Справа № 2а-3050/10/0770
Рядок статзвіту № 6.6.5
Код - 05
10 грудня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1;
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення до бюджету штрафної (фінансової) санкції у розмірі 3750 грн., -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 10 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 17 грудня 2010 року.
Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, якою просить, стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям у розмірі 3750 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. 10 липня 2010 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області провела перевірку бази відпочинку «Жемчужина» суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі по тексту відповідач). В результаті перевірки виявлено порушення статті 3 пункту 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР (надалі Закон України № 265/95-ВР), про що 10 липня 2010 року складено акт перевірки за № 005066. На підставі вказаного акту 13 липня 2010 року було прийнято рішення за № 969/0001652333/3435 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі - відповідно 3750 грн.. Однак відповідачем застосована санкція не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили 27 жовтня 2010 року та 10 грудня 2010 року відповідач не з'явився та не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Письмових заперечень суду не надав.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач, 05 вересня 2008 року був зареєстрований у Тячівській районній державній адміністрації Закарпатської області, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В03 № 042754 (а.с. 13).
Відповідно до вказаного свідоцтва, місцем проживання відповідача є: Закарпатська область, Тячівський район, с. Глибокий Потік, вул. Центральна, будинок 16.
10 липня 2010 року позивачем проведено перевірку відповідача. За результатами проведеної перевірки 10 липня 2010 року складено акт № 005066. Відповідно до вказаного акту, під час перевірки було виявлено порушення статті 3 пункту 1 Закону України № 265/95-ВР. Зокрема, вказаним актом зафіксовано проведення розрахункових операцій відповідачем по наданню послуг по проживанню відпочиваючих за період з 09 липня 2010 року по 10 липня 2010 року на суму 750 грн. без використання реєстратора розрахункових операцій. Вказаний акт перевірки був складений в присутності відповідача та ним підписаний без зауважень. Також відповідачем був отриманий один примірник акту (а.с.а.с 14, 15).
На підставі вказаного акту - 13 липня 2010 року було прийнято рішення за № 969/0001652333/3435 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 3750 грн. (а.с. 16).
Вказане рішення, відповідно до підпису на корінці, 13 липня 2010 року було отримане відповідачем.
Відповідно до розрахунку фінансової санкції, заборгованість відповідача становить 3750 грн. (а.с. 17).
Відповідно до статті 3 пункту 1 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, в тому числі, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до статті 17 пункту 1 Закону України № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Отже позивач, приймаючи рішення за № 969/0001652333/3435 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 3750 грн. - діяв в межах повноважень та відповідно до Закону України № 265/95-ВР. А відтак таке рішення є правомірним.
Заборгованість відповідача підтверджується обліковою карткою платника (а.с. 18).
Оскільки відповідачем допущено порушення у сфері розрахункових операцій, зважаючи на вказані норми Закону України № 265/95-ВР, а також враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
Позовну заяву державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - з а д о в о л ь н и т и.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (с. Глибокий Потік, вул. Центральна, будинок 16, Тячівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 3750 (трьох тисяч семисот п'ятдесяти) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Гаврилко С.Є.