25 січня 2011 р. Справа № 2а-9919/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція (далі - ОДПІ, позивач) звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_3Ю.), в якій, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог від 12.11.2010 р., просить стягнути з ФОП ОСОБА_3 заборгованість перед бюджетом в сумі 5590,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в загальній сумі 5690,00 грн., які нараховані на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, внаслідок порушення відповідачем вимог п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі - Закон № 265/95), частин 11 та 30 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95 від 19 грудня 1995 року (далі - Закон України №481/95), абз.2 ч.2 ст.7 Закону України «По акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» №329/95 від 15.09.1995 р. (далі - Закон № 329/95). Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить позовні вимоги задовольнити та розглядати справу в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача, зазначену в Довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копію ухвали про відкриття провадження у справі та повістку про виклик в судове засідання, призначене на 25.10.2010 р., які були отримані відповідачем 08.10.2010 р. Судом було направлено на адресу відповідача повістку про виклик в судове засідання, призначене на 25.01.2011 р., проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». За таких обставин, на підставі на підставі ч.11 ст. 35 КАС України та ч.4 ст.128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відповідача.
Відсутність в судовому засіданні представників сторін не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_3 зареєстрований виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області 14.09.2009 року та перебуває на обліку платників податків в ОДПІ.
09.04.2010 р. працівниками ОДПІ було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуг), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій ФОП ОСОБА_3, а саме господарської одиниці - бар «Хоттей», розташованого за адресою: м. Нікополь, вул. Шевченка, буд. 188, за наслідками якої 09.04.2010 р. складено акт № 04070073/2340/НОМЕР_1.
Відповідно до ч.16 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 0412.1990 р. № 509-XII (далі - Закон № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації.
Згідно п.2 ч.1 ст.11 Закону №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги); ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Перевіркою встановлені наступні порушення відповідачем:
- проведення розрахункових операцій на суму 48,00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим було порушено п.1 ст.3 Закону №
265/95, згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють
розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- реалізація алкогольних напоїв без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим було порушено ч.11 ст. 15 Закону України № 481/95-ВР, відповідно до якої роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій;
- зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразку, чим було порушено абз.2 ч.2 ст.7 Закону № 329/95, відповідно до якого забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації не території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразку;
- зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, чим було порушено ч.30 ст.15 Закону України № 481/95-ВР, згідно з яким зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Пунктом 1 ст.17 Закону № 265/95 передбачено, що у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність. Таким чином, сума штрафної санкції становить: 48,00 грн. х 5 = 240,00 грн.
Згідно із абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень. Таким чином, сума штрафної санкції становить: 1325,00 грн. (вартість отриманої партії товару) х 200% = 2650,00 грн.
Згідно зі ст. 11 Закону №481/95 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного збору вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.
У відповідності до абз.15 ч.2 ст.17 Закону №481/95 за вищезазначене порушення передбачено фінансову санкцію у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 грн.
Відповідно до абз.11 ч.2 ст.17 Закону № 481/95-ВР зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень. Вартість товару, який знаходиться у такому місці зберігання, складає 1325,00 грн. Таким чином, сума штрафної санкції становить: 1700,00 грн.
На підставі ОСОБА_2 перевірки ОДПІ були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
- №0000892340/0 від 21.04.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 240,00 грн.;
- №0000902340/0 від 21.04.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6050,50 грн.
Вказані рішення були отримані особисто ФОП ОСОБА_3, що підтверджується відповідним підписом.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за актом перевірки бару «Хоттей» ФОП ОСОБА_3 склала 6290,00 грн. (240,00 грн. + 2650,00 грн. + 1700 грн. + 1700 грн.).
У зв'язку з частковою сплатою ФОП ОСОБА_3 заборгованості в сумі 700,00 грн. залишок несплаченої суми становить 5590,00 грн. (6290,00 грн. - 700,00 грн.).
У відповідності до ч. 5 ст. 17 Закону № 481/95 в разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Згідно ч.3 ст.8 Закону №98/96 штрафи, передбачені статтею 8 цього закону, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
ФОП ОСОБА_3 суми штрафних (фінансових) санкцій в добровільному порядку не сплачені, рішення ОДПІ про застосування штрафних (фінансових) санкцій ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались.
Отже, станом на час прийняття судом рішення сума заборгованості відповідача складає 5590,00 грн. та підтверджується відповідним розрахунком ОДПІ.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача штрафних санкцій в сумі 5590 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість до державного бюджету у сумі 5590 (п'ять тисяч п'ятсот дев'яносто) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений 28.01.2011 року.
Суддя ОСОБА_1