Ухвала від 27.01.2011 по справі 2а-514/10

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2011 р. Справа № 34151/10

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Ліщинського А.М.,

суддів: Носа С.П., Шавеля Р.М.

при секретарі судового засідання: Курдоба Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Дрогобицького міжрайонного прокурора на постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 20 вересня 2010 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до міського голови Стебницької міської ради Львівської області, Стебницької міської ради Львівської області про визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови м. Стебника, визнання протиправним та скасування рішення Стебницької міської ради, поновлення на посаді заступника міського голови м. Стебника, та позовом Дрогобицького міжрайонного прокурора до Стебницької міської ради, з участю третіх осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення Стебницької міської ради та визнання незаконним розпорядження міського голови м. Стебника та його скасування,-

ВСТАНОВИЛА:

11.06.2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасувати розпорядження міського голови м.Стебника від 02.06.2010 року №85-ОС; визнання протиправним та скасування рішення Стебницької міської ради 27 сесії 5 демократичного скликання від 21 травня 2010 року «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх чисельності» №497; зобов'язання Стебницьку міську раду в особі міського голови м. Стебника поновити її на посаді заступника міського голови м. Стебника.

Позов мотивує тим, що листом Стебницької міської ради №747 від 02.06.2010 року її було повідомлено, що у зв'язку зі зміною структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності, на виконання рішення 27 сесії 5 демократичного скликання №497 від 21.05.2010 року «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх чисельності» та розпорядження міського голови №85-ОС від 02.06.2010 року, посаду заступника міського голови було скорочено, а тому її звільнено із займаної посади 12.08.2010 року. Вважає, що міський голова не має повноважень щодо звільнення з посади заступника Стебницького міського голови. Відповідно до п.8 ст. 94 Регламенту Стебницької міської ради питання про звільнення із займаної посади заступника міського голови та керівників утворень радою органів підлягають розгляду і обговоренню не раніше як через тиждень і не пізніше як через два тижні з моменту внесення до порядку денного. Під час розгляду цього питання заступнику міського голови і керівникам вказаних органів повинно бути надано слово для виступу, однак, дані питання щодо звільнення на розгляд і обговорення не виносились. Крім цього, при винесенні оспорюваного рішення та розпорядження вона перебувала на лікарняному, а тому вважає, що відповідачами всупереч чинним нормам законодавства було прийнято рішення про її звільнення.

17.08.2010 року Дрогобицький міжрайонний прокурор звернувся з позовом до Стебницької міської ради, в якому просить визнати незаконним рішення сесії Стебницької міської ради №497 від 21.05.2010 року «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх чисельності» та скасувати його; визнати незаконним розпорядження міського голови м. Стебника №85-ОС від 02.06.2010 року «Про затвердження штатного розпису працівників виконавчого комітету Стебницької міської ради з 12.08.2010 р.» скасувати його.

Позовні вимоги мотивує тим, що оскаржувані рішення та розпорядження є такими, що не відповідають вимогам закону і підлягають скасуванню. Зокрема постановою Кабінету Міністрів України №688 від 08.07.2009 року «Про внесення змін постанови Кабінету Міністрів України №1349 від 03.12.1997 року», яка набрала чинності 01.01.2010 року, затверджено типові штати апарату міських (міст районного значення) та їх виконавчих комітетів, згідно яких чисельність працівників міських рад та виконавчих комітетів за групами міст визначається з чисельності населення цих міст. І даному випадку для міста з чисельністю населення від 15 до 28 тисяч в штаті міської ралі та її виконавчому комітеті передбачено, зокрема, 3 посади заступників міського голови. не одна, як передбачається рішенням сесії №497 від 21.05.2010 року. Крім цього, згідно регламенту роботи сесії Стебницької міської ради, затвердженої рішенням сесії Стебницької міської ради №59 від 11.08.2006 року, питання про звільнення із займаних посад заступників міського голови та керівників, утворених радою органів, підлягають розгляду та обговоренню не раніше як через тиждень і не пізніше як через два тижні і моменту внесення до порядку денного. Під час розгляду цього питання заступникам міського голови і керівникам вказаних органів повинно бути надане слово для виступу; тоді як останні не були повідомлені про розгляд таких питань.

Постановою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 20 вересня 2010 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 та Дрогобицького міжрайонного прокурора - відмовлено.

Дрогобицький міжрайонний прокурор постанову оскаржив, не погодившись із зазначеним судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, без врахування фактичних обставин справи просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити позов.

В апеляційній скарзі покликається на те, що при постановленні даного рішення містяться посилання на норми цивільно-процесуального кодексу України, незважаючи на те, що в даному випадку оскаржувались дії суб'єкта владних повноважень, а саме нормативно-правові акти органу місцевого самоврядування та посадової особи органу місцевого самоврядування, проте посилання на норми Кодексу адміністративного судочинства України в рішенні взагалі відсутні. Крім цього, допущено процесуальні порушення, а саме безпідставно не взято до уваги та не зафіксовано в судовому рішенні дотримання Регламенту роботи сесії Стебницької міської ради. Судом не враховано, що в даному випадку для міста з чисельністю населення від 15 до 28 тисяч в штаті міської ради та її виконавчого комітету передбаченотри посади заступників міського голови , а не одна, як передбачається рішенням сесії № 497 від 21.05.2010 року « Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності».

Представник позивачки ОСОБА_3 уході апеляційного розгляду справи надав пояснення та просить задовольнити апеляційну скаргу.

Інші особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з ч.4 ст. 196 КАС України.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задовольнити частково.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, що позивачка ОСОБА_1 працювала на посаді заступника міського голови м.Стебника, Львівської області.

Відповідно до рішення Стебницької міської ради за №497 від 21.05.2010 року «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності», вирішено ліквідувати посаду першого заступника міського голови у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Мінстрів України від 08.07.2009 року №688; скоротити посаду заступника міського голови; скоротити посаду спеціаліста 1-ї категорії з питань благоустрою.

Відповідно до розпорядження міського голови м.Стебника від 02.06.2010 року №85-ОС «Про затвердження штатного розпису працівників виконавчого комітету Стебницької міської ради з 12.08.2010 року», на виконання рішення Стебницької міської ради від 21.05.2010 року №497 «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності», згідно п.п.1.20 пункту 3 ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Постановою Кабінету Міністрів від 08.07.2009 року за №688 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 03.12.1997 року №1349, затверджено з 12.08.2010 року штатний розпис працівників виконавчих органів Стебницької міської ради згідно з додатком №1; керуючому справами виконкому Говірко 1.1, доручено персонально попередити заступника міського голови ОСОБА_1 про її можливе звільнення відповідно до ст.49-2 КЗпП України.

З розпорядження міського голови №132-ОС від 12.08.2010 року «Про звільнення працівників» вбачається, що на виконання рішення сесії Стебницької міської ради від 21.05.2010 року №497 «Про затвердження структури виконавчих органів Стебницької міської ради та їх загальної чисельності», розпорядження міського голови №85-ОС від 02.06.2010 року керуючись пп.20 п.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.40 п.1 КЗпП України, звільнено з посади заступника міського голови ОСОБА_1В.) зв'язку із скороченням штату працівників з 12.08.2010 року.

Відповідно до розпорядження №136-ОС від 13.08.2010 року «Про внесення змін з: розпорядження міського голови №132-ОС від 12.08.2010 року» вбачається, що у зв'язку поданням службової записки від 13.08.2010 року ОСОБА_1 щодо перебув; останньої на лікарняному, вирішено внести зміни в пункт 1 розпорядження 132-ОС 12.08.2010 року «Про звільнення працівників» та викласти дані зміни в наступній ред; «Звільнити з посади заступника міського голови ОСОБА_1, у зв'язку скороченням штату працівників з 12 серпня 2010 року. Вважати днем звільнення ОСОБА_1 перший робочий день виходу з лікарняного».

Колегія суддів погоджується з думкою суду першої інстанції, що відповідно записів трудової книжки серії БТ-ІІ №3590096 на ім'я ОСОБА_1 вбачається, що 12.08.2010 року зроблено запис №9 про звільнення її з займаної посади згідно ст.40 п.1 КЗпП України на підставі розпорядження №132-ОС від 12.08.2010 року, а 13.08.2010 року - «вважати запис від 12.08.2010 року за №9 недійсним» на підставі розпорядження №136-ОС від 13.08.2010 року, а тому станом на 20.09.2010 року ОСОБА_1 не є офіційно звільненою з посади заступника міського голови м.Стебника, відтак, її вимоги щодо поновлення на роботі безпідставними.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільським; селищними, міськими, районними в містах радами для здійснення виконавчих функції: повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

Згідно п.5 ч.І ст. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно ні пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема, питання затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органі] відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.5 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» чисельність працівників органів місцевого самоврядування встановлюється відповідною радою межах загальної чисельності, визначеної типовими штатами, затвердженими Кабінететом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №688 від 08.07.2009 року «Про внесений змін до постанови Кабінету Міністрів України №1349 від 03.12.1997 року», яка набрала чинності з 01.01.2010 року, затверджено типові штати апарату міських (міст районне: значення) рад та їх виконавчих комітетів, згідно яких чисельність працівників міських рад та їх виконавчих комітетів за групами міст визначається з чисельності населення цих міст У даному випадку, для міста з чисельністю населення від 15 до 28 тисяч, в штаті міської ради та її виконавчому комітеті передбачено, зокрема, 3 посади (які можуть бути максимальною кількістю) заступників міського голови.

Відповідно до п.6 ч.4 ст.42 вказаного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції розглянув дану справу в порядку адміністративного судочинства, про що свідчать ухвали про відкриття провадження, про відмову про забезпеченні адміністративного позову, попереднього судового засідання, однак в постанові суду при прийнятті рішення помилково послався на норми ЦПК України.

Також на думку колегії суддів, суд першої інстанції постановив рішення з недотриманням предметної підсудності з порушенням норм процесуального права, оскільки згідно ч.2 ст.18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

За таких обставин справи, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку, оскільки постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог з наведених вище підстав.

Відповідно до ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує судове рішення та ухвалює нове, коли має місце неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність таких обставин, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи чи питання.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги являються суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись статтями 160 ч.3, 195, 196, 198 п.3, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Дрогобицького міжрайонного прокурора задовольнити частково, а постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 20 вересня 2010 року у справі 2а-514/10 скасувати та прийняти нову постанову, якою в позові ОСОБА_1 до міського голови Стебницької міської ради Львівської області, Стебницької міської ради Львівської області про визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови м. Стебника, визнання протиправним та скасування рішення Стебницької міської ради, поновлення на посаді заступника міського голови м. Стебника, та позовом Дрогобицького міжрайонного прокурора до Стебницької міської ради, з участю третіх осіб ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення Стебницької міської ради та визнання незаконним розпорядження міського голови м. Стебника та його скасування - відмовити .

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 01.02.2011 року.

Головуючий суддя А.М.Ліщинський

Судді С.П.Нос

ОСОБА_4