Постанова від 10.10.2014 по справі 731/720/14

Справа № 731/720/14

3/746/213/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.10.2014 року

Срібнянський районний суд Чернігівської області в складі :

головуючого судді - Цигури Н.А. ,

при секретарі - Сакун Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Срібне справу про адміністративне правопорушення у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України , уродженки і мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, вул. 40-річчя Перемоги ,59 , працюючої кухарем СТОВ « Дружба -Нова»,

про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 130 ч.1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 19 серпня 2014 року о 21 годині 15 хвилин ОСОБА_1 по вул. Незалежності с. Хукалівка керувала автомобілем НОМЕР_1 в стані алкогольного сп»яніння , про що засвідчує висновок медичного огляду № 22 Срібнянської ЦРЛ від 20.08.2014 року , чим порушила п.2.9 а ПДР , за що передбачена відповідальність ст.130 ч.1 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечила, що вживала алкогольні напої 19 серпня 2014 року, проте пояснила, що факт керування нею транспортним засобом працівником ДАІ не був зафіксований, медичний огляд на стан сп»яніння проведений після спливу 2 годин з часу, коли вона була за кермом.

Суд , заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності , враховуючи обставини справи , приходить до висновку про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ст. 130 ч.1 КУпАП , за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення з наступних підстав .

Відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції .

Відповідно до вимог ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів,що знижують їх увагу та швидкість реакції,у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного,наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення медичного огляду передбачено Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп”яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом МВС України, МОЗ України №400/666 від 09.09.2009 р., зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.10.2009 р. за №931/16947 , Порядоком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп”яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р. №1103.

Відповідно до п.1.7 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції , у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, огляд на стан сп'яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення .

Відповідно п.2.9. Інструкції метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, уповноважена особа Державтоінспекції МВС забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

Як вбачається з матеріалів справи , медичний огляд для визначення стану алкогольного сп»яніння ОСОБА_1 проведений в Срібнянській ЦРЛ 02 годині 40 хвилин 20.08.2014 року, про що вбачається із висновку медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп»яніння № 22 від 20.08.2014 року. За результатами медичного огляду встановлено алкогольне сп»яніння ОСОБА_1Проте, з врахуванням вищенаведених правових норм , суд не може прийняти, як належний доказ у справі вказаний висновок .

Інших доказів, які б давали суду можливість дійти висновку про керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп»яніння у протоколі не зазначено , до матеріалів справи не долучено.

Принцип презумпції невинуватості полягає у тому, що саме інспектор ДАІ має довести скоєння адміністративного правопорушення. Водій не зобов'язаний доводити свою невинуватість. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Всі дії працівників міліції мають відповідати вимогам законодавства, тому що докази, отримані незаконним шляхом, не мають юридичної сили.

Як наслідок , за наведених обставин, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 130 ч.1 КУпАП, а тому справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП , за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення .

Керуючись ст. 247 ч.1 п. 1 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ст. 130 ч.1 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення .

На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернігівської області через Срібнянський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови .

Суддя: