Постанова від 27.08.2015 по справі 554/8350/15-а

Дата документу 27.08.2015 Справа № 554/8350/15-а

Справа № 554/8350/14-а

Провадження № 2-а/554/216/2014

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 серпня 2015 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого - судді Савченка А.Г.

при секретарі Гречка Є.В.

за участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 колективу «Енергія», ОСОБА_1 до Полтавської міської ради про скасування рішення, зобов»язання вчинити дії,

встановив:

Позивачі ОСОБА_4 колектив «Енергія», ОСОБА_1 звернулися до суду з адміністративним позовом до Полтавської міської ради про скасування рішення Полтавської міської ради сорок дев»ятої сесії шостого скликання від 23 квітня 2015 року про розгляд звернення авто гаражного колективу «Енергія».

В обґрунтування адміністративного позову зазначили, що згідно договору оренди від 16 лютого 2012 року автогаражний колектив «Енергія» орендує у Полтавської міської ради земельну ділянку для обслуговування індивідуальних гаражів загальною площею 3770 кв.м.

11 лютого 2015 року автогаражний колектив «Енергія» в особі голови правління ОСОБА_2 та члена колективу ОСОБА_1 звернулися до Полтавської міської ради з заявою про виділення додаткової земельної ділянки для 8-ми гаражів за адресою м. Полтава, вул. Південна, 8а-Г.

Рішенням Полтавської міської ради від 23 квітня 2015 року авторажному колективу відмовлено у виділенні додаткової земельної ділянки.

Позивачі вважають, що будівництво гаражів здійснено у повній відповідності до чинного законодавства, з оформленням відповідних документів та дозволів. Вважають протиправним рішення Полтавської міської ради від 23 квітня 2015 року про відмову у виділенні додаткової земельної ділянки, що і стало підставою звернення їх до суду з вищезазначеним адміністративним позовом.

У судовому засіданні позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 позовні вимоги підтримали, пояснення надали аналогічні змісту позовних вимог.

Представник відповідача ОСОБА_3 заперечував проти задоволення позовних вимог, вказуючи на законність та обґрунтованість вищезазначеного рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку про задоволення позовних вимог та у своїх міркуваннях виходить із наступного.

Судом встановлено, що згідно Договору оренди землі від 16 лютого 2012 року автогаражний колектив «Енергія» орендує земельну ділянку площею 3770 кв. м для експлуатації та обслуговування гаражів, яка знаходиться за адресою вул. Південна, 8а-Г в м. Полтаві. Даний договір є строковий та укладено на термін з 8 грудня 2011 року по 8 грудня 2016 року.

У зв»язку з закінченням будівництва та введенням в експлуатацію восьми гаражів площа земельної ділянки автогаражного колективу збільшилася на 235 кв.м., що і стало підставою неодноразових звернень позивачів до Полтавської міської ради для надання дозволу на розробку технічної документації на вищезазначену земельну ділянку.

ОСОБА_4 колектив «Енергія» листом від 15 лютого 2015 року звернувся до Полтавської міської ради з проханням про надання дозволу на розробку технічної документації на земельну ділянку по вул. Південній 8а-Г в м. Полтаві площею 235 кв.м.

Рішенням Полтавської міської ради від 23 квітня 2015 року автогаражному колективу «Енергія» відмовлено у виділенні додаткової земельної ділянки для 8 гаражів по вул. Південній 8а-Г в м. Полтаві.

Згідно ст. 122 Земельного кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад, віднесено до виключних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Частиною 2 ст. 123 Земельного кодексу України визначено, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання та дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відповідь у його наданні.

З матеріалів справи слідує, що автогаражний колектив «Енергія» в особі голови правління ОСОБА_2 неодноразово звертався до Полтавської міської ради з питанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 235 кв.м.

Рішенням Ленінського районного суду м. Полтави від 2 жовтня 2014 року визнано неправомірними дії Полтавської міської ради щодо відкладення розгляду питання про надання автогаражному колективу «Енергія» згоди на розміщення 8 гаражів та дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 235 кв.м по вул. Південній із земель, що належать на праві комунальної власності територіальній громаді м. Полтави.

Таким чином, приймаючи рішення про відмову у виділенні додаткової земельної ділянки по вул. Південній 8а-Г відповідачем не надано мотивованої відповіді щодо причини такої відмови, а тому суд знаходить безпідставним та необґрунтованим вищезазначене рішення, таким, що суперечить вимогам чинного законодавства.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про необхідність задоволенні позовних вимог та скасування оскаржуваного рішення як незаконного.

Керуючись ст. ст. 159-163 КАС України, суд,

постановив:

Позовні вимоги ОСОБА_4 колективу «Енергія», ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати рішення Полтавської міської ради сорок дев»ятої сесії шостого скликання від 23 квітня 2015 року «Про розгляд звернення авто гаражного колективу «Енергія»

Зобов»язати Полтавську міську раду прийняти рішення про надання ОСОБА_4 колективу «Енергія» дозволу на розробку технічної документації на земельну ділянку під розміщення 8 (восьми) індивідуальних гаражів загальною площею 235 кв.м за адресою м. Полтава, вул. Південна, 8а-Г.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлений 4 вересня 2015 року.

Суддя А.Г. Савченко