник внаслідок несплати як самостійно визначених платником податків грошових зобов'язань, так і грошових зобов'язань, визначених податковим органом відповідно до статті 54 Податкового кодексу України.
Зазначена норма ПК України кореспондується з п. 3 ч. 1 ст. 183-3 КАС України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 ПК України).
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
Відповідно подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у порядку ст. 183-3 КАС України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Заявником дотримано вищевказану процедуру.
Таким чином, враховуючи, що наведені в поданні обставини підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про наявність у КП «Васильківтранссервіс» несплаченого (непогашеного) податкового боргу з податку на додану вартість та по податку на прибуток у розмірі 1 044 626, 08 грн., подання податкового органу є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Зважаючи на відсутність доказів, які б свідчили про сплату заявленого боргу або спростували його існування, а також з огляду на закінчення 60-денного строку після вручення відповідачу податкової вимоги про сплату боргу, то подання про стягнення коштів з рахунків відповідача є обґрунтованим і відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи податкового органу, відповідачем не надано та судом не встановлено, натомість борг відповідачем визнаний у повному обсязі, про що свідчить клопотання представника відповідача від 15.09.2015 (вх. № 14475/15).
Керуючись ст.ст. 6, 9, 70, 71, 86, 113, 122, 136, 158-163, 183-3 КАС України,
1. Подання задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Васильківтранссервіс» (код ЄДРПОУ 324401751, місцезнаходження: 08600, Київська область, м. Васильків, провулок Кармелюка, буд. 10) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом у сумі 1 044 626 (один мільйон сорок чотири тисячі шістсот двадцять шість) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії її повного тексту.
Згідно з ч. 8 ст. 183-3 КАС України, постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя Щавінський В.Р.