Справа № 1570/410/2012
13 січня 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кілійського районного бюро технічної інвентаризації про визнання протиправною бездіяльності щодо скасування здійсненої 11.06.2010 року державної реєстрації за гр. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 прав на майно; зобов'язання скасувати здійснену 11.06.2010 року державну реєстрацію, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Кілійського районного бюро технічної інвентаризації про визнання протиправною бездіяльності щодо скасування здійсненої 11.06.2010 року державної реєстрації за гр. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 прав на майно; зобов'язання скасувати здійснену 11.06.2010 року державну реєстрацію.
Згідно ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до положень п.1 ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Проте адміністративний позов не відповідає цим вимогам, оскільки позивачем надано до суду документ про сплату судового збору згідно із яким ним було сплачено 32 грн. 00 копійок, проте відповідно до положень Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору за подання даного позову має складати 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 32 гривні 19 копійок.
Одночасно в адміністративному позові позивач просить суд забезпечити докази шляхом призначення будівельно-технічної експертизи.
Відповідно ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Відповідно до положень ст.4 Закону України «Про судовий збір»- судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір»ставка судового збору за подання до суду заяви про забезпечення доказів становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Судом встановлено, що позивачем, в порушення вищенаведених вимог Закону України «Про судовий збір», не було надано документу про сплату судового збору у зв'язку із заявленням клопотання про забезпечення доказів. Позивач не відноситься до осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до полжень ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідні процесуальні дії, за які передбачено сплату судового збору, суди здійснюють тільки після пред'явлення платником платіжного документа про сплату належної суми судового збору з підтвердженням зарахування суми судового збору на казначейський рахунок згідно виписки з казначейського рахунку (крім передбачених законодавством випадків звільнення від сплати судового збору).
Перевіривши заяву на відповідність вимогам Закону України «Про судовий збір», суд приходить до висновку, що клопотання про забезпечення доказів заявлено з порушенням зазначених вимог.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом належного оформлення адміністративного позову відповідно до вимог передбачених ст. 106 КАС України: сплати судового збору за подачу адміністративного позову та за заявлене клопотання про забезпечення доказів.
У зв'язку з вищевикладеним, вважаю за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 107,100, 160, 165 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кілійського районного бюро технічної інвентаризації про визнання протиправною бездіяльності щодо скасування здійсненої 11.06.2010 року державної реєстрації за гр. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 прав на майно; зобов'язання скасувати здійснену 11.06.2010 року державну реєстрацію -залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 03 лютого 2012 року
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя О.А. Вовченко