Ухвала від 16.09.2011 по справі 2-а/0301/5934/11

2-а/0301/5934/11

УХВАЛА

про залишення частини позовних вимог без розгляду

м. Володимир-Волинський 16 вересня 2011 року

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., вивчивши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Володимир-Волинському районі про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання суб'єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни ,-

ВСТАНОВИВ:

14.09.2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України у Володимир-Волинському районі про зобов'язання суб'єкта владних повноважень здійснити нарахування підвищення до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2011 року і до тих пір, поки не виникнуть обставини, за яких змінюються чи припиняються спірні правовідносини.

Вивчивши адміністративний позов та долучені до нього документи, суд прийшов до висновку, що позовну заяву в частині позовних вимог за період з 01.01.2011 року по 03.03.2011 року включно слід залишити без розгляду з наступних підстав.

Згідно вимог ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася а бо повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

У відповідності до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений.

З адміністративного позову вбачається, що позивач просить зобов”язати Управління Пенсійного Фонду України у Володимир-Волинському районі нарахувати на його користь надбавку до пенсії, як дитині війни за період з 01.01.2011 року і до тих пір, поки не виникнуть обставини, за яких змінюються чи припиняються спірні правовідносини, проте поновити строк для звернення до суду не просить. До суду позивач звернувся з такою вимогою тільки 14 вересня 2011 року, тобто поза межами строку, встановленого ст. 99 КАС України.

Враховуючи те, що позивачем пропущений встановлений законом строк для звернення до суду для захисту своїх прав і поновити цей строк він не просить, тому в силу ст. 100 КАС України вищенаведене є підставою для залишення частини вимог позову без розгляду.

Керуючись ч.2 ст. 99, ст. ст. 100, 102 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Володимир-Волинському районі про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання суб'єкта владних повноважень здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни в частині виплати підвищення до пенсії за період з 01.01.2011 року по 13.03.2011 року включно залишити без розгляду.

Роз”яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Володимир-Волинський суд Волинської області протягом п”яти днів з наступного дня після її проголошення.

Суддя :

Попередній документ
50460874
Наступний документ
50460876
Інформація про рішення:
№ рішення: 50460875
№ справи: 2-а/0301/5934/11
Дата рішення: 16.09.2011
Дата публікації: 23.09.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Володимирський міський суд Волинської області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; управління, нагляду та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі:; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у тому числі пенсійного страхування осіб, звіл