Постанова від 07.09.2015 по справі 809/2842/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" вересня 2015 р. Справа № 809/2842/15

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Боршовського Т.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі Івано-Франківської області до Ковалівського колективного підприємства "Меткабель" про стягнення заборгованості в сумі 3235,85 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі Івано-Франківської області (надалі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Ковалівського колективного підприємства "Меткабель" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 3235,85 грн.

Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення вимог пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п. 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, допустив заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій по списку № 2, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виплаченої позивачем за рахунок коштів Пенсійного фонду України за квітень-червень 2015 року в сумі 3235,85 грн.

Позивач в клопотанні від 03.09.2015 року №11368/06 просив розглянути справу без участі його представника, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в дане судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового засідання відповідач був належно повідомлений, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

В поданому письмовому запереченні проти позову від 03.09.2015 року відповідач зазначив, що фактичні витрати по виплаті та доставці пільгових пенсій за квітень-червень 2015 року відшкодовані позивачу в повному обсязі. Однак, вважає відповідач, позивач безпідставно нараховує підприємству додаткові витрати по виплаті та доставці пенсії ОСОБА_1, обчислену з врахуванням його заробітку в ВАТ “Стальконструкція-Фаст” Російської Федерації, оскільки відповідно до Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних держав від 13.03.1992 року всі витрати на пенсійне забезпечення громадян, які набули страховий стаж в Російській Федерації несе держава Україна в особі її пенсійного органу.

За змістом частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, а також відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали адміністративного позову в порядку письмового провадження, дослідивши і оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що відповідач по справі 27.04.1994 року зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та взятий на облік в управлінні Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі Івано-Франківської області.

На час виникнення спірних правовідносин між позивачем і відповідачем виключно Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) визначалися: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками, а також умови відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по пенсіях, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", визначається Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно вимог пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до п.п. 1 абз. 2 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в"-"е" та "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Так, згідно із статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" пенсію за віком на пільгових умовах мають особи, незалежно від місця останньої роботи:

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливим і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно цієї статті застосовуються "Список N 1 производств, цехов, профессий и должностей на подземных работах, на работах с вредными условиями труда и в горячих цехах, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных размерах" і "Список N 2 производств, цехов, профессий и должностей, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных размерах", затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року N 1173.

Якщо особа працювала після 01.01.1992 року у період дії Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10, якими була передбачена відповідна професія, до пільгового стажу зараховується весь період роботи за цією професією до 20.08.1992 року без вимог проведення атестації робочих місць.

Списки № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення за результатами атестації робочих місць у період після 20.08.1992 року, затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162 та від 16.01.2003 року № 36.

З метою забезпечення соціального захисту та належного пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком N 1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком N 2, наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18 листопада 2005 року N 383, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 1 грудня 2005 року за N 1451/11731, затверджено Порядок застосування Списків N 1 та N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Цей Порядок регулює застосування Списків № 1 та № 2 під час обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до пунктів "а", "б" статті 13 та статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (надалі - Порядок).

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 року.

З огляду на зазначене, право на пенсію відповідно до ст. 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має особа, яка набула необхідний стаж роботи із шкідливими і важкими умовами праці, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах до 01.01.1992 року, і після цієї дати не працювала на даних роботах. Наявності атестації робочих місць не вимагається. Відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначені відповідно до вказаної статті, відшкодуванню не підлягають. Особі, яка розпочала працювати на роботах, передбачених Списками до 01.01.92 року і не набула необхідний стаж, що давав право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах та продовжила працювати після 01.01.1992 року, пенсія призначається відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно з п. 10 Порядку для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637.

Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Суд, виходячи із системного аналізу вказаних вище приписів Закону зазначає, що відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відшкодуванню підлягають пенсії, призначені за пунктами "б"-"з" статті 13 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Судом встановлено, що працівнику, який досяг відповідного віку та отримав право на пільгову пенсію за відпрацьований у відповідача стаж призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме ОСОБА_1, що підтверджується копіями протоколу № 2000 від 22.02.2013 року, розпорядженнями № 190341 від 03.07.2013 року, № 190341 від 29.04.2015 року. Вказані обставини встановлені судовими рішеннями між тими самими сторонами, що набрали законної сили: постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.10.2014 року у справі № 809/3015/14, залишеними без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.12.2014 року № 876/10658 (ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20.01.2015 року відмовлено у відкритті касаційного провадження), постановами Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2014 року у справі № 809/516/14, від 26.08.2015 року у справі № 809/3742/14.

