Копія
Справа № 822/3147/15
09 вересня 2015 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.
при секретаріТимчишину В. М.
за участі:позивача, представника відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Хмельницької обласної державної адміністрації в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3, позивач) звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Хмельницької обласної державної адміністрації в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації, в якому просить визнати протиправною відмову Хмельницької обласної державної адміністрації в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках щодо не визначення та не включення в довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках №20 від 05.01.2015 року: посадового окладу ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати йому за роботу в нічний час (всього за 14 годин) відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (далі - ЧАЕС) в липні 1986 року, збереження йому заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні відповідно до посвідчення про відрядження, збереження йому компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години) та зобов'язати Хмельницьку обласну державну адміністрацію в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках видати нову довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, в яку включити посадовий оклад ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати йому за роботу в нічний час (всього за 14 годин) відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС в липні 1986 року, збереження йому заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні відповідно до посвідчення про відрядження, збереження йому компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години).
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що регіональною комісією по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі - Комісія) 05.01.2015 року видано довідку №20 про заробітну плату ОСОБА_3 за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, в якій відповідач не визначив та не включив перерахунок заробітної плати з посадового окладу розміром 145 крб.; розрахунки доплати за роботу в нічний час; розрахунки збереженої заробітної плати за час в дорозі під час відрядження та визначив оплату за два вихідні дні в сумі 106,24 крб. із невірно визначеного посадового окладу в 135 крб. Крім того, Комісією не вірно проведені розрахунки збереженої компенсації за 2 дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження та за фактично відпрацьований час (години) по основному місцю роботи.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити з підстав, що зазначені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила, вказала, що Комісія діяла на підставі Типового положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, а тому дії відповідача є правомірними.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації (далі - Департамент), яка була належним чином повідомлена про розгляд справи, в судове засідання повноважного представника не направила, на адресу суду подала письмові заперечення проти позову, в яких просила проводити розгляд справи без участі представника Департаменту та в задоволені позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, інвалід ІІІ групи за захворюванням, пов'язаним із виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безстроково 1 категорії, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому, розрахунок пенсії проводився відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.11.2011 року. Перебував у трудових відносинах з державним закладом Хмельницькою районною санітарно-епідеміологічною станцією. Наказом №135 від 14.07.1986 року по Хмельницькій районній санітарно-епідеміологічній станції Хмельницької області був відряджений в м. Чорнобиль, Київської області для виконання робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС, працював та проживав у першій зоні відчуження в період з 18.07.1986 року по 02.08.1986 року, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями: справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС в липні 1989 року; довідки про роботу та проживання в першій зоні відчуження, табелю обліку робочого часу в зоні відчуження, особистого рахунку №8 за 1986 рік.
Також, матеріалами справи підтверджується, що за результатами засідання Комісії по розгляду звернення ОСОБА_3 щодо встановлення даних про заробітну плату за роботу в зоні відчуження при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році та видачі довідки встановленої форми, складено протокол №2 від 29.12.2014 року.
Згідно з пунктом 9 Типового положення про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року №886, 05.01.2015 року Комісією прийнято рішення видати ОСОБА_3 довідку №20 про заробітну плату, одержану за виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, з 18.07.1986 року по 02.08.1986 року включно.
Крім того, ОСОБА_3 надано детальний розрахунок до довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 року №20 від 05.01.2015 року.
Суд встановив, що відповідно до записів трудової книжки позивача, його спеціальний медичний стаж на 01.01.1986 року в системі охорони здоров'я складав 11 років 01 місяць 24 дні (праця на посаді хімлаборанта Рівненського санітарно-епідеміологічної станції з 10.06.1974 року по 27.08.1975 року, на посаді лаборанта прозектури (паталого-анатомічне відділення) Львівської обласної клінічної лікарні в період з 06.03.1978 року по 07.07.1981 року та на посаді лікаря по гігієні праці Хмельницької районної санітарно-епідеміологічної станції).
Годинна тарифна ставка медичних (фармацевтичних) працівників для оплати в зоні відчуження у 1986 році розраховувалась виходячи з того, що посадовий оклад такого працівника складається із схемного окладу, відповідно до стажу роботи по спеціальності.
