Заставнівський районний суд Чернівецької області
Справа № 716/1035/15-к
04.09.2015 року м.Заставна
Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
за участю:
представника Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області - ОСОБА_3 ,
особи стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням начальника Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянину України, українцю, уродженцю та жителю АДРЕСА_1 , із середньою освітою, не працює, раніше судимого: 18.08.2002 р. Заставнівським районним судом по ст. 185 ч.З, 75 КК України, до 1 року, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим терміном на 2 роки; 24.07.2003 року Заставнівським районним судом за ст. 263 ч.І , 185 ч.5, 70, 71 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, 29.05.2014 року Садгірським районним судом м. Чернівці за ст. 185 ч.2 КК України до 2 років позбавлення волі,-
Начальник Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області звернувся до Заставнівського районного суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
В поданні вказує, що громадянин ОСОБА_4 19.06.2015 р звільнився з місць позбавлення волі. Після звільнення ОСОБА_4 прибув для постійного проживання в с. Добринівці Заставнівського району Чернівецької області. В червні 2015 року він був взятий на облік Заставнівським РВ УМВС України в Чернівецькій області.
За час перебування на обліку ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативної сторони, систематично на ґрунті пияцтва допускає порушення громадського порядку, правил співжиття, прав та законних інтересів громадян.
ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 31.07.2015 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП; 03.08.2015 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП; 05.08.2015 року за ст. 175-1 КУпАП.
За вчинення вказаних правопорушень на ОСОБА_4 накладались адміністративні стягнення у вигляді штрафу, які останній жодного разу не сплатив проігнорувавши цим самим рішення органу державної влади. Після кожного правопорушення ОСОБА_6 письмово попереджувався як особа, яка формально підпадає під дію Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду у випадку вчинення ним повторних правопорушень.
Представник Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області в судовому засіданні подання підтримав просив встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 рік.
ОСОБА_4 суду пояснив, що після відбування покарання у вигляді позбавлення волі, він протягом 2015 років неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності на ґрунті зловживання спиртними напоями і був письмово попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду. Проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду заперечував, оскільки вважає, що не порушував громадський порядок.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4 , представника Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області вважає, що подання обґрунтоване і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий, звільнений з місць позбавлення волі 19.06.2015 року, в червні 2015 року поставлений на облік Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області.
Після відбування покарання ОСОБА_4 систематично вчиняє правопорушення, що посягають на громадський порядок, за що впродовж 2015 року неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, що підтверджується матеріалами справи. За кожне з правопорушень підданий адміністративному стягненню, незважаючи на письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Вказане свідчить про небажання ОСОБА_4 стати на шлях виправлення.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. «в» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Добринівці Заставнівського району Чернівецької області адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:
а/ заборона виходу з будинку по місцю проживання по АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв., за винятком роботи в цей час;
б/ заборона перебування у винних магазинах, пивних барах, ресторанах, кафе та інших місцях, де продаються спиртні напої на розлив;
в/ заборона виїзду за межі Заставнівського району в особистих справах без дозволу керівництва Заставнівського РВ УМВС України в Чернівецькій області;
г/ зобов'язання з'являтися на реєстрацію в Заставнівський РВ УМВС України в Чернівецькій області у 1 та 3 п'ятниці кожного місяця в кабінет №102 до начальника СДІМ, а в разі його відсутності до оперативного чергового райвідділу міліції з 09-00 години до 11-00 години.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1