Ухвала від 06.10.2009 по справі 2а-5506/09/1370

Справа № 2а-5506/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

06 жовтня 2009 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Качур Р.П.,

при секретарі судового засідання Мельникович Л.В.

За участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність № б/н від 23.06.2009 року)

від відповідача:ОСОБА_2 (довіреність № 309-5808/ТА від 08.09.2009 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області до Відкритого акціонерного товариства Селянського комерційного банку «Дністер» про стягнення пені на суму 141, 75 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позов заявлено Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області до Відкритого акціонерного товариства Селянського комерційного банку «Дністер» про стягнення пені на суму 141, 75 грн.

Ухвалою суду від 28.08.2009 р. провадження у даній справі відкрито.

Згідно позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача - Відкритого акціонерного товариства селянський комерційний банк "Дністер" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області страхові внескі в сумі 141, 75 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, з рахунку товариства, яке зареєстроване у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області як платники страхових внесків, були списані кошти для перерахування до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області. Проте на рахунок Фонду ці кошти не поступали. Товариством представлено до Фонду копії платіжного доручення про перерахування через ВАТ СКБ "Дністер" коштів на сплату страхових внесків на рахунок Фонду.

В судовому засіданні представник відповідача подав клопотання про закриття провадження в адміністративній справі, оскільки між сторонами відсутні публічно-правові відносини та позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

В інформаційному листі від 26.12.2005 р. № 3.2.-2005 Верховний Суд України звернув увагу, що справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Оскільки відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області не здійснює владно-управлінських функцій у спірних правовідносинах, суд вважає, що справа не має ознак справи адміністративної юрисдикції. Вказаний спір повинен вирішуватись в порядку господарського судочинства

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 17-19, 157-160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пустомитівському районі Львівської області до Відкритого акціонерного товариства Селянського комерційного банку «Дністер» про стягнення пені на суму 141, 75 грн. закрити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилаєтьсяособою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя (підпис) Р. Качур

З оригіналом згідно

Суддя Р. Качур