Ухвала від 12.10.2009 по справі 04-05/27-61-96

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

12.10.09р. № 04-05/27-61-96

за заявою боржника Дочірнього підприємства „Паритет-АС” м.Донецьк

про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду 07.10.09р. надійшла заява Дочірнього підприємства „Паритет-АС” м.Донецьк без номера та дати про порушення справи про банкрутство визнання боржника банкрутом згідно ст.ст. 11, 21-34, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В обґрунтування заявлених вимог заявник посилається на прийняття власником 11.05.09р. рішення про ліквідацію підприємства і створення ліквідаційної комісії, публікацію 08.06.09р. повідомлення про припинення товариства, складення 18.05.09р. проміжного ліквідаційного балансу, а також на недостатність майна товариства для задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ч.4 ст.105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

В силу ч.1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог ч.5 ст.60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, передбачено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Як вбачається з документів, що додані до заяви, повідомлення про припинення юридичної особи ДП „Паритет-АС” опубліковано в Бюлетені державної реєстрації 08.06.09р.

30.06.09р. Приватним підприємством „Неон” голові ліквідаційної комісії була подана заява про визнання кредитором на суму 24730грн.

При цьому проміжний ліквідаційний баланс ДП „Паритет-АС” складений на 18.05.09р. Про факт затвердження власником підприємства проміжного ліквідаційного балансу в заяві не вказано. Відповідне рішення власника до заяви не додано.

Крім того, згідно протоколу ліквідаційної комісії №2 від 15.05.09р. головою ліквідаційної комісії прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ДП „Паритет-АС” відповідно до ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Проміжний ліквідаційний баланс, що складений після закінчення строку пред'явлення кредиторами вимог до боржника, суду не наданий.

Враховуючи викладене, суд вважає, що з'ясувати питання про обсяг кредиторської заборгованості та про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів, можливо після закінчення строку, який передбачений ст.105 ЦК України, та складання проміжного ліквідаційного балансу, та лише після цього можливо прийняти рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника за його заявою.

Зазначене збігається також з правовою позицією Вищого господарського суду України, що викладена у постановах від 16.10.07р. по справі №45/8Б та від 02.06.09р. по справі №45/204Б.

Таким чином, ліквідаційною комісією порушений порядок проведення ліквідації підприємства, перед бачений Господарським кодексом України.

Згідно ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в статті 7 цього Закону та з інших підстав, передбачених ст. 63 ГПК України з врахуванням вимог цього Закону.

Відповідно до п.3 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо в заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Крім того, згідно п.13 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” із заяв про порушення справи про банкрутство справляється державне мито відповідно до закону.

Відповідно до ст.6 Декрету Кабінету міністрів України від 21.01.93р. №7-93 „Про державне мито” державне мито, що справляється з позовних заяв і заяв кредиторів у справах про банкрутство, які подаються до господарського суду зараховується до Державного бюджету України.

Пунктом 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої Наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93р. №15 передбачено, що при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Додана до заяви квитанція №191820 від серпня 2009р. не містить вказаного напису, що підтверджує зарахування державного мита до Державного бюджету України. Інших доказів зарахування державного мита до Державного бюджету України до заяви не додано.

Пунктом 1 статті 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі, а також з інших підстав передбачених ст.63 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п4 ст.63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву та додані до неї документи без розгляду якщо не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі.

З огляду на вищевикладене, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду на підставі п.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до п.2 ст.9 вказаного закону повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Враховуючи викладене та керуючись п.1 ст.5, п.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 105, ч.1 ст.111 Цивільного кодексу України, ч.5 ст.60 Господарського кодексу України, ст.4-1, п.3 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву Дочірнього підприємства „Паритет-АС” м.Донецьк про порушення справи про банкрутство повернути без розгляду разом з доданими до неї документами.

Додаток: заява з доданими документами на 52 арк.

Суддя Тарапата С.С.

Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,