ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
03 вересня 2015 року м. Київ № 826/19434/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом ОСОБА_1 до Подільської районної в м. Києві державної адміністрації (відділу ведення реєстру виборців) про зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Подільської районної в м. Києві державної адміністрації (відділу ведення реєстру виборців), у якому просила:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову ОСОБА_1 у внесенні змін до виборчої адреси;
- зобов'язати Подільську районну в м. Києві державну адміністрацію (відділ ведення реєстру виборців) змінити персональні дані ОСОБА_1 - виборчу адресу на: АДРЕСА_1.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.5 ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Статтею 173 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців.
Відповідно до ч.1 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
Згідно з ч.2 вищевказаної статті адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про Державний реєстр виборців"основними завданнями Реєстру є ведення персоніфікованого обліку виборців; складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумів.
Згідно з п.1 ч.5 ст.14 цього ж Закону органом ведення Реєстру є у районі, районі в місті Києві, місті Севастополі - відповідний структурний підрозділ апарату районної, районної у місті державної адміністрації.
Статтею 26 цього Закону визначено порядок складання попередніх списків виборців, а статтею 28 - складання уточнених списків виборців.
Відповідно до ч.1 ст.32 цього ж Закону особа, яка зверталася до органу ведення Реєстру або регіонального органу адміністрування Реєстру щодо включення себе або інших осіб до Реєстру, внесення змін до персональних даних Реєстру або отримання відповіді на свій запит, може оскаржити до суду рішення, дії чи бездіяльність відповідного органу Реєстру в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно з п.14 Методичних роз'яснень щодо застосування Класифікатора категорій адміністративних справ, затверджених рішенням Ради суддів адміністративних судів України від 31.10.2013 №114, зазначені спори слід відносити до загальної категорії "Справи зі спорів з приводу забезпечення реалізації громадянами права голосу на виборах та референдумах".
Таким чином, за характером спірних правовідносин даний спір належить до категорії спорів щодо уточнення списку виборців, особливості розгляду яких, як зазначено вище, передбачені ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України. Однією з особливостей розгляду даної категорії справ є те, що ця категорія справ розглядається місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст.108, 160, 165, 173 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву повернути ОСОБА_1.
Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.
Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур