28.11.2012
Справа № 1-124/2012 рік
Путильський районний суд Чернівецької області в складі:
Головуючого - судді: Проскурняка С.П.
при секретарі: Кустреюк В.В.
та прокурорі: Лисюку М.О.
за участю представника цивільного позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Путила кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого майстром з охорони природи Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення НПП «Черемоський», одруженого раніше не судимого
в скоєнні злочину, передбаченого ст.246 КК України, -
ОСОБА_2 03.11.2012 року, знаходячись на території лісових угідь природо-заповідного фонду - Національного природного парку «Черемошський», а саме в с. Сарата Шепітської ср Путильського району Чернівецької області, маючи умисел на незаконну порубку лісу, в кварталі №35 лд 6 обході № 6 здійснив незаконну порубку лісу семи дерев породи «Ялини» з яких (сухостійні дерева породи ялина) з діаметром дерев у корі біля шийки кореня 29 см., 24 см., 21 см., 20 см., 25 см., 19 см., 23 см.
В результаті незаконної порубки вищевказаних дерев породи «Ялина» заподіяв вказаному лісовому господарству згідно розрахунку розміру шкоди №1 від 09.11.2012 року шкоду на загальну суму 763 грн. 50 коп.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, а також визнав заявлений цивільний позов, щиросердно розкаявся, та повністю підтвердив обставини викладені в обвинуваченні, просив суд суворо не карати.
Крім того підсудний, просив суд не досліджувати докази, які ним не оспорюються по справі. Зміст ст. 299 КПК України йому роз'яснено та зрозумілий.
В судовому засіданні представник цивільного позивача просив суд цивільний позов задовольнити та стягнути з підсудного завданні збитки в сумі 763грн. 50коп.
За таких обставин, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_2 кваліфіковано вірно за ст.246 КК України, так як він своїми умисними діями, які виразились в незаконній порубці дерев на території природно заповідного фонду скоїв злочин передбачений ст.246 КК України за кваліфікуючою ознакою незаконна порубка дерев на території природно-заповідного фонду.
При визначенні виду і міри покарання підсудному, суд враховує, ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, та обставини, що пом'якшують так і обтяжують покарання.
При цьому, суд враховує, що підсудний ОСОБА_2 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, не перебуває на обліку в лікаря психіатра та нарколога, визнав цивільний позов, позитивно характеризується по місцю роботи.
До пом'якшуючих вину підсудного обставин суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обтяжуючих вину підсудного обставин судом не встановлено.
Враховуючи тяжкість вчиненого ОСОБА_2 злочину, його суспільну небезпечність, відношення підсудного до вчиненого, суд вважає, що до підсудного слід застосувати покарання у виді штрафу, і воно є тією мірою покарання яка необхідна для виправлення та перевиховання підсудного.
Підстав для застосування ст. 69,75,76 КК України суд не вбачає.
У зв'язку з повним доведенням вини підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину, що передбачений ст.246 КК України суд вважає, що цивільний позов Національного природного парку «Черемоський» до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків завданих злочином в сумі 763грн. підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.323-324,445,446 КПК України, суд, -
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в скоєнні злочину, передбаченого ст.246 КК України і за його вчинення призначити йому покарання у виді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в дохід держави, з конфіскацією в дохід держави незаконно добутої лісо деревини в кількості 1.97 метра кубічних.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до набрання вироку законної сили залишити обрану підписку про невиїзд.
Цивільний позов Національного природного парку «Черемоський» до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальних збитків завданих злочином в сумі 763грн задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі Національного природного парку «Черемоський» матеріальні збитки в сумі 763 гривні на розрахунковий рахунок Шепітської сільської ради Путильського району №33115331700202 в ГУДКСУ у Чернівецькій області МФО 856135, одержувач - місцевий бюджет Шепітської сільської ради 04417837.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернівецької області через Путильський районний суд Чернівецької області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженому в той же строк з дня отримання копії вироку.
Суддя: С.П. Проскурняк