Постанова від 14.02.2011 по справі 2а-6871/10/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-6871/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Серги С.М.,

при секретарі - Олійник Ю.В.,

за участю:

представників позивача - ОСОБА_1,ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Редакції газети Оржицької районної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області "Оржицькі вісті" до Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

22 грудня 2010 року (згідно зі штампом на поштовому конверті) Редакція газети Оржицької районної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області "Оржицькі вісті" (далі- позивач) звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області (далі- відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення № 129 від 12.07.2010, яким застосовані фінансові санкції у розмірі 8092,49 грн за донарахування своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на своєчасну сплату зазначених у вимозі про сплату боргу № Ю 21 від 29.06.2010 сум страхових внесків у розмірі 6660,11 грн. Вказували на порушення відповідачем вимог постанови Кабінету Міністрів України “Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010”.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог, мотивуючи свою позицію застосуванням фінансових санкцій у розмірі 8092,49 грн на виконання вимог статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області з 22.10.2000.

В строк з 24.06.2010 по 29.06.2010 відповідачем проведена планова перевірка з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.01.2005 до 31.05.2010.

Перевіркою виявлено порушення пунктів 1, 2 статті 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в результаті чого донараховано страхових внесків на загальну суму 6660,11 грн.

За результатами перевірки складено акт № 8 від 29.06.2010, який підписаний редактором та головним бухгалтером без зауважень.

На підставі акту перевірки відповідачем 12.07.2010 винесено рішення № 129 про застосування до позивача фінансових санкцій у розмірі 8092,49 грн за донарахування органом Пенсійного фонду сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків.

Перевіряючи правомірність спірного рішення, суд виходить з наступного.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що за результатами перевірки відповідачем обгрунтовано донараховано суму страхових внесків у розмірі 6660,11 грн, що підтверджується актом перевірки № 8 від 29.07.2010.

Відповідно до пункту 3.7 Порядку оформлення результатів перевірок платників з питань дотримання чинного законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 01.12.2008 № 21-1, за наявності в акті перевірки донарахованих сум страхових внесків платнику протягом п'яти робочих днів з дня завершення перевірки надається (надсилається) розпорядчий документ про усунення порушень. Розпорядчим документом є вимога, форма якої передбачена додатками 9 або 10 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 N 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663.

Згідно з пунктом 8.2 розділу 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків. У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Пунктом 8.3 Інструкції передбачено, що вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників за формою згідно з додатком 9 цієї Інструкції (для страхувальника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 10 цієї Інструкції (для страхувальника - фізичної особи)

На виконання приписів вказаних норм відповідачем сформовано та направлено вимогу про сплату боргу у розмірі 6660,11 грн (сума донарахованих страхових внесків) від 29.06.2010.

Вказана у вимозі № Ю 21 від 29.06.2010 сума боргу у розмірі 6660,11 грн позивачем сплачена, що підтверджується копією платіжного доручення від 12.07.2010 та не заперечується сторонами.

Згідно з частинами 2, 3 статті 106 Закону 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 4 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058 (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

На підставі вказаної норми відповідачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 8092,49 грн за донараховані органом Пенсійного фонду суми своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків у розмірі 6660,11 грн.

Посилання представника позивача про своєчасну сплату донарахованої суми страхових внесків у розмірі 6660,11 грн як на підставу визнання неправомірним рішення про застосування фінансових санкцій суд вважає безпідставними, оскільки позивачем в межах 10-денного строку сплачено лише донараховану за наслідками перевірки суму страхових внесків, проте застосування фінансових санкцій зумовлено своєчасним необчисленням та несплатою страхових внесків у розмірі 6660,11 грн у зв'язку із застосуванням помилково визначеного тарифу за період з 01.10.2005 по 31.05.2010.

Суд не приймає до уваги також доводи позивача про недотримання відповідачем приписів постанови Кабінету Міністрів України "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року", оскільки правові підстави і порядок проведення перевірок законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та застосування фінансових санкцій визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Редакції газети Оржицької районної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області "Оржицькі вісті" про скасування рішення є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Редакції газети Оржицької районної ради, Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області "Оржицькі вісті" до Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області про Управління Пенсійного фонду України в Оржицькому районі Полтавської області відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 18 лютого 2011 року.

Суддя С.М. Серга