Посадовий оклад медичних (фармацевтичних) працівників за основною роботою, які використовувались для обрахування годинних тарифних ставок в зоні відчуження визначались із врахуванням вимог постанов ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС №1057 від 24.12.1976 року "Про підвищення мінімальної заробітної плати працівників і службовців з одночасним збільшенням ставок і окладів середньооплачуваних категорій працівників, зайнятих в невиробничих галузях народного господарства" та №1240 від 16.10.1986 року "Про підвищення заробітної плати працівників охорони здоров'я і соціального забезпечення".
Умови оплати праці визначались чинною станом на 01.01.1986 року Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників охорони здоров'я і соціального забезпечення, затвердженою наказом МОЗ СРСР №1250 від 30.12.1976 року, відповідно до пп."в" п.30 розділу ІІІ. Розміри і порядок визначення посадових окладів по лікарських посадах, лікарям районних закладів охорони здоров'я сільських районів з центром у містах, за наявності від 10 до 15 років стажу медичної роботи, місячний посадовий оклад встановлювався в розмірі 145 крб.
Згідно Листа Міністерства праці та соціальної політики України від 16.01.1998 року №01-3/93-02-6 встановлені місячні норми робочого часу з квітня 1986 року по грудень 1990 року.
В липні 1986 року норма робочого часу складала 162 години. Таким чином, годинна тарифна ставка за липень 1986 року становить 145 крб. : 162 год. = 0,90 крб. В серпні 1986 року норма робочого часу складала 156 годин. Відповідно, годинна тарифна ставка за серпень 1986 року становить: 145 крб. : 156 год. = 0,93 крб.
Відповідно до п.4 Постанови Держкомпраці СРСР і секретаріату ВЦРПС від 07.05.1986 року № 153/10-43 для робітників, безпосередньо зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у зоні іонізуючого випромінювання було встановлено 6 годинний робочий день та 6 денний робочий тиждень.
За ст.106 Кодексу законів про працю УРСР (далі - КЗпП УРСР) робота в надурочний час при погодинній оплаті праці оплачувалась за перші дві години (понад 6 годин) - в полуторному розмірі, за наступні - в подвійному розмірі, що також не враховано при розрахунку заробітної плати.
Згідно з роз'ясненням Держкомпраці УРСР і Укрпрофради №05/2-25-2/03-51-8 від 09.01.1987 року, для оплати праці за роботу в тоні відчуження бралася денна/годинна/ тарифна ставка, яка розраховувалася шляхом ділення місячної тарифної ставки /окладу/, встановленої за основним місцем роботи, на кількість робочих днів /годин/ за відповідний місяць роботи в зоні відчуження, виходячи з того, що в зоні відчуження був встановлений 6-годинний робочий день і 6-денний робочий тиждень, згідно роз'яснення Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 27.12.1972 року.
За роз'ясненням Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС №1/2 від 16.01.1969 року, робітникам, яким годинні тарифні ставки були встановлені при семигодинному /восьмигодинному/ робочому дні, перерахунок тарифних ставок провадився таким чином: відповідна годинна тарифна ставка при 7/8-годинному робочому дні множилася на середню тривалість робочого часу в годинах за місяць при 7/8-годинному робочому дні (173,1 год.), а одержаний результат ділився на середню тривалість робочого часу за місяць при 6-годиниому робочому дні (152,5 год.).
Згідно табелю за липень 1986 року ОСОБА_3 відпрацьовано 12 робочих днів по 16 годин, за серпень 1986 року 2 дні, з них 1 вихідний (неділя).
Відтак, заробітна плата за 12 робочих днів в зоні відчуження за липень 1986 року (без вихідних) становить 540 крб., з яких: за 6-годинний робочий день: 6 год. * 0,90 крб. * 2 * 12 днів = 129,60 крб.; за перші дві години роботи надурочно: 2 год. * 0,90 крб. * 2 * 12 днів * 1,5 = 64,80 крб.; за 8 наступних годин надурочних робіт: 8 * 0,90 * 2 * 12 * 2 = 345,60 крб.
За серпень 1986 року, відповідно: 0,93 крб. * 6 год. * 2 * 2 дні = 22,32 крб.
Постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС №665-195 від 05.06.1986 року (постанова Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради №207-7 від 10.06.1986 року) "Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, які зайняті на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища" було дозволено підприємствам залучати працівників на роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії па ЧАЕС у зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, у вихідні і святкові дні з оплатою у подвійному розмірі, із врахуванням кратності в залежності від зони небезпеки.
Оплата роботи у зоні відчуження у святкові дні у вихідні дні провадилась за правилами ст.107 КЗпП УРСР - за фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день години, із застосуванням показників кратності.
Оплата у зазначеному, подвійному розмірі провадилась всім працівникам, як з нормованим, так і ненормованим робочим днем - за години, фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день (роз'яснення Держкомпраці СРСР і ВЦРПС № 13/П-21 від 08.08.1966 року).
Таким чином, оплата праці у зоні відчуження позивача за 2 вихідні дні по 16 годин в липні 1986 року становить: 0,90 крб. * 16 год. * 2 * 2 дні * 2 = 115,20 крб., а в серпні 1986 року за один 8-годинний вихідний день : 0,93 крб. * 8 * 1 день = 7,44 грн.
Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради №207-7 від 10.06.1986 року "Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, які зайняті на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища", встановлено, що за кожну годину роботи в нічний час проводиться доплата в розмірі 35% тарифної ставки.
Годинні тарифні ставки для визначення додаткової оплати праці за роботу в нічний час обчислювались відповідно до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС №383/35 від 27.12.1972 року "Про затвердження роз'яснення про порядок обчислення часових тарифних ставок працівникам, праця яких оплачується за денними та місячними ставками (окладами), для визначення додаткової оплати праці за роботу в нічний час", а саме - працівникам, праця яких оплачується за місячними ставками (окладами), шляхом ділення місячної ставки (окладу) на кількість робочих годин за календарем у даному місяці.
Оплата за нічний час проводилась тільки на підставі первинних документів про таку роботу за табелями обліку робочого часу.
Відповідно до справки-табелю за липень 1986 року, позивачем відпрацьовано в зоні відчуження 224 години, в т.ч. 14 годин в нічний час. Згідно справки-табелю за серпень 1986 року позивач відпрацював в зоні відчуження 24 год. в т.ч. 1 год. в нічний час. Тому, доплата за роботу в нічний час в липні 1986 року становить 0,90 крб. * 14 год. * 35% * 2 = 8,82 крб., а в серпні 1986 року: 0,93 крб. * 1 год. * 35% = 0,33 крб.
Згідно постанови НКП СРСР №1047 від 19.06.1940 року (чинної на час виникнення правовідносин) службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства для виконання службового доручення поза місцем постійної роботи. Згідно з Інструкцією Міністерства фінансів СРСР, Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Всесоюзної центральної ради професійних союзів "Про службові відрядження в межах СРСР" № 30 від 15.02.1980 року, що діяла під час знаходження у відрядженні позивача у 1986 році, службовим відрядженням визнається поїздка працівника за розпорядженням керівника об'єднання, підприємства, установи, організації на визначений строк для виконання службового доручення поза місцем постійної праці. Відрядження оформлюється наказом (розпорядженням) із зазначенням пункту призначення, найменування об'єднання, підприємства, установи, організації, куди відряджається працівник, строку та мети відрядження. Відрядженому працівнику видається посвідчення про відрядження, підписане керівником об'єднання, підприємства, установи, організації, встановленої форми. Вибуття працівника у відрядження та його повернення із відрядження реєструються у спеціальних журналах за формою, встановленою Міністерством фінансів СРСР. За відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) та середній заробіток за час відрядження, у тому числі і за час знаходження у дорозі. Середній заробіток за час знаходження працівника у відрядженні зберігається за всі робочі дні за графіком, встановленим за місцем постійної праці. Строк відрядження працівника не повинен бути більшим ніж 30 днів, не враховуючи часу знаходження у дорозі.
