Ухвала від 31.03.2010 по справі 2-а-484/10

Справа № 2-а-484/10

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2010 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Київської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

Свої вимоги мотивує тим, що вона звернулась до відповідача з заявою від 24 вересня 2009 року про приватизацію земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, Жуляни, вул. Совська, 7. Проте, на момент звернення до суду ця заява не розглянута. Вважає бездіяльність відповідача протиправною.

Просить суд визнати незаконною бездіяльність Київської міської ради, зобов'язати Київську міську раду здійснити приватизацію земельної ділянки загальною площею 0,2644 га, розташованою за адресою: м. Київ, Жуляни, вул. Совська, 7.

Спір просять розглянути в порядку адміністративного судочинства.

З положень ст. 2 КАС України вбачається, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

З позовної заяви вбачається, що предметом спору є конкретна земельна ділянка у м. Києві. Вбачається, що між сторонами існує спір про право, оскільки правовідносини виникли щодо прийняття Київською міською радою рішення про приватизацію земельної ділянки. Такі обставини виключають розгляд спору в порядку адміністративного судочинства.

Та обставина, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень не змінює правову природу спірних відносин та не робить цей спір публічно-правовим, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту її прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.

При прийнятті рішень щодо надання земельних ділянок Київська міська рада діє як власник землі та не є суб'єктом владних повноважень у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України. У такому випадку, Київська міська рада є рівноправним суб'єктом земельних відносин, дії якого спрямовані на реалізацію права розпоряджатися землею.

З огляду на наведене, зазначена справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративна справа), яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України.

Компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 17 КАС України на цей спір не поширюється.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. 2, п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 4, пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.

Роз'яснити ОСОБА_1 право на звернення в суд у порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали або протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: