Справа № 1570/1312/2012
21 лютого 2012 року м.Одеса
21 лютого 2012 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання рішення житлової комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області від 11.02.2011 року про відмову в зміні статусу житлового службового приміщення, не законною, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання рішення житлової комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області від 11.02.2011 року про відмову в зміні статусу житлового службового приміщення, не законною.
Відповідно до п. п. 5, 6 ч. 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивачу про його порушені права стало відомо в лютому 2011 року. Тобто, позов подано за межами передбаченого ст. 99 КАС України місячного строку. Поважності причин пропущення строку звернення до суду в позові не зазначив.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При цьому поважними причинами пропуску строку звернення до суду визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що звертається до суду, та пов'язані з дійсно істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
За таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом для звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суддя, -
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання рішення житлової комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області від 11.02.2011 року про відмову в зміні статусу житлового службового приміщення, не законною.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко