08 лютого 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-6739/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді -Клочка К.І.,
при секретарі - Міщенко Р.В.,
за участю:
представника позивача -ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
21 грудня 2010 року Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекція у Полтавській області (надалі - позивач, КОДПІ) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 115 664,87 грн, що застосовані до відповідача у зв'язку з порушенням вимог пунктів 1, 2, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 №1776-ІІІ (із змінами і доповненнями), частини першої статті 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР (із змінами і доповненнями), пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, частини шостої статті 15, частини десятої статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напої та тютюнових виробів».
Представник позивача у судовому засіданні змінені вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, за адресою, зазначеною у свідоцтві про державну реєстрацію, але поштові відправлення повернуто на адресу суду з відміткою «за закінченням зберігання».
Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до положень частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до положень частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
На підставі вищевикладеного суд доходить висновку про можливість розгляду справи за даної явки.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію, яке мається в матеріалах справи, 21.04.1999 Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець.
Пунктом 2 частини першої статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 №509-XII встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно до положень статей 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Так, у період з 28.04.2010 по 23.07.2010 на підставі направлень, працівниками Кременчуцької ОДПІ проведено перевірку щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарських одиниць -павільйону (зупинка автотранспорту «Аврора», що у м. Кременчуці Полтавської області),торгового павільйону «Фан»(вул. Маяковського, 2-А, м. Кременчук Полтавської області), магазину (пров. Героїв Бресту, 45-Б, у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску №15.31-33 (навпроти будинку 93 по ву. Республіканській у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску (вул. В.Бойка, 19 у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску №11.04-35 (район зупинки по пр. 50 років Жовтня у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску №09.16-71 (район будинку 32 по пров. Г. Бреста у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску (зупинка «Халаменюка», вул. 60 років Жовтня, м. Кременчук Полтавської області), кіоску (будинок 142 по пр. 50 річчя Жовтня у м. Кременчуці Полтавської області), магазину «Вест»(вул. Воровського, 4, м. Кременчук Полтавської області), кіоску (вул. Воровського, 4, м. Кременчук Полтавської області), торгового павільйону (в будинку №98-А по вул. Пролетарській у м. Кременчуці Полтавської області), кіоску №5 (в будинку №43 по вул. Першотравневій у м. Кременчуці Полтавської області).
В ході перевірки встановлено наступні порушення:
1. Павільйон (зупинка автотранспорту «Аврора», що у м. Кременчуці Полтавської області):
1) незабезпечення збереження на господарській одиниці реєстраційного посвідчення та довідки про опломбування;
2) незабезпечення проведення розрахункової операції із застосування реєстратора розрахункових операцій на суму покупки 6,25 грн;
3) незабезпечення використання режиму попереднього програмування, цін товарів та обліку їх кількості;
4) відсутність в Книзі обліку розрахункових операцій фіскального Z-звіту №1583 та невиконання Z-звіту за 12.11.2009, записи в розділі 4 Книги відсутні;
5) невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в Х-звіті. Сума невідповідності з урахуванням покупки склала 196,25 грн;
6) незабезпечення ведення обліку товарів за місцем їх реалізації на суму 898,75 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
2. Торговий павільйон «Фан»(вул. Маяковського, 2-А, м. Кременчук Полтавської області):
1) непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 91,25 грн,;
2) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, зазначених в Х-звіті денному на суму 29,05 грн;
3) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування кількості товару;
4) незбереження в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку Z-звіту №1769 за 29.05.2010;
5) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 3111,10 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
3. Магазин (пров. Героїв Бресту, 45-Б, у м. Кременчуці Полтавської області):
1) незабезпечення використання режиму попереднього програмування, цін товарів та обліку їх кількості;
2) незабезпечено роздрукування та видача розрахункового документу на суму покупки 6,00 грн;
3) Здійснення торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від мінімально встановлених цін на алкогольні напої.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», частини десятої статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напої та тютюнових виробів».
4. Кіоск №15.31-33 (навпроти будинку 93 по ву. Республіканській у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, нероздрукування розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму 621,00 грн;
2) незабезпечення зберігання Z-звітів №№1157, 1158 в Книзі обліку розрахункових операцій №1603008213/1 від 30.09.2009;
3) незабезпечення зберігання попередньої Книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 6, 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
5. Кіоск (вул. В.Бойка, 19 у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій на суму 67,50 грн та не роздрукування розрахункового документу;
2) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, зазначеній у Х-звіті денному. Сума невідповідності склала 10,10 грн;
3) незбереження зберігання попередньої Книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну;
4) незабезпечення зберігання в Книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку (Z-звіту) №1408 за 24.03.2010;
5) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
6) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 2 173,30 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 6, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
6. Кіоск №11.04-35 (район зупинки по пр. 50 років Жовтня у м. Кременчуці Полтавської області):
1) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, сумі коштів зазначеній у денному Z-звіті. Сума невідповідності склала 99,50 грн;
2) незабезпечення зберігання Книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну;
3) невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій;
4) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
5) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 1 513,75 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 6, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
7. Кіоск №09.16-71 (район будинку 32 по пров. Г. Бреста у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу на суму 161,00 грн;
2) не виставлення цінників на товар, що продається (6 найменувань);
3) невикористання друку контрольної стрічки та не зберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну;
4) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
5) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 1039,00 грн;
6) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 8,00 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 8, 10, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
8. Кіоск (зупинка «Халаменюка», вул. 60 років Жовтня, м. Кременчук Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу на суму 176,00 грн;
2) незабезпечення зберігання Книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну;
3) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 2 177,50 грн;
4) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 0,50 грн;
5) неоприбуткування готівкових коштів в повній сумі їх фактичних надходжень в Книзі обліку розрахункових операцій №1603008799/3 від 04.06.2010. Сума неоприбуткування склала 400,00 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 6, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637.
9. Кіоск (будинок 142 по пр. 50 річчя Жовтня у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу на суму 26,00 грн;
2) невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій за 09.06.2009;
3) проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
4) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 2147,50 грн;
5) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 26,00 грн;
6) неоприбуткування готівкових коштів в повній сумі їх фактичних надходжень. Сума неоприбуткування склала 200,20 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637.
10. Магазин «Вест»(вул. Воровського, 4, м. Кременчук Полтавської області):
1) не зберігання попередньої Книги обліку розрахункових операцій №1603007697/4 протягом встановленого терміну;
2) невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій Z-звіту за 07.11.2009 та 10.11.2009;
3) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 2080,30 грн;
4) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 375,45 грн;
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 6, 9, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
11. Кіоск (вул. Воровського, 4, м. Кременчук Полтавської області):
1) невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій Z-звіту за 28.06.2010;
2) проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
3) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 2422,30 грн;
4) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 13,37 грн;
5) неоприбуткування готівкових коштів в повній сумі їх фактичних надходжень. Сума неоприбуткування склала 932,90 грн.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637.
12. Торговий павільйон (в будинку №98-А по вул. Пролетарській у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу на суму 44,75 грн;
2) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 1059,75 грн;
3) проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
4) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 366,80 грн;
5) здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1 ,2, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», частини шостої статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
13. Кіоск №5 (в будинку №43 по вул. Першотравневій у м. Кременчуці Полтавської області):
1) не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій та не роздрукування розрахункового документу на суму 44,75 грн;
2) незабезпечення зберігання Книги обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну;
3) невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку реєстратора розрахункових операцій Z-звіту за №№0822, 0823;
4) проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, ціни товарів та обліку їх кількості;
5) порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 983,35 грн;
6) невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному Z-звіті. Сума невідповідності скала 603,75 грн;
7) порушення порядку використання торгового патенту;
8) здійснення торгівельної діяльності без наявності ліцензії на тютюнові вироби.
Так, відповідачем порушено вимоги пунктів 1, 2, 6, 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», частини другої статті 2, частини першої статті 3, частини першої статті 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
За результатами перевірок працівниками КОДПІ складено відповідні акти.
За порушення вимог пунктів 1, 2, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції визначених пунктами 1, 2, 3, 4, 5, 6 статті 17 та статтею 23 зазначеного Закону, а саме у наступних розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
2) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
3) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
5) десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
7) одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог частин першої та другої статті 2, частин першої та третьої статті 3, частини першої статті 7 цього Закону несуть таку відповідальність: за порушення строків сплати або неповне внесення чергових платежів нараховується пеня на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті; за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць; за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням; за здійснення операцій з реалізації товарів, визначених частинами шостою, сьомою, восьмою та дев'ятою статті 3 цього Закону, без одержання пільгового торгового патенту або з порушенням порядку одержання та використання пільгового торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у п'ятикратному розмірі вартості пільгового торгового патенту; за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту сплачують штраф у подвійному розмірі вартості короткотермінового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
За порушення пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 абзацом третім статті 1 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 встановлено відповідальність, де за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
За порушення норм частини шостої статті 15, частини десятої статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напої та тютюнових виробів»абзацами 5 та 11 частини другої статті 17 зазначеного Закону встановлено відповідальність, а саме: за здійснення роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень та здійснення роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
На підставі вищезазначеного та актів перевірки Кременчуцькою ОДПІ винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 77 382,00 грн.
Відповідно до положень статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як встановлено судом, на день розгляду справи сума непогашених відповідачем штрафних (фінансових) санкцій складає 77 382,00 грн, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідач не оскаржував ні до податкового органу, ні до суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позову Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 77 982 (сімдесят сім дев'ятсот вісімдесят два) гривні 00 (нуль) копійок, на р/р31111104700008. Одержувач: УДК у м. Кременчук, код 34698778. Банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 14 лютого 2011 року.
Суддя К.І. Клочко