Згідно вимог пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1, із змінами та доповненнями (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:

- 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень коментованого вище Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

Згідно пункту 6.2 Інструкції витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах. Наприклад, громадянину для призначення пенсії на пільгових умовах за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць необхідно мати стаж роботи 12,5 роки при загальному стажі 25 років. Фактично він має стаж роботи, що дає йому право на пільгову пенсію, 22 роки, з них на підприємствах: № 1 - 8 років (останнє місце роботи); № 2 - 2 роки (попереднє місце роботи); № 3 - 12 років. Для визначення частки плати враховується стаж на підприємствах:№ 1 - 8 років; № 2 - 2 роки; № 3 - 2,5 року. При визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці). Якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених статтями 13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які дали право на цю пільгову пенсію, то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено у розмірах, передбачених частиною 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно пункту 6.8. вказаної Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Враховуючи вищевикладені норми, суд зазначає, що обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій та доведення його до відома підприємства згідно оформленого розрахунку таких витрат покладено на позивача, а відповідач в свою чергу зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат в розмірах визначених позивачем та до 25-го числа щомісячно.

Судом з'ясовано, що позивач на адресу відповідача надіслав розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з квітня 2015 та з червня 2015 року, які отримано в.о. головного бухгалтера відповідача, про що свідчить підпис останнього на вказаних розрахунках (а.с.9,10).

Згідно вказаних розрахунків, частка витрат на виплату та доставку пільгової пенсії, яку має компенсувати ККП "Меткабель", ОСОБА_1 50,29%, що становить з квітня 1296,12 грн, з червня 2015 року 1617,91 грн щомісячно. Всього позивачем здійснено в квітні-червня 2015 року виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_1 на загальну суму 5298,15 грн. Як видно з довідки-розрахунку позивача сум боргу, витягу з картки особового рахунку за спірний період, ККП "Меткабель" частково відшкодувано позивачу його витрати на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_1, внаслідок чого виникла заборгованість за вказаний період по вказному пенсіонеру в розмірі 3235,85 грн, стягнення якої є предметом даного позову, і яку відповідач не визнає боргом.

Щодо заперечень відповідача його обов'язку по відшкодування позивачу спірних сум з посиланням на умови Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, то суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 1 Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року (надалі - Угода), пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць цієї Угоди та членів їх сімей здійснюється згідно законодавства держави, на території якої вони проживають.

Статтями 5, 6 Угоди передбачено, що її дія розповсюджується на всі види пенсійного забезпечення громадян, які передбачені чи будуть передбачені законодавством держав-учасниць Угоди. Для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою. Обчислення пенсій проводиться з заробітку (доходу) за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.

Статтею 9 Конституції України передбачено, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Відповідно до ст. 40 Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

З наведеного можна дійти висновку, що страховий стаж набутий згідно Угоди враховується до страхового стажу під час призначення пенсії, а для обчислення розміру пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Відповідно до статей 98-99 Закону України “Про пенсійне забезпечення” перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії у зв'язку з введенням у дію цього Закону (про стаж роботи, заробіток, сімейний стан та інші), то пенсія знову перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців перед поданням додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього Закону.

Судом встановлено, що позивачем з 09.01.2013 року призначено пільгову пенсію за віком ОСОБА_1 згідно п. "б" ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. При цьому було враховано наявність в ОСОБА_1 трудового стажу за виконання роботи за професією, посадою - електрозварник ручного зварювання, передбаченої списком № 2, затвердженими вищезгаданими постановами Ради Міністрів СРСР та Кабінету Міністрів України, який враховується при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", всього в загальному 16 років 1 місяць 28 днів, а саме: в 6 років 3 місяці 13 днів, здобутого на ККП "Меткабель" в період з 30.03.1996 року по 15.08.2005 року, та 9 років 10 місяців 15 днів, здобутого на ПАТ "Прикарпаття" в період з 09.06.1978 року по 21.08.1992 року з перервами, що підтверджено довідками про пільговий стаж, виданих вказаними підприємствами № 47 від 01.02.2013 року та № 1 від 11.02.2013 року, розрахунками стажу та відомостями розподілу стажу до протоколу № 2000 від 22.02.2013 року, розпорядження № 190341 від 03.07.2013 року та розпорядженням № 190341 від 29.04.2015 року. При цьому, з огляду на норму п. "б" ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” щодо розміру необхідного стажу для призначення пенсії по вказанному пункту, та п. 6.2 Інструкції, позивачем було враховано для визначення частки кожного з вказаних підприємств, пільговий страховий стаж ОСОБА_1, здобутий в ККП "Меткабель" в повному обсязі - 6 років 3 місяці 13 днів, а в ПАТ "Прикарпаття" лише ту частину, яка необхідна для призначення пенсії на пільгових умовах - 6 років 2 місяці 17 днів ( 12 років 6 місяців - 6 років 2 місяці 13 днів). Таким чином, частка ККП "Меткабель" в пільговому стажі ОСОБА_1 складає 50,29%, ПАТ "Прикарпаття" - 49,71%.

Також судом встановлено зі згаданих вище матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1, та додаткових пояснень позивача від 14.08.2015 року, що під час призначення пільгової пенсії відповідачем було враховано загальний страховий стаж набутий ОСОБА_1 у 2007-2012 роках у ВАТ "Стальконструкція-Фаст" (Російська Федерація), однак не враховано заробіток за цей період, оскільки на час призначення пенсії не було проведено перевірку достовірності видачі довідки про заробіток за зазначений період на згаданому підприємстві Російської Федерації. Згідно ідповіді з Управління № 5 Головного управління Пенсійного фонду Російської Федерації № 10 по м. Москва і Московській області від 24.06.2013 року про направлення документів, які підтверджують достовірність довідки про заробіток ОСОБА_1 в ВАТ "Стальконструкція-Фаст" у період з 19.04.2007 по 31.12.2012 роки. У зв'язку з викладеним, на підставі вимог статей 98-99 Закону України “Про пенсійне забезпечення” Управлінням Пенсійного Фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі Івано-Франківської області згідно розпорядження № 190341 від 03.07.2013 року проведено з 09.01.2013 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 При цьому, частки ККП "Меткабель" та ПАТ "Прикарпаття" в пільговому стажі ОСОБА_1 не змінилися.

Таким чином, з системного аналізу норм Угоди про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року, статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пунктів 6.1-6.8 Інструкції, суд дійшов висновку про те, що в пенсійного органу не було правових підстав враховувати при визначення суми плати ККП "Меткабель" в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з квітня 2015 року та на червень 2015 року, при визначені частки відповідача в пільговому страховому стажі та розмірі відшкодування, стаж роботи, здобутий в ВАТ "Стальконструкція-Фаст" (Російська Федерація). Однак у позивача був обов"язок врахувати при визначенні загального страхового стажу та розміру призначеної пенсії за віком на пільгових умовах трудовий стаж та заробітну плату, отримані ОСОБА_1 в ВАТ "Стальконструкція-Фаст" (Російська Федерація). Таким чином, обов'язок відшкодувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсії згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не залежить від того, з якого заробітку обчислено пенсію, а тому врахування для обчислення пенсії заробітку отриманого ОСОБА_1 у ВАТ "Стальконструкція-Фаст" в період з 19.04.2007 по 31.12.2012 роки, не звільняє відповідача від відшкодування зазначених витрат.

Слід зазначити, що відповідач не оскаржував правомірність складення позивачем розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з квітня 2015 року № 5998/04.1 від 06.05.2015 року та на червень 2014 року № 6297/04.1 від 14.05.2015 року. Правомірність дій чи рішення Пенсійного органу щодо перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з врахуванням страхового стажу та заробітку, здобутого в ВАТ “Стальконструкція-Фаст” (Російська Федерація), не є предметом спору у цій справі, а відповідачем не подано доказів їх оскарження до суду та визнання їх протиправними. При цьому, суд звертає увагу, з огляду на межі судового дослідження та розгляду в цій справі, виходячи з предмету позову про стягнення коштів, за відсутності судових рішень про визнання неправомірними вищевказаних дій та рішень пенсійного органу, які б спростували правомірність нарахування та стягнення спірної суми - 3235,85 грн., в суду немає правових підстав для відмови в даному позові, за наявності чинного рішення про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, дотримання позивачем процедури доведення до відповідача вказаних розрахунків, та встановлення факту їх часткової неоплати. В разі визнання судом протиправності вказаних рішень, дій пенсійного фонду, відповідач в цій справі не позбавлений можливості скористатися процесуальним інститутом перегляду судового рішення, встановленим главою 4 розділу 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доказів оплати спірної суми заборгованості, виконання обов'язку в інший спосіб, припинення існування такого обов'язку з будь-яких підстав відповідач суду не подав.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Ковалівського колективного підприємства "Меткабель" (ідентифікаційний код 20546793, що знаходиться за адресою: 78293 Івано-Франківська область, Коломийський район, село Ковалівка, вулиця Шахтарська, будинок 20-А) на користь Управління Пенсійного фонду України м. Коломиї та Коломийському районі Івано-Франківської області (ідентифікаційний код 37904176, що знаходиться за адресою: Івано-Франківська область, місто Коломия, вулиця Валова, будинок 47а) заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгової пенсії за списком № 2 ОСОБА_1 в розмірі 3235 (три тисячі двісті тридцять п'ять) гривень 85 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: /підпис/ ОСОБА_2

Постанова складена в повному обсязі 07.09.2015 року.