Ухвала від 17.09.2015 по справі 809/4079/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"17" вересня 2015 р. Справа № 809/4079/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов"язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, в якому просить: визнати дії ДПІ у м.Івано-Франківську неправомірними; зобов'язати ДПІ у м.Івано-Франківську перерахувати суму податкової заборгованості підприємства із земельного податку.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Як вбачається з позовної заяви у вимозі про визнання неправомірними дій ДПІ у м.Івано-Франківську позивач не конкретизував, які саме дії відповідача слід визнати неправомірними.

А тому позивачу слід зазначити повний зміст даної позовної вимоги

Крім того, ч.3 ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.

Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно із ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції від 01.09.2015 року) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з поданої до адміністративного позову квитанції №0.0.434924600.1 від 15.09.2015 року, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1218,00грн. - за позовну вимогу не майнового характеру.

Однак, як вбачається із матеріалів справи, в даному позові об'єднано дві вимоги немайнового характеру.

Згідно із ч.1 ст.8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.

Таким чином, позивачу слід доплатити судовий збір, за ще одну позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 1218грн.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог ст.106 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом сплати судового збору.

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" до Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов"язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 28 вересня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Лучко О.О.