У виписці з наказу №135 від 14.07.1986 року, копія якої наявна в матеріалах справи, вказано, що позивач був відряджений в м. Чорнобиль Київської області на підставі наказу МОЗ УРСР №109 від 10.07.1986 року. Відповідно до посвідчення про відрядження очевидно, що ОСОБА_3, лікар Хмельницької райсанепідстанції відряджається в місто Чорнобиль Київської області в складі невоєнізованого формування ЦО, строком відрядження по 01 серпня 1986 року. Вибув із м. Хмельницький 15.07.1986 року, прибув в м. Чорнобиль 18.07.1986 року. Вибув з м. Чорнобиль 31.07.1986 року, прибув в м. Хмельницький 03.08.1986 року. На лицьовій стороні посвідчення є відмітка про продовження відрядження по 02.08.1986 року, із підписом відповідальної особи.
Факт роботи в м. Чорнобиль за період з 18.07.1986 року по 02.08.1986 року підтверджується відповідною довідкою підписаною начальником оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я СРСР та представником Міністерства охорони здоров'я УРСР, завіреною печаткою та справками-табелем на виплату заробітної плані працюючому персоналу, що залучався до виконання робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС, у відповідності із діючими нормативними актами на той час.
Таким чином необхідно визначити та включити у довідку №20 від 05.01.2015 року збережений середній заробіток за основною роботою із врахуванням 12 робочих днів та за час в дорозі - 3 дні, а всього 15 днів, враховуючи середній заробіток по основній роботі та сумісництві.
По основному окладу розрахунок наступний: травень 1986 року - 19 відпрацьованих робочих днів по основному окладу 145 крб. = 7,63 крб.; червень 1986 року - 21 відпрацьований робочий день по основному окладу 145 крб. = 6.90 крб. Тому за 40 відпрацьованих робочих днів по основному окладу : 290 крб. = 7.25 крб./день. Відповідно до особового рахунку ОСОБА_3, оклад за сумісництвом складав 77,62 крб.
По сумісництву розрахунок наступний: 77,62 крб., (посадовий оклад за сумісництвом) * 2 (подвійний розмір) : 49 (робочих днів, що відпрацьовані відповідно до особового рахунку за травень 1986 року - 24 робочих дня, за червень 1986 року - 25 робочих днів), тому, середня одноденна заробітна плата за сумісництвом становить 3,17 крб.
Всього разом: 7,25 крб. (середня одноденна зарплата по основному схемному окладу 145 крб.) + 3,17 крб. (середня одноденна заробітна плата за сумісництвом 77,62 крб.) = 10,42 крб. Тобто, збережений середній заробіток за один робочий день із основного схемного посадового окладу 145 крб. та сумісництва 77,62 крб. повинен становити 10,42 крб.
Тому, збережений середній заробіток за 12 робочих днів за основним місцем роботи та час перебування у відрядженні 3 дні (всього 15 днів), становить: 10,42 крб. * 15 днів = 156,30 крб.
Інструкцією про службові відрядження в межах СРСР, №30 від 15.02.1980 року, затвердженої наказами Мінфіну СРСР, Держкомпраці СРСР і ВЦРПС (яка діяла па період правовідносин), визначено: якщо працівник відряджений для роботи у святкові, вихідні дні, компенсація за роботу в ці дні за основним місцем роботи провадиться відповідно до чинного законодавства, тобто за правилами, визначеними статтею 107 КЗпП УРСР - за фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день години у подвійному розмірі.
Відповідно до табелю фактично позивачем відпрацьовано в зоні відчуження 2 вихідних дні по 16 годин. Для розрахунку збереженої заробітної плати по 16 годин, за 2 дні вихідних, необхідно вирахувати годинну тарифну ставку за основним місцем роботи
Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувались і виплачувалась, відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.
Згідно з роз'ясненням Держкомпраці УРСР і Укрпрофради №05/2-25-2/03-51-8 від 09.01.1987 року, година тарифна ставка розраховувалася шляхом ділення місячної тарифної ставки (окладу), встановленої за основним місцем роботи, на кількість робочих днів (голин) за відповідний місяць роботи. Тому годинна тарифна ставка: 145 : 184 год. = 0,79 крб.; а сума збереженого середнього заробітку за основною роботою за фактично відпрацьовані в зоні відчуження 2 вихідні дні по 16 год. становить: 0,79 крб. * 16 год. * 2 дні * 2 (подвійний розмір) = 50,56 крб.
