про повернення позовної заяви
07 вересня 2015 року 810/4291/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 у власних інтересах та інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 до Ірпінського міського управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До ОСОБА_3 окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 у власних інтересах та інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 з позовом до Ірпінського міського управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З огляду на приписи вказаної правової норми, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, з таких підстав.
У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
У частині 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач визначив відповідачем ОСОБА_4 міське управління праці та соціального захисту населення та просить суд визнати протиправними його дії щодо відмови у наданні довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщених осіб та зобов'язати взяти на облік, як внутрішньо-переміщену особу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та видати їм довідку про звяття на облік внутрішньо-переміщених осіб.
У свою чергу, з доданого до позовної заяви рішення від 02.03.2015 № 6 про відмову у видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО вбачається, що вказане рішення прийнято Управлінням праці та соціального захисту населення ОСОБА_4 міської ради, тобто, органом місцевого самоврядування, оскільки Управління є виконавчим органом органу місцевого самоврядування- Ірпінської міської ради.
Отже, враховуючи, що відповідачем у даному позові є орган місцевого самоврядування, дана позовна заява відповідно до вимог пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України підсудна місцевому загальному суду як адміністративнимому суду і не підлягає розгляду ОСОБА_3 окружним адміністративним судом.
Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтею 18, 107, 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 у власних інтересах та інтересах неповнолітньої доньки - ОСОБА_2 до Ірпінського міського управління соціального захисту населення про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до ОСОБА_3 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_3 окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_5