Постанова від 10.02.2011 по справі 2а-1670/552/11

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2011 року м. ПолтаваСправа № 2a-1670/552/11

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" про стягнення боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Полтаві 18 січня 2011 року звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" про стягнення боргу в сумі 114 691 грн. 52 коп. за рахунок активів.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на той факт, що за відповідачем значиться податковий борг в розмірі 114 691 грн. 52 коп., в тому числі, з податку на прибуток - в розмірі 850 грн., з податку на додану вартість - в розмірі 113 331 грн. 52 коп., з комунального податку в розмірі 510 грн., який підлягає стягненню в судовому порядку.

Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі направлялась відповідачу на адресу згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Поштове направлення повернуто на адресу суду з відміткою "адресат вибув".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відтак, суд дійшов висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" є юридичною особою, що зареєстрована 14.12.1999 року Виконавчим комітетом Полтавської міської ради Полтавської області, як платник податків перебуває на обліку у ДПІ у м. Полтаві з 17.12.1999 року за № 4825 (а.с. 34).

Працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2010 року, за результатами якої складено акт № 8475/15-01/30668294 від 15.09.2010 року (а.с. 21).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0009101501/0 від 08.10.2010 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 20).

ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Лоргус 2000" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за І квартал 2010 року, за результатами якої складено акт № 5088/15-01/30668294 від 28.05.2010 року (а.с. 24).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004781501/0 від 14.06.2010 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 23).

Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Лоргус 2000" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік, за результатами якої складено акт № 1315/15-01/30668294 від 26.02.2010 року (а.с. 27).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002721501/0 від 31.03.2010 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 23).

Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Лоргус 2000" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року, за результатами якої складено акт № 2953/15-01/30668294 від 26.11.2009 року (а.с. 30).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0014451501/0 від 10.12.2009 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 29).

Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Лоргус 2000" з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток за І півріччя 2009 року, за результатами якої складено акт № 1021/15-139/30668294 від 26.08.2009 року (а.с. 33).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0010711501/0 від 08.09.2009 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 32).

Крім того, працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Лоргус 2000" при визнанні умовного продажу товарних залишків та основних фондів після анулювання реєстрації ПДВ, за результатами якої складено акт № 6878/15-2/30668294 від 30.07.2010 року (а.с. 9).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0024901502/0 від 01.10.2010 року, згідно з яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 74 916 грн. 52 коп. (а.с. 8).

Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку податкових декларацій з ПДВ за травень - серпень 2008 року, за результатами якої складено акт № 2358/152 від 04.11.2009 року (а.с. 9).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0013881502/0 від 11.11.2009 року, згідно з яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 37 905 грн. (а.с. 13).

Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності подання декларацій з ПДВ за січень - березень 2009 року, за результатами якої складено акт № 794/152 від 08.07.2009 року (а.с. 17).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0007601502/0 від 08.07.2009 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 510 грн. (а.с. 16).

Також, працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку з питань своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку за ІІ - IV квартали 2009 року, за результатами якої складено акт № 02037-1505-30668294 від 22.03.2010 року (а.с. 19).

На підставі вказаного акта перевірки податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення № 0001721505/0 від 22.03.2010 року, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 510 грн. (а.с. 18).

Всі вищевказані податкові повідомлення - рішення направлялися на адресу відповідача, однак були повернуті до ДПІ у м. Полтаві з відміткою працівника пошти "адресат вибув", у зв'язку з чим вони були розміщені на дошці оголошень.

Зазначені податкові повідомлення - рішення відповідачем у встановленому порядку не оскаржено, таким чином податкове зобов'язання, що виникло на їх підставі, вважається узгодженим.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. ДПІ у м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/22 від 10.01.2007 року (а.с. 47), яка отримана відповідачем 18.01.2007 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 47) та винесено другу податкову вимогу № 2/278 від 26.02.2007 року (а.с. 46), яка отримана відповідачем 05.03.2007 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 46).

На день судового розгляду податковий борг відповідачем не погашено, що підтверджується зворотним боком картки особового рахунку відповідача.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між позивачем та відповідачем, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 № 509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Податкове зобов'язання та податковий борг згідно п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон № 2181-ІІІ) є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Згідно п. 5.4 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Згідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).

Відповідач відзиву на позовну заяву та жодних заперечень проти позову чи доказів сплати боргу суду не надав.

З огляду на викладене, суд вважає вимоги податкового органу правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" про стягнення боргу задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, одержувач: ВДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019 суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 113 331 грн. 52 коп. (сто тринадцять тисяч триста тридцять одна гривня п'ятдесят дві копійки).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" на р/р 115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, одержувач: УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019 суму податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 850 грн. (вісімдесят п'ятдесят гривень).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоргус 2000" на р/р 33216828700005, код бюджетної класифікації платежу НОМЕР_1, одержувач: УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019 суму податкового боргу з комунального податку в розмірі 510 грн. (п'ятсот десять гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Кукоба