ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
11 вересня 2015 року № 813/5383/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З., перевіривши матеріали позовної заяви Червоноградської міської ради до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Романа Назара Олеговича про скасування постанов про накладення штрафу та про стягнення виконавчого збору, -
Львівським окружним адміністративним судом отримано «скаргу на дії державного виконавця», в якій позивач просить:
- визнати дії державного виконавця щодо виконання виконавчого листа №459/1733/14-а незаконними та протиправними;
- скасувати постанову про накладення штрафу від 11.08.2015 року, винесену в межах ВП №47900726;
- скасувати постанову про стягнення судового збору від 11.08.2015 року, винесену в межах ВП №47900726;
- скасувати вимогу державного виконавця від 11.08.2015року №09.1-45/1410/В8-6232;
- зобов'язати державного виконавця винести постанову про закінчення виконавчого провадження №47900726 у зв'язку із фактичним в повному обсязі виконанням Червоноградською міською радою рішення Червоноградського міського суду №459/1733/14-а.
Також позивач просить суд зупинити виконання виконавчого листа №459/1733/14-а, що виданий 02.06.2015 року Червоноградським міським судом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
В даному випадку позивач звернувся до суду зі «скаргою на дії державного виконавця», а не з адміністративним позовом у формі «позовної заяви», що свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Крім того, за змістом ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01.09.2015 року) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 3 цієї ж статті за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Предметом оскарження в даному випадку є винесені в межах одного виконавчого провадження №47900726: постанова про накладення штрафу від 11.08.2015 року, якою на позивача (боржника у виконавчому провадженні) накладено штраф в сумі 1020 грн. за невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії; та постанова про стягнення судового збору від 11.08.2015 року, відповідно до якої з позивача стягнено виконавчий збір в сумі 2040 грн.
Зважаючи на те, що оскаржені постанови суб'єкта владних повноважень впливають на майновий стан платника, даний спір має майновий характер, відповідно і судовий збір за подання цього позову слід обчислювати виходячи з ціни позову, якою в даному випадку є сума штрафу та виконавчого збору.
Відповідно до ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Позовну заяву Червоноградської міської ради до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Романа Назара Олеговича про скасування постанов про накладення штрафу та про стягнення виконавчого збору - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) в строк до 16 жовтня 2015 року 16 жовтня 2015 року включно:
- належно оформленої позовної заяви (з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині ухвали);
- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позову майнового характеру.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.