про залишення подання без руху
16 вересня 2015 року 810/4671/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Балаклицький А.І., розглянувши
поданняДержавної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Парком Транс"
пропідтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
16 вересня 2015 року о 12 год. 05 хв. до Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області з поданням про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю "Парком Транс", застосованого рішенням в.о. начальника ДПІ в Обухівському районі ГУ ДВС у Київській області від 15.09.2015 о 17 год. 00 хв.
Вирішуючи питання про відкриття провадження за поданням, суд перевіряє дотримання податковим органом вимог частини другої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, а також наявність підстав для відмови у прийнятті подання, що передбачені частиною четвертою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Частиною третьою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити, зокрема, підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Як вбачається із подання, подання підписано в.о. начальника ДПІ в Обухівському районі ГУ ДВС у Київській області ОСОБА_1, проте підпис уповноваженої особи у поданні всупереч вимогам частини третьої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України не скріплено печаткою податкового органу.
Крім того, відповідно до вимог п. 5 ч. 3 ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України до подання додається перелік документів та інші матеріали, передбачені КАС України.
Згідно з вимогами абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як вбачається з ч.ч. 1 - 2 ст. 9 названого Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З поданого подання вбачається, що воно містить вимоги немайнового характеру.
Проте, ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області до подання не додано підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, подання не відповідає вимогам статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною третьою статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України в разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Недоліки подання можуть бути усунуті шляхом надання суду подання, підписаного уповноваженою особою суб'єкта владних повноважень (начальником або його заступником), підпис якої має бути скріплений печаткою, та доказів сплати судового збору у розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір", та доказів зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Зважаючи на те, що статтею 1833 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені скорочені строки розгляду подання щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, суд вважає за необхідне застосувати винятковий засіб надсилання особам, які беруть участь у справі, судових повідомлень - факсом або засобами телефонного зв'язку.
Керуючись ст.ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Подання Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області, - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків подання до 17 вересня 2015 року до 12:00.
Попередити заявника, що у разі невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Зміст ухвали повідомити заявнику засобами телефонного зв'язку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Балаклицький А. І.