Відповідно до листа Мінпраці, Мінчорнобиля та Мінфіну України від 29.10.1997 року №09-3751/1032/3к/13-412/308 у разі, якщо робота в зоні відчуження оплачена невірно, без врахування урядових рішень, повинен бути здійснений перерахунок заробітної плати згідно законодавства. При цьому, визначена таким чином заробітна плата не індексується, не виплачується, а тільки враховується при нарахувати пенсії.
В довідці відповідача №20 від 05.01.2015 року зазначено місячний посадовий оклад ОСОБА_3 в розмірі 135 крб., що мало за собою наслідком невірне визначення всіх складових заробітної плати, яка в подальшому вплинула на розрахунок пенсії позивача, тому в частині визнання протиправною відмови Хмельницької обласної державної адміністрації в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках щодо не визначення та не включення в довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках №20 від 05.01.2015 року посадового окладу ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати йому за роботу в нічний час відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС в липні 1986 року, збереження йому заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні, відповідно до посвідчення про відрядження, збереження йому компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години) підлягають задоволенню.
Стосовно вимог щодо зобов'язання відповідача видати нову довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, в яку включити посадовий оклад ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати йому за роботу в нічний час відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС в липні 1986 року, збереження йому заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні, відповідно до посвідчення про відрядження, збереження йому компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години), суд зауважує позивачу таке.
Суди не вправі втручатись в повноваження та діяльність суб'єктів владних повноважень, або ж підміняти їх. Така позиція суду щодо неможливості підміняти собою органи владних повноважень, повністю узгоджується із позицією Верховного суду України, викладеною в постанові Пленуму №13 від 24.10.2008 року, згідно якої, суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень; та з позицією Європейського суду з прав людини, який неодноразово зазначав, що завдання суду при здійсненні його контрольної функції полягає не в тому, щоб підміняти органи влади держави, і суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою.
Проте, аби не допустити зловживань з боку позивача чи третіх сторін щодо набуття права на провадження певних дій, суд вважає за необхідне в порядку ч.2 ст.11 КАС України вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Хмельницьку обласну державну адміністрацію в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках у строк визначений Типовим положенням "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках", затвердженого постановою КМ України, від 26.09.2012 року, №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках" повторно розглянути питання щодо визначення ОСОБА_3 даних про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986 році та включення їх в довідку, а саме : посадового окладу ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати за роботу в нічний час (всього за 14 годин) відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС в липні 1986 року, збереження заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні відповідно до посвідчення про відрядження, збереження компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години).
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проте всупереч наведеним положенням, відповідачем, який є суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності його бездіяльності, що оскаржується.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_3 необхідно задовольнити частково.
Згідно ч.1 ст.267 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Хмельницької обласної державної адміністрації в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках щодо не визначення та не включення в довідку про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках №20 від 05.01.2015 року: посадового окладу ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати йому за роботу в нічний час (всього за 14 годин) відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в липні 1986 року, збереження йому заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні відповідно до посвідчення про відрядження, збереження йому компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години).
Зобов'язати Хмельницьку обласну державну адміністрацію в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках у строк визначений Типовим положенням "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках", затвердженого постановою КМ України, від 26.09.2012, № 886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках" повторно розглянути питання щодо визначення ОСОБА_3 даних про заробітну плату за роботу в зоні відчуження в 1986 році та включення їх в довідку, а саме : посадового окладу ОСОБА_3 в розмірі 145 крб., доплати за роботу в нічний час (всього за 14 годин) відповідно до справки-табелю на виплату заробітної плати персоналу, що приймав участь у виконанні робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в липні 1986 року, збереження заробітної плати за час в дорозі під час відрядження за три дні відповідно до посвідчення про відрядження, збереження компенсації за два дні роботи у вихідні дні в зоні відчуження за фактично відпрацьований час (години).
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Зобов'язати Хмельницьку обласну державну адміністрацію в особі регіональної комісії по визначенню даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках подати суду на протязі двох місяців після набрання законної сили судовим рішенням звіт про його виконання.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 14 вересня 2015 року ,11:30.
Суддя/підпис/О.П. Шевчук
"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук