Постанова від 11.06.2013 по справі 226/457/13-а

Справа № 226/457/13-а

Справа № 2-а/226/41/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2013 року м.Димитров

Димитровський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Петуніна І.В.,

при секретарі Альберті О.В.,

за участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Димитров Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними та скасування розпоряджень щодо перерахунку пенсії, зобов'язання перерахунку пенсії

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду до відповідача ОСОБА_5 Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними та скасування розпоряджень № 129253 від 08.08.2008р., № 129253 від 06.04.2009р., № 129253 від 16.09.2011р. та зобов'язання провести перерахунок пенсії з врахуванням страхового стажу без зміни коефіцієнту зарплати, залишив його таким, який нараховувався при нарахуванні пенсії - 3,53 в обґрунтування якого вказав, що 11 січня 2007р. він подав до відповідача заяву, де просив провести перерахунок з врахуванням роботи на ш/у “ 1/3 Новогродівська”. У перерахунку пенсії було відмовлено у зв'язку з тим, що зазначено підприємство не перерахувало внески до УПФУ м.Димитров. З вказаним рішенням позивач був не згоден та подав позов до суду. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р. в частині зобов'язання УПФУ м.Димитров провести перерахунок згідно ст.ст.42, 45 Закону України “Про пенсійне забезпечення” були задоволені. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційна скарга УПФУ у м.Димитров на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р. була відхилена та вказана постанова залишена без змін. Відповідачем на вказані рішення судів була подана касаційна скарга, яка ухвалою Вищого касаційного суду України також була відхилена. Після цього був виданий виконавчий лист та відкрито виконавче провадження, оскільки відповідач добровільно відмовлявся виконати рішення суду. Про хід виконавчого провадження виконавча служба його ні разу не інформувала. Про зроблений перерахунок пенсії, відповідач інформував його листом від 31.07.2008р., де було вказано, що він просив зробити перерахунок по стажу та зарплаті, однак це викривлений факт, який спростовується копією заяви від 11.01.2007р. Також у цьому листі відповідача вказано, що при перерахунку застосовувалася зарплата з 2000 р. по 2006р., що суперечить ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Виходячи з цього був невірно розрахований коефіцієнт зарплати, який по розрахункам відповідача склав 2,71. При цьому все це проходило без відома та участі виконавчої служби. Листом відповідача від 21.11.2008р. він отримав додаткові відомості про те, як проводився розрахунок пенсії. Не погодившись з тим, що при перерахунку застосовувалася зарплата за період з 2000 по 2006р., замість періоду з 1991р. по 1996р., він розрахував коефіцієнт зарплати та він склав 3,52, а не 2,71. 26.12.2011р. він направив до відповідача звернення, де звернув увагу на те, що перерахунок зроблений невірно, так як невірно розрахований коефіцієнт зарплати. 10.01.2012р. відповідач знову повідомив, що він просив провести перерахунок по зарплаті та стажу, що не відповідає Закону та дійсності та що на теперішній час коефіцієнт зарплати склав 2,29, хоч він повинен був залишитися не зміненим 3,53. Також відповідач повідомив, що його розрахунок суперечить Закону. Зміна показника заробітної плати проводиться тільки за бажанням пенсіонера. Такого бажання у нього не було і тому перерахунок зроблений з порушенням ст.ст.42, 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Після отримання листа відповідача від 10.01.2012р., він звернувся 04.02.2012р. до виконавчої служби для ознайомлення з виконавчим провадженням. Після цього він отримав лист з виконавчої служби від 25.02.2012р. з постановами про відкриття виконавчого провадження від 16.05.2008р. та закриття виконавчого провадження від 19.06.2008р., про які йому було невідомо. До цих пір йому невідомо, чому зменшився коефіцієнт зарплати. Після цього він вирішив отримати дублікат виконавчого листа і все ж таки примусити зробити перерахунок пенсії з підвищенням для чого 30.11.2012р. до суду був направлений лист із заявою видати дублікат виконавчого листа. 21.01.2013р. Донецьким окружним адміністративним судом у видачі дублікату виконавчого листа було відмовлено. У ході розгляду вказаного питання 21.01.2013р. йому стало відомо про наявність розпоряджень про перерахунок пенсії за 2007, 2008, 2009, 2011 роки про зміст яких до його відома не доведено. Ним була направлена заява про отримання вказаних розпоряджень з метою побачити розрахунок зарплати та зрозуміти, чому він зменшився. У лютому 2013р. він отримав листи відповідача від 22.01.2013р. та від 06.02.2013р., де повідомлялося, як проведені перерахунки. До листів були додані копії його заяв, розпоряджень, розрахунки. Вважає, що розпорядження необґрунтовані та повинні бути скасовані. У доданих його заявах, за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 25.11.2005р. № 22-1, вказано “додати стаж та по зарплаті”. Він писав так, тому що у відповідача був саме цей примірник написання заяви та спеціаліст відповідача казала, що правильно писати потрібно саме так. Наслідки зменшення коефіцієнту зарплати йому відомі не були. При подачі заяви йому повинні були роз'яснити всі його права та обов'язки, а також наслідки, в тому рахунку й зменшення коефіцієнту зарплати, що передбачено п.13 ч.1 ст.64 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Тому відповідач ввів його в оману та супротив його волі зменшив коефіцієнт зарплати. У зв'язку з цим просить визнати протиправними та скасувати розпорядження відповідача № 129253 від 08.08.2008р., № 129253 від 06.04.2009р., № 129253 від 16.09.2011р., зобов'язати відповідача провести перерахунки пенсії з врахуванням страхового стажу без зміни коефіцієнту зарплати, залишив вказаний коефіцієнт, який застосовувався при нарахуванні пенсії - 3,53.

Позивач у судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги та пояснив суду, що Баутіна, заступник начальника відповідача, пояснила, що у зв'язку з судами, що скільки вона буде працювати, то стільки буде у нього зменшена пенсія. У 2009р. він знову подає заяву про перерахунок. Шахта гроші перечислює УПФУ. Йому стало відомо, що відповідач невірно вказав заяву про його звернення за пенсією. Не звернувся у строк, тому що не було адвокатів. У відповідача стандартна заява, яку дали, ту й написав. Він не згоден з тим, що перерахунок всі 3 рази робився як по стажу так і по зарплаті. Вважає, що по зарплаті перерахунок не повинен був робитися і відповідно необхідно було брати коефіцієнт зарплати, який був при нарахуванні пенсії у 1996р. - 3,53.

Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та пояснив суду, що позивач не може оскаржити лист, тому він не звертався до суду. Позивач звернувся до ВДВС, де йому було повідомлено, що виконавче провадження вже знищено, тому нема що було оскаржити. Про виконання судового рішення позивач не був повідомлений. Після отримання розпоряджень, виникло питання їх оскарження, оскільки вони необґрунтовані. Він вважає, що перерахунок робиться на підставі розпорядження. Вони вважають, щоб відповідач повинен був врахувати тільки стаж, без врахування заробітної плати. Вони вважають, що відповідач повинен був при цих перерахунках застосувати коефіцієнт зарплати попередній - це 3,53. Цей коефіцієнт потрібно взяти при всіх трьох перерахунках.

Представник відповідача ОСОБА_4 позов не визнав та пояснив суду, що після перерахунку на підставі рішення суду, пенсія відповідача зменшилася. Позивача було попереджено про це, що на підставі рішення суду, пенсія зменшиться, але він сказав, що виконуйте рішення суду. Про це відповідачу було повідомлено на усному прийомі у заступника начальника відповідача. На підставі рішення суду по заяві позивача був проведений перерахунок по зарплаті та по стажу. Для перерахунку вони не брали до уваги заяву позивача від 11.01.2007р.

Представник відповідача ОСОБА_3 надала суду письмові заперечення, які підтримала в судовому засіданні, де вказала, що відповідач перебуває на обліку у відповідача та з 14.10.1996р. отримує пенсію на пільгових умовах незалежно від віку згідно ст.14 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. 11.01.2007р. позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням стажу та заробітної плати. Рішенням відповідача від 12.01.2007р. позивачу у перерахунку було відмовлено, так як згідно даних персоніфікованого обліку позивач не мав достатнього трудового стажу (2 роки), на підставі чого позивач звернувся до суду. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р. по справі 2-а-2875/07 (залишеною без змін ухвалами Донецького апеляційного адміністративного суду від 25.02.2008р., Вищого адміністративного суду України від 30.09.2008р., відповідач зобов'язаний провести перерахунок пенсії відповідно до ст.ст.42, 45 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з 11.01.2007р. Таким чином, страховий стаж зарахований по 31.10.2006р. і складає 33 роки 3 місяця 13 днів, в тому числі на підземних роботах - 27 років 09 місяців 14 днів. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини вартості одного року стажу в 1,00% складає 0,59250. Для обчислення пенсії врахована заробітна плата за період роботи з 01.11.1991р. по 31.12.1996р. (60 місяців) та з 01.07.2000р. по 31.10.2006р. - за даними персоніфікованого обліку. Коефіцієнт зарплати після проведення оптимізації складав 2,71149. Для розрахунку заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, заснована середня зарплата по народному господарству за 2006р. у розмірі 928,81 грн.

Заробітна плата для обчислення пенсії складає: 928,81 грн. х 2,71149 = 2518,46 грн.

Розмір пенсії станом на 01.01.2007р. складає: 1670,59 грн., в тому числі:

-2518,46 грн. х 0,59250 = 1492,19 грн. - основний розмір пенсії;

-380,00 грн. х 34% = 129,20 грн. - доплата за понаднормативний стаж обчислюється по 1% за кожний рік страхового стажу понад 25 років для чоловіків від прожиткового мінімуму, тобто 380 грн.;

-49,20 грн. - надбавка донорам.

Крім того, виконавчий лист, виданий позивачу 28.03.2008р., був ним пред'явлений до органів ДВС. На його виконання 28.05.2008р. було відкрите виконавче провадження та 19.06.2008р. закінчено у зв'язку з його виконанням. Факт повного виконання зазначеного виконавчого листа підтверджується розпорядженням від 06.06.2008р. Розмір доплат за період з 01.01.2007р. по 30.06.2008р. виплачено позивачу у липні 2008р. у розмірі 4503,97 грн.

10.03.2009р. позивач знову звернувся до відповідача із заявою № 83 про перерахунок пенсії згідно ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. У перерахунку пенсії по заробітній платі було відмовлено (рішення № 129253 від 20.03.2009р.), так як на момент перерахунку ДП “Селидіввугілля” страхові внески було сплачено тільки по 31.03.2008р. Був проведений перерахунок по стажу із додаванням 1 року 4 місяців 9 днів і страховий стаж склав 34 роки 07 місяці 22 дні, у тому числі стаж на підземних роботах - 28 років 03 місяці 15 днів. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини вартості одного року стажу в розмірі 1,35% складає 0,84488.

08.09.2011р. позивач звернувся до відповідача із заявою № 1629 про перерахунок пенсії згідно ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Після перерахунку пенсії страховий стаж зарахований по 31.03.2011р. і складає 37 років 05 місяців 24 дні, у тому числі стаж на підземних роботах - 30 років 02 місяці 20 днів. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини вартості одного року стажу в розмірі 1,35% складає 0,85000. Для обчислення пенсії врахована заробітна плата за період роботи з 01.11.1991р. по 31.12.1996р. (60 місяців) та з 01.07.2000р. по 31.10.2006р. - за даними персоніфікованого обліку. Коефіцієнт зарплати після проведення оптимізації складав 2,29347. Для розрахунку заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, заснована середня зарплата по народному господарству за 2007р. у розмірі 1197,91 грн.

Заробітна плата для обчислення пенсії складає: 1197,91 грн. х 2,29347 = 2747,37 грн.

Розмір пенсії станом на 01.09.2011р. складає: 2747,24 грн., в тому числі:

-2747,37 грн. х 0,85000 = 2335,26 грн. - основний розмір пенсії;

-764,00 грн. х 2% = 320,88 грн. - доплата за понаднормативний стаж обчислюється по 1% за кожний рік страхового стажу понад 25 років для чоловіків від прожиткового мінімуму, тобто 764 грн.;

-910,10 грн. - надбавка донорам.

Таким чином, розмір пенсії станом на 01.04.2013р. становить 2921,54 грн., в тому числі:

-2335,26 грн. - основний розмір пенсії;

-375,48 грн. - доплата за понаднормативний стаж обчислюється по 1% за кожний рік страхового стажу, понад 25 років для чоловіків від прожиткового мінімуму, тобто 894 грн.;

-100 грн. - доплата згідно ПКМУ від 23.04.2012р. № 327 (призначається до пенсій, які призначені до 01.05.2012р.);

-110,80 грн. - надбавка донорам.

Пенсія обчислена згідно діючого законодавства. Таким чином, посилання позивача на те, що він не знав про розпорядження стосовно перерахунку пенсії в 2008, 2009, 2011 роках спростовується тим, що він особисто звертався із заявами про перерахунок пенсії 10.03.2009р., 08.09.2011р. Перерахунок пенсії у 2008 році було здійснено на виконання рішення суду та заяви позивача від 11.01.2007р., що також відомо позивачу.

Крім цього, представник відповідача ОСОБА_3 пояснила суду, що при перерахунку, коефіцієнт зарплати був зменшений, але розмір пенсії підвищився. Про це повідомлено позивача, той погодився. Оптимізація передбачена ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, це 10% заробітної плати убирається, якщо це невигідно пенсіонеру, без бажання пенсіонера. Це береться менша кількість місяців. Про те, що позивач погодився з цим - це відомо з особистого прийому, який вела заступник начальника Баутіна. Є форма заяви про перерахунок, у них є примірник цієї форми. Позивачу ніхто не допомагав заповнювати форму, він це робив сам. Позивач не просив про зменшення пенсії та коефіцієнта зарплати. Вона не попереджала позивача про зменшення коефіцієнту зарплати. Вона не може відповісти про те, знав чи ні позивач про розпорядження, на підставі яких робився перерахунок пенсії. По всім заявам позивача була надана відповідь У довідці від 27.05.2013р. - це нарахована пенсія. Щодо розрахунку доплати, колонка “призначена” - це розраховано на підставі рішення суду. Якщо перерахунок робити тільки по стажу - коефіціент повинен бути 3,64490, тоді зарплату треба врахувати з жовтня 1994р. по вересень 1996р. А вони врахували зарплату, коли робили перерахунки, с 01.11.1991р. по 31.12.1996р. та плюс дані персоніфікованого обліку з 01.07.2000р. по 31.12.2006р. Робили вони це виходячи з його заяв як по стажу так і по зарплаті.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером та перебуває на обліку у відповідача з жовтня 1996р. 11.07.2007р. позивач звернувся до відповідача із заявою, що оскільки з червня 2006р. він працює у ШУ “ 1/3 Новогродівська”, просить провести перерахунок пенсії, яку він отримує з врахуванням вказаної роботи (а.с.9).

Згідно виписки з протоколу № 1 від 12.01.2007р., відповідач, розглянувши заяву позивача від 11.01.2007р., відмовив у перерахунку пенсії оскільки стаж роботи за період з 01.06.2006р. по 31.10.2006р. врахувати у страховий стаж не є можливим, так як підприємство не перерахувало внески до Пенсійного фонду. Перерахунок пенсії по наданій заробітній платі за періоди роботи з 01.09.1991р. по 31.10.1996р. та з 01.07.2000р. по 17.07.2003р. проводити недоцільно, оскільки наданий заробіток - 785,07 грн. менш, ніж той, з якого обчислюється пенсія (1116,98 грн.) (а.с.10).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р. по справі 2-а-2875/07 (залишеною без змін ухвалами Донецького апеляційного адміністративного суду від 25.02.2008р., Вищого адміністративного суду України від 30.09.2008р., відповідач зобов'язаний провести перерахунок пенсії відповідно до ст.ст.42, 45 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з 11.01.2007р. Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.12.2011р., виправлено описку в постанові Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р., а саме замість слів “Про пенсійне забезпечення” вважати “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (а.с.11-18, 34).

Згідно постанови державного виконавця від 16.05.2008р., відкрито виконавче провадження за виконавчим листом № 2а-2875, виданим 28.03.2008р. Донецьким окружним адміністративним судом про зобов'язання відповідача провести позивачу перерахунок пенсії відповідно до ст.ст.42, 45 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з 11.01.2007р. Постановою державного виконавця від 19.06.2008р. вказане виконавче провадження закінчено у зв'язку з виконанням вимог виконавчого документу (а.с.37).

Згідно заяв позивача від 11.01.2007р., від 03.03.2009р. (подана до відповідача 10.09.2009р.), від 08.09.2011р., позивач просив зробити перерахунок пенсії по стажу та заробітку (а.с.45, 50, 54).

Розпорядженнями відповідача № 129253 від 08.08.2008р., № 129253 від 06.04.2009р., № 129253 від 16.09.2011р. був зроблений перерахунок пенсії відповідно до заяв позивача (а.с.46, 51, 55).

Рішенням відповідача № 129253 від 20.03.2009р. у перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати згідно ст.42 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, позивачу було відмовлено оскільки ВП “Шахта 1-3 Новогродівська” ДП “Селидіввугілля” сплатило внески по 31.03.2008р. (а.с.53).

Суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

З 01.01.2004р. набрав чинності Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який, відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

Абзацом другим преамбули цього Закону передбачено, що зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Частиною 3 ст.4 даного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.

Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг визначене ст.8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції станом на 11.01.2007р. та на 10.03.2009р., з врахуванням рішення Конституційного суду України від 22.05.2008р. № 10-рп/2008, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок провадиться не раніш як через 2 роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Згідно абз.абз.1, 2 ч.4 ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції станом на 16.09.2011р., у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач просив зробити йому перерахунок не тільки по стажу, а й по заробітній платі, що підтверджується його заявами до УПФУ у м.Димитров. Тому суд вважає, що дії відповідача щодо проведення перерахунку з врахуванням заробітної плати за 60 місяців до 01.07.2000р. та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000р. правомірними, оскільки вказані періоди заробітної плати передбачені ч.1 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Тому, вимоги позивача про неврахування заробітної плати за період з 01.07.2000р. при здійсненні йому перерахунку, не ґрунтуються на Законі.

Крім цього, суд зауважує, що відповідач також вирішив питання щодо перерахунку пенсії з врахуванням заробітної плати на підставі заяви позивача від 03.03.2009р., але у перерахунку із застосуванням заробітної плати у страховий період було відмовлено, тому твердження позивача, що відповідачем у 2009р. при перерахунку пенсії була врахована заробітна, не підтверджується матеріалами справи.

Посилання позивача на те, що він писав заяви про перерахунок пенсії до УПФУ у м.Димитров та вказував, що треба зробити перерахунок, зокрема й по зарплаті, тому що у відповідача був саме такий примірник заяви і спеціаліст відповідача казала, що писати правильно потрібно саме так, не ґрунтуються на Законі, оскільки згідно ст.21 Конституції України, усі люди вільні у своїх правах. Тобто вказувати у заяві про перерахунок пенсії - у зв'язку з чим робити цей перерахунок, це було правом позивача, яким він вільно скористався і застосування до нього при цьому будь-якого примусу судом не встановлено.

Крім того, за змістом постанови Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2007р., питання щодо застосування або незастосування заробітної плати за відповідний період при перерахунку пенсії відповідно до ст.42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, підставою для звернення до суду не було та судом не розглядалося.

Позивач отримав розпорядження відповідача № 129253 від 08.08.2008р., № 129253 від 06.04.2009р., № 129253 від 16.09.2011р. щодо своїх заяв від 11.01.2007р., від 03.03.2009р., від 08.09.2011р. у 2013р., доказів щодо надання відповідачем вказаних розпоряджень раніше, суду не надано, тому суд вважає, що позивачем не пропущений 6-ти місячний строк звернення до суду, передбачений ст.99 КАС України.

На підставі вищевикладеного, Конституції України, ст.ст.4, 8, 40, 42, 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, керуючись ст.ст.11, 17-18, 99-100, 107, 158-163, 1832, 185-186, 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_5 Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними та скасування розпоряджень щодо перерахунку пенсії, зобов'язання перерахунку пенсії, залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена сторонами та іншими особами, які брали участь у справі, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І.В.Петунін