Ухвала від 21.04.2011 по справі 4182/11/2070

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог, про відкриття провадження у справі в частині позовних вимог, закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду

21.04.2011р. № 2а- 4182/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Лук'яненко М.О., розглянувши адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Консаж" про визнання недійсними установчих документів і скасування державної реєстрації змін до установчих документів

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд визнати недійсними установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю "Консаж", а саме: статут товариства з обмеженою відповідальністю "Консаж" з моменту перереєстрації товариства на ім'я ОСОБА_2; скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів відповідача від 30.11.2010 року щодо внесення даних про зміну керівника юридичної особи.

Дослідивши надані позивачем документи, суд дійшов наступного висновку, що спір в частині позовних вимог щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ "Консаж", а саме: статуту ТОВ "Консаж" з моменту перереєстрації товариства на ім'я ОСОБА_2, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з огляду на наступне:

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 4 ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Суд звертає увагу, що статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності передбачені Податковим кодексом України.

Відповідно до п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців;

відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців;

скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Проте, ні вказаним Кодексом, ні іншими законами України не встановлено право органів державної податкової служби на пред'явлення адміністративних позовів до громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, їх об'єднань, юридичних осіб, які не є суб'єктами владних повноважень про визнання недійсними установчих документів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що жодним законом не передбачено право звернення суб'єкта владних повноважень щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ "Консаж", а саме: статуту ТОВ "Консаж" з моменту перереєстрації товариства на ім'я ОСОБА_2, а отже зазначені вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

А отже, суд відмовляє у відкритті провадження в частині позовних вимог щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ "Консаж", а саме: статуту ТОВ "Консаж" з моменту перереєстрації товариства на ім'я ОСОБА_2

Між тим, суд прийшов до висновку, що справа в частині позовних вимог щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ "Консаж" від 30.11.2010 року щодо внесення даних про зміну керівника юридичної особи, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Дану позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, відсутні.

Проведення попереднього судового засідання суд не вважає за необхідне.

За наведених обставин справу слід призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 107, 109, 110, 121, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Консаж" в частині позовних вимог щодо визнання недійсними установчих документів ТОВ "Консаж", а саме: статуту ТОВ "Консаж" з моменту перереєстрації товариства на ім'я ОСОБА_2

2. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова до Товариство з обмеженою відповідальністю "Консаж" в частині скасування державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ "Консаж" від 30.11.2010 року щодо внесення даних про зміну керівника юридичної особи

3. Відповідачу за три дні до судового засідання надати письмові заперечення проти позову та докази в обґрунтування заперечень.

4. Закінчити підготовку адміністративної справи за позовом Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова до Товариство з обмеженою відповідальністю "Консаж" про скасування державної реєстрації змін до установчих документів

4. Призначити судовий розгляд адміністративної справи на 16.05.2011 року о 11:00 у відкритому судовому засіданні у приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, вул. Мар'їнська, 18 «Б-3».

5. Справа розглядається у складі головуючого судді Лук'яненко М.О.

6. Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

7. Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, про те, що вони мають права і обов'язки, визначені ст.ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.

8. Ухвала в частині відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.

9. Ухвала в частині відмови у відкритті провадження може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя М.О.Лук'яненко