Ухвала від 14.09.2015 по справі 813/5431/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 вересня 2015 року № 813/5431/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Пальмагуртсировина» до Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання дій протиправними, -

ВСТАНОВИВ:

Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо призначення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ «Пальмагуртсировина» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій з ТОВ «Успіх ЮА» за січень 2015 року, з ТОВ «Ріотен» за лютий 2015 року, з ТОВ «Корес ЛТД» за березень 2015 року, з ТОВ «Вейсес» за березень 2015 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4, ч. 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

За змістом ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Позовну заяву ТОВ «Пальмагуртсировина» підписав генеральний директор ОСОБА_2 як законний представник позивача, проте до позову не долучено належного документа, що стверджує займану ним посаду. Окрім того, в позові не зазначено дати її підписання, що також свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.

За змістом ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 3 цієї ж статті за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Як видно з матеріалів справи, позивач подав до суду позовну заяву з порушенням вимог ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до матеріалів позовної заяви не долучено оригіналу документа про сплату судового збору. Окрім того, серед матеріалів позову не виявлено згаданої в переліку додатків до нього копії наказу Городоцької ОДПІ №310 від 08.04.2014 року, про що відділ діловодства та обліку звернень громадян Львівського окружного адміністративного суду склав відповідний акт від 11.09.2015 року.

Відповідно до ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пальмагуртсировина» до Городоцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання дій протиправними - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) в строк до 16 жовтня 2015 року включно:

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру;

- належного документа, що стверджує займану ОСОБА_3 посаду керівника ТОВ «Пальмагуртсировина» станом на дату звернення з цим позовом до суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.