Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
м. Ніжин, вул. Шевченка, 57а, 16600, (04631) 5-19-29
Справа №1- 273/10
ІМ'Я М УКРАЇНИ
28 жовтня 2010 року Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді Гордієць Л.В.
при секретарі Добрі В.О., Олійник Ю.М.
з участю прокурора Хоменка В.М., Данченко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Ніжині кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, маючої вищу освіту, одруженої, працюючої директором ТОВ ВКФ «Гарант-В», проживаючої в м. Ніжині, вул. Дружби-15, раніше не судимої, за ч.2 ст.364, ч.3 ст. 365, ч.2 ст.366 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, українця, громадянина України, одруженого, маючого на утриманні сина, ІНФОРМАЦІЯ_5, маючого вищу освіту, приватного підприємця, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_6 М. Березюк-17, раніше не судимого, за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України.
Наказом № 28-к ОСОБА_3 обласного управління земельних ресурсів від 23 липня 1997 року ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів з присвоєнням ІІ рангу VІ категорії державного службовця.
03.01.2004 року від голови ОСОБА_4 райдержадміністрації до неї для розгляду та внесення пропозицій, надійшла заява ОСОБА_5 про надання земельної ділянки загальною площею 120 га з земель резерву та запасу Кукшинської сільської ради, для ведення селянсько-фермерського господарства та про надання з вказаної площі в приватну власність сільгоспугідь в розмірі частки (паю) кожному з членів фермерського господарства та 4га лісу ОСОБА_5 у власність для ведення лісового господарства.
Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України (далі ЗК України) передбачено, що відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству-також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
Частиною 3 ст.124 ЗК України передбачено, що передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118,123 цього Кодексу.
Відповідно до посадової інструкції та ст.5 п.2 Положення про ОСОБА_4 районний відділ земельних ресурсів ОСОБА_1 мала право готувати матеріали та вносити на розгляд місцевої держадміністрації або місцевого органу самоврядування пропозиції , в тому числі і щодо організації та здійснення землеустрою і моніторингу земель.
Достовірно знаючи свої обов?язки та вимоги ЗК України ОСОБА_1 не надала в ОСОБА_4 райдержадміністрацію своїх пропозицій по суті заяви ОСОБА_5, що повинна була зробити, а перевищуючи свої повноваження, не маючи права підготовлювати проекти розпоряджень голови ОСОБА_4 райдержадміністрації, 11.02.2004 року діючи в інтересах ОСОБА_5 підготовила проект розпорядження голови ОСОБА_4 райдержадміністрації «Про створення комісій, про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, надання земель» №43 від 11.02.2004 року в якому зазначила про надання згоди ОСОБА_5 на складання проектів відведення земельних ділянок загальною площею 120 га з них: 116,0 га ріллі та 4,0 га лісу, на умові довгострокової оренди та у власність для фермерського господарства за рахунок земель запасу та резервного фонду Кукшинської сільської ради , хоча достовірно знала, що на засіданні ОСОБА_4 районної конкурсної комісії по розгляду заяв для організації фермерських господарств від 02 лютого 2004 року було прийнято рішення, щодо надання згоди на складання проекту відведення земельної ділянки загальною площею 120 га ОСОБА_5 тільки на умові оренди.
Частиною 9 ст.118 ЗК передбачено, що проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно - епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 у травні 2004 року продовжуючи свої злочинні дії, та діючи в інтересах ОСОБА_5 достовірно знаючи про відсутність проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_5 у власність, перевищуючи свої службові повноваження підготовила проект розпорядження ОСОБА_4 районної державної адміністрації Чернігівської області «Про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, затвердження технічної документації та надання земель» №146 від 26.05.2004 року (далі - проект Розпорядження), тобто знову вчинила дії , які явно виходять за межі наданих їй повноважень і є компетенцією службових осіб ОСОБА_4 райдержадміністрації та її структурних підрозділів.
В проект Розпорядження ОСОБА_1 внесла частково завідомо неправдиві відомості про те, що підставою для надання на умові власності ОСОБА_5 земельної ділянки (лісу) площею 4,59 га, для ведення лісового господарства, є проект її відведення, що повністю не відповідало дійсності.
Крім того в проекті Розпорядження вона зазначила неправдиві відомості, що дана ділянка лісового фонду (ліс) є замкненою та входить до складу угідь фермерського господарства ОСОБА_5, що також повністю не відповідало дійсності.
Склавши проект Розпорядження в якому були нею зазначені вищезазначені неправдиві відомості вона погодила його з заступником голови ОСОБА_4 райдержадміністрації, начальником управління сільського господарства ОСОБА_6 та начальником юридичного відділу ОСОБА_4 РДА ОСОБА_7 завіривши останнього, що проект відведення даної земельної ділянки ОСОБА_5 на умові власності є в наявності. В подальшому даний проект Розпорядження був переданий нею на підпис голові ОСОБА_4 РДА ОСОБА_8 і ним підписаний.
Вищезазначені умисні дії ОСОБА_1 передували незаконній передачі ОСОБА_5 у власність 4,5939 га лісу вартістю 500276,00 грн. тобто настанню тяжких наслідків і ОСОБА_1 умисно порушуючи вимоги закону повинна була усвідомлювати, що її незаконні дії призведуть до настання зазначених наслідків.
Частиною 4 ст. 116 ЗК України передбачено, що передача земельних ділянок у власність громадян у межах норм визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду використання.
ОСОБА_1 під час виконання своїх службових обов?язків використовуючи свої владні права та можливості, достовірно знаючи, що ОСОБА_5 вже використав своє право на безоплатну передачу йому у власність земельної ділянки, а саме про те, що йому 27 березня 2007 року було вже видано Державний акт серії ЯГ № 842530 на земельну ділянку площею 4,15 га ( землі Кукшинської сільської ради) , зловживаючи своїм службовим становищем і діючи всупереч інтересам служби в інтересах ОСОБА_5, 14 червня 2007 року, без проекту відведення та без відповідної технічної документації зі складання державного акту та без акту встановлення меж в натурі, підписала фіктивний державний акт серії ЯГ №863173 на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку (ліс) площею 4,5939 га, та завідомо неправдивий кадастровий план меж земельної ділянки загальною площею 4,5939 га, що дало можливість присвоїти даній земельній ділянці кадастровий номер 7423385600:03:001:2571.
Виконавши вищезазначені незаконні дії ОСОБА_1 розуміючи, що погодження нею фіктивного державного акта та підписання фіктивного кадастрового плану даної земельної ділянки є передумовою незаконній передачі ОСОБА_5 у власність 4,5939 га лісу, передала фіктивний державний акт серії ЯГ № 863173 на підпис голові ОСОБА_4 райдержадміністрації і після підписання акта головою дана земельна ділянка незаконно перейшла у власність ОСОБА_5, що спричинило державі тяжкі наслідки на суму 500276, 00 (п'ятсот тисяч двісті сімдесят шість) гривень.
24 вересня 2003 року ОСОБА_2 було призначено на посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю виробничо - комерційної фірми «Гарант-В». Працюючи директором ТОВ ВКФ «Гарант-В» ОСОБА_2 згідно до своїх повноважень виконував організаційно - розпорядчі обов'язки і у відповідності до примітки до ст. 364 КК України являвся службовою особою.
На протязі 2007 року до ОСОБА_2 , як до директора ТОВ ВКФ «Гарант - В», звертався ОСОБА_5 щодо виготовлення державного акту на право власності на земельну ділянку площею 4,5939 га лісу , для ведення лісового господарства.
Відповідно до ст.ст.25, 56 Закону України «Про землеустрій» №858 - IV від 22.05.2003 року перед складанням державного акту, що посвідчує право власності на земельну ділянку, необхідно підготовити технічну документацію із землеустрою щодо складання державного акту.
Ст. 1 п. 1.12 Інструкції « Про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі» затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах №43 від 04.05.1999 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 4 червня 1999 року за №354/3647 (далі Інструкція) передбачено, що складання державного акта на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою при передачі або наданні земельних ділянок громадянам, підприємствам , установам, організаціям та об'єднанням громадян всіх видів проводиться після перенесення в натуру (на місцевість) меж земельної ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженим в установленому порядку проектом відведення цієї ділянки.
ОСОБА_2 достовірно знаючи, про відсутність письмової заяви ОСОБА_5 про складання державного акта, про відсутність технічного завдання на розробку технічної документації зі складання державного акту на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку загальною площею 4,5939 га лісу для ведення лісового господарства, не відмовив ОСОБА_5 в складанні державного акту , що повинен був зробити, а зловживаючи своїм службовим становищем і діючи всупереч інтересам служби та в інтересах ОСОБА_5 в червні 2007 року під час виконання своїх службових обов?язків використовуючи свої владні права та можливості, склав фіктивний державний акт серії ЯГ № 863173 на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку (ліс) площею 4,5939 га в порушення порядку складання державного акта.
Так ОСОБА_2 в порушення порядку складання державного акта передбаченого Інструкцією, а саме: - без письмової заяви ОСОБА_5, без проекту відведення земельної ділянки, без технічної документації та без акту встановлення меж в натурі, в офіційний бланк державного акту серії ЯГ № 863173 вніс завідомо неправдиві відомості про те , що ОСОБА_5 є власником земельної ділянки площею 4,5939 га у межах згідно з планом, що земельна ділянка розташована в Чернігівській області, Ніжинський район, Кукшинська сільська рада, що повністю не відповідало дійсності та без проекту відведення, без встановлення в натурі меж земельної ділянки, склав завідомо неправдивий кадастровий план даної земельної ділянки з метою незаконного присвоєння їй кадастрового номера.
ОСОБА_2 розуміючи, що незаконне складання фіктивного державного акта серії ЯГ № 863173 та кадастрового плану земельної ділянки є передумовою незаконній передачі ОСОБА_5 у власність 4,5939 га лісу, зловживаючи своїм службовим становищем і діючи всупереч інтересам служби в інтересах ОСОБА_5, складений ним фіктивний державний акт серії ЯГ № 863173 та фіктивний кадастровий план земельної ділянки надав в ОСОБА_4 відділ земельних ресурсів для підписання. Після підписання вищезазначеного державного акта начальником ОСОБА_4 відділу земельних ресурсів та головою ОСОБА_4 райдержадміністрації дана земельна ділянка незаконно перейшла у власність ОСОБА_5, що спричинило державі тяжкі наслідки на суму 500276, 00 (п'ятсот тисяч двісті сімдесят шість) гривень.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 в пред'явлненому обвинуваченні вину не визнала та показала, що в 2004 році вона працювала на посаді начальника ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів. В її обов'язки входило надання пропозицій щодо винесення головою райдержадміністрації розпоряджень відносно землекористування. Ніяким нормативним актом не передбачено те, в якій формі повинні бути ці пропозиції.
В 2004 році головою ОСОБА_4 райдержадміністрації їй були передані заява ОСОБА_5, а також інші необхідні документи з резолюцією голови райдержадміністрації на заяві ОСОБА_5 про те, щоб вона надала пропозиції стосовно надання земельної ділянки ОСОБА_5Свої пропозиції вона виклала в формі проекту розпорядження голови райдержадміністрації.Нею було виготовлено два проекти розпорядження “Про створення комісій, про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, надання земель” та “Про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, затвердження технічної документації та надання земель”.
У вказаних проектах вона допустила помилку.На засіданні конкурсної комісії було прийнято рішення про надання ОСОБА_5 земельної ділянки тільки на умовах оренди, а вона помилково вказала, що ділянка лісу площею 4 га передається ОСОБА_5 у власність.Проекти в письмовій і електронній формі передала голові райдержадміністрації. Останній підписав розпорядження, в результаті чого ОСОБА_5 був виданий державний акт на право власності на ділянку лісу.
Вона не вважає, що внесла неправдиві відомості в проект розпоряджень стосовно того, що вказана ділянка лісу є замкненою, оскільки в дійсності вона є такою.Ділянка лісу, що виділена ОСОБА_5 знаходиться на території Кукшинської сільради і відноситься до земель запасу.Вона межує з лісовим масивом, який знаходиться на території Носівського району.Їй відомо, що державний акт на право користування лісом, який знаходиться на території Носівського району, є у державного підприємства “Носівкаагроліс”.Тому, лісова ділянка, що виділена ОСОБА_5 не входить до лісового масиву, що розташований в Носівському районі і є відокремленою.
Вона вважає, що на підставі її проектів розпоряджень не міг бути виданий ОСОБА_5 державний акт на право власності на лісову ділянку. Цей акт був виданий тільки після того, як розпорядження підписав голова райдержадміністрації.
Допитаний в суді підсудний ОСОБА_2 в пред'явленому обвинуваченні вину свою не визнав та показав, що він займаючи посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю “Виробничо-комерційна фірма “Гарант-В”, в червні 2007 року, склав державний акт на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку (ліс) площею 4,5939 га. При складанні даного державного акта він використовував розпорядження ОСОБА_4 райдержадміністрації №146 від 26.05.2004 року в якому було зазначено про надання ОСОБА_5 у власність земельної ділянки загальною площею 4, 59 га лісу.Дане рішення було прийнято в 2004 році, а ОСОБА_5 звернувся до нього, як до директора в 2007 році. Тобто ним було взято до уваги тільки розпорядження і він вірив, що розпорядження відповідає проекту відведення земельної ділянки.При складанні державного акту та кадастрового плану він не перевірив наявність проекту відведення та наявність іншої технічної документації необхідної для складання державного акту на право власності на землю.
Аналізуючи покази підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_2 суд приходить до висновку, що вони не визнаючи свою вину в пред'явленому обвинуваченні, фактично в своїх показах визнали свої назаконні дії при виконанні службових обов'язків.
Підсудна ОСОБА_1 в своїх показах суду зазначила, що вона допустила помилку в проектах щодо надання ОСОБА_5 ділянки лісу у власність, що не відповідало рішенню конкурсної комісії, яким ОСОБА_5 надавалась земельна ділянка тільки на умовах оренди.
Підсудний ОСОБА_2 суду зазначив, що не перевірив наявність проекту відведення та наявність іншої технічної документації необхідної для складання державного акту на право власності на землю ОСОБА_5
Вина підсудних в пред'явленому обвинуваченні підтверджується наступними показами свідків в ході судового засідання.
Свідок ОСОБА_9А показав, що займаючи посаду провідного спеціаліста ОСОБА_4 міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель управління з контролю за використанням та охороною земель у Чернігівській області, на виконання завдання ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури ним у лютому місяці 2009 року було проведено позапланову перевірку в управлінні Держкомзему у ОСОБА_4 районі по питанню законності надання у власність та в користування земельних ділянок. У ході проведення перевірки заступник начальника управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі ОСОБА_10 надала йому для вивчення кілька проектів відведення земельних ділянок в оренду та у власність. Одним із наданих проектів відведення був проект відведення земельної ділянки ОСОБА_5 площею 119,9829 га на умовах оренди для ведення фермерського господарства. За обкладинкою даного проекту відведення знаходився державний акт на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку лісового фонду площею 4,5939 га. Також ОСОБА_10 йому повідомила, що в управлінні відсутня технічна документація щодо надання ОСОБА_5 у власність земельної ділянки лісового фонду, а є лише проект відведення земельної ділянки 119,9829 га в оренду.
Надання у власність земельної ділянки на підставі проекту відведення земельної ділянки в оренду є незаконним. У цьому випадку порушуються вимоги ст. 118 ЗК України.
Також пояснив, що дана ділянка лісу не є замкненою, бо вона неоточена з усіх боків іншими складами угідь і являється частиною єдиного лісового масиву, більша частина якого розташована на території Носівського району.
Свідок ОСОБА_10 показала, що вона працює заступником начальника управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі. В 2004 році начальником ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів була ОСОБА_1 і була звільнена з посади восени 2007 року.
Проекти розпоряджень голови ОСОБА_4 райдержадміністрації, що стосуються земельних питань готуються начальником відділу земельних ресурсів чи спеціалістом відділу, але всі проекти розпоряджень підписуються начальником.
ОСОБА_1 є найкращим землевпорядним спеціалістом по району. Вона завжди сама вивчає всі документи перед підписанням проекту розпорядження, або готовить їх сама.
ОСОБА_4 районним відділом земельних ресурсів не надавався висновок щодо можливості надання ОСОБА_5 у власність земельної ділянки лісового фонду площею 4,5939 га. Крім того, в управлінні Держкомзему у ОСОБА_4 районі відсутня будь-яка технічна документація щодо надання ОСОБА_5 у власність земельної ділянки лісового фонду площею 4,5939 га. ОСОБА_5 щодо виготовлення даного проекту відведення земельної ділянки спілкувався безпосередньо з ОСОБА_1
Надання у власність земельної ділянки без виготовлення технічної документації щодо відведення земельної ділянки у власність є незаконним. Це питання регулюється ст. 118 Земельного кодексу України та ст. 50 Закону України «Про землеустрій». Також незаконним буде надання у власність земельної ділянки, якщо виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду.
Перед виготовленням проекту відведення земельної ділянки у власність громадян чи в оренду, органом земельних ресурсів землевпорядній організації видаються «Умови відведення земельної ділянки».
Проект розпорядження голови ОСОБА_4 райдержадміністрації про надання земельної ділянки у власність громадянину готується на підставі проекту відведення земельної ділянки у власність та висновку державної землевпорядної експертизи.
Перед складанням проекту розпорядження необхідно спочатку ознайомитись з проектом відведення земельної ділянки у власність. Для того щоб зазначити в проекті розпорядження, що дана земельна ділянка входить до складу угідь фермерського господарства, необхідно мати документальне підтвердження факту належності даної земельної ділянки фермерському господарству.
Свідок ОСОБА_11 показала, що з жовтня 1994 року по березень 2005 року працювала в ОСОБА_4 районному відділі земельних ресурсів на посаді головного спеціаліста відділу. До її обов'язків входило ведення обліку земель, тобто на підставі технічних документацій із землеустрою вона вносила до комп'ютерної бази дані про зміни в землекористуванні.
Після ознайомлення з проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 119,9829 га в оренду ОСОБА_5, з приводу висновку ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів № 02-17/219 від 07.04.2004 року, що мається у даному проекті землеустрою, показала, що вказаний висновок підписаний нею за начальника відділу земельних ресурсів.
Без відома начальника відділу ОСОБА_1 вона не могла підписати висновок. Усі висновки особисто набирала на комп'ютері начальник відділу земельних ресурсів ОСОБА_1, і печатка відділу зберігалася у неї.
Свідок також показала, що причиною наявності підпису самої ОСОБА_1 в екземплярі технічної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 119,9829 га в оренду ОСОБА_5, що знаходиться у ОСОБА_5, та на висновку ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів може бути те, що проектів відведення виготовлялося два екземпляри. Один екземпляр проектною організацією надавався до ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів, а другий екземпляр передавався замовнику (тобто ОСОБА_5В.). Тому ОСОБА_1 могла підписати висновок в тому екземплярі проекту відведення, що був переданий ОСОБА_5, а в тому екземплярі, що залишився у відділі, підпис не поставила.
Свідок ОСОБА_12 показав, що в ТОВ ВКФ « Гарант- В» він працює головним інженером. Ним в 2004 році по розпорядженню директора ТОВ ВКФ «Гарант-В» ОСОБА_2 проводилось виготовлення проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_5 площею 119,9829 га на умовах оренди для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу Кукшинської сільської ради.
Замовником на виготовлення даного проекту був ОСОБА_5, а підставою для виготовлення проекту була заява ОСОБА_5, розпорядження райдержадміністрації №43 від 12.02.2004 року та протокол комісії по розгляду заяв для організації фермерських господарств.
Він бачив, що у заяві ОСОБА_5 і у розпорядженні райдержадміністрації йде мова про виготовлення проектів про передачу ОСОБА_5 землі в оренду і у власність. Відповідно до чинного законодавства повинно виготовлятись два проекти один про відведення земельної ділянки в оренду, другий про відведення земельної ділянки у власність.
Директор ТОВ ВКФ « Гарант - В» ОСОБА_13 дав йому вказівку на виготовлення проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_5 площею 119,9829 на умовах оренди. Проекту на відведення земельної ділянки ОСОБА_5 площею 4 га у власність він не виготовляв.
Проект відведення ОСОБА_5 земельної ділянки площею 119,9829 га ним був виготовлений в 2-х екземплярах та після погодження його з усіма службами проекти були передані, один в ОСОБА_4 районний відділ земельних ресурсів, а другий замовнику ОСОБА_5
Свідок ОСОБА_14 показав що ним, як начальником юридичного відділу погоджувався проект розпорядження голови ОСОБА_4 райдержадміністрації «Про створення комісій, про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, надання земель» №43 від 11.02.2004 року в якому було зазначено про надання згоди ОСОБА_5 на складання проектів відведення земельних ділянок загальною площею 120 га з них: 116,0 га ріллі та 4,0 га лісу на умові довгострокової оренди та у власність, для фермерського господарства за рахунок земель запасу та резервного фонду Кукшинської сільської ради. Погоджуючи проект розпорядження він довіряв начальнику ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_1, вважав що вона є спеціалістом в земельних питаннях і тому підписав дане розпорядження, не вивчивши його суті та відповідності чинному законодавству, хоча зобов'язаний був робити правову експертизу..
Щодо погодження ним, як начальником юридичного відділу проекту розпорядження голови ОСОБА_4 райдержадміністрації «Про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, затвердження технічної документації та надання земель» №146 від 26.05.2004 року в якому було зазначено про надання ОСОБА_5 земельної ділянки загальною площею 4,59 га лісу у власність для ведення лісового господарства за рахунок земель запасу Кукшинської сільської ради показав, що погоджуючи даний проект розпорядження , він також довіряв ОСОБА_1, яка підготовила даний проект, як спеціалісту, і тому не провівши належним чином правової експертизи відповідності даного проекту чинному законодавству погодив його, хоча в дійсності прийняти рішення про надання у власність ОСОБА_5 земельної ділянки площею 4,5939 га лісу не було підстав, так як не було в дійсності проекту відведення даної земельної ділянки у власність ОСОБА_5Проекту відведення при проекті розпорядження наданого йому ОСОБА_1 для погодження не було, а він не перевірив належним чином чи дані зазначені ОСОБА_1 в проекті розпорядженні відповідають дійсності, погодив його без вказаних документів.
Свідок ОСОБА_8 показав, що з грудня 1999 року по березень 2005 року займав посаду голови ОСОБА_4 районної державної адміністрації. З приводу надання громадянину ОСОБА_5 земельної ділянки лісового фонду площею 4,5939 га йому відомо, що останній звертався у 2004 році до ОСОБА_4 РДА із заявою про надання йому для ведення фермерського господарства земельної ділянки. У своїй заяві він просив, щоб йому надали у власність ділянку лісу. На заяві ОСОБА_5 він написав резолюцію «ОСОБА_1 до розгляду» - усі заяви, що стосувалися надання у власність чи в користування земельних ділянок він направляв для розгляду ОСОБА_1, яка перевіряла можливість та законність надання земельної ділянки.
Розпорядження № 146 від 26 травня 2004 року підписане ним і відповідно до цього розпорядження ОСОБА_5 надано у власність 4,59 га земель лісового фонду та надано в оренду 115,39 га ріллі. Чи законно, чи незаконно ОСОБА_5 було надано у власність земельну ділянку лісового фонду, він не знає, так як не являється спеціалістом у даній галузі. Проект даного розпорядження готувала начальник ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_1, яка, за його словами, являється висококласним спеціалістом по земельним питанням. Крім того, законність проекту даного розпорядження перевіряв заступник голови ОСОБА_4 РДА ОСОБА_15 та начальник юридичного відділу ОСОБА_4 РДА ОСОБА_14 Тому, маючи на проекті розпорядження № 146 від 26 травня 2004 року підписи вказаних осіб він був впевнений у тому, що розпорядження відповідає вимогам діючого на той час законодавства.
Свідок ОСОБА_15 показав, що з 2000 року по 7 липня 2008 року займав посаду заступника голови ОСОБА_4 районної державної адміністрації та начальника управління агропромислового розвитку ОСОБА_4 РДА.
У його обов'язки, як начальника управління агропромислового розвитку ОСОБА_4 РДА, входило візування (погодження) проектів розпоряджень голови ОСОБА_4 РДА, що стосувалися сфери сільськогосподарського виробництва (у тому числі й земельні питання).
Проект розпорядження № 146 від 26 травня 2004 року він погодив, після того, як його підписали начальник відділу земельних ресурсів ОСОБА_1 та начальник юридичного відділу ОСОБА_4 РДА ОСОБА_14 Він повністю покладався на їх компетентність у знанні земельного законодавства і тому підписав проект вищевказаного розпорядження.
Документи, на підставі яких приймалося розпорядження № 146 від 26 травня 2004 року він не вивчав.
Свідок ОСОБА_16 показав, що з квітня 2005 року по 17 жовтня 2008 року займав посаду першого заступника голови ОСОБА_4 районної державної адміністрації. У його службові обов'язки входила координація роботи промислових підприємств району, робота фінансового та економічного сектору, соціального забезпечення громадян району та інше.
Про те, що у ОСОБА_5 у власності є ліс він дізнався, прочитавши газету «Деснянська правда», а також чув по радіо, що за даним фактом порушена кримінальна справа.
Земельна ділянка у розмірі земельної частки (паю) площею 4,15 га була надана у власність ОСОБА_5 на підставі розпорядження ОСОБА_4 РДА № 425 від 13 грудня 2006 року, підписаного ним. Він же підписував і державний акт на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 4,15 га. Проект розпорядження № 425 від 13 грудня 2006 року був підготовлений відділом земельних ресурсів та завізований всіма службами у відповідності із законодавством. У зв'язку з цим, він не вивчав питання законності надання ОСОБА_5 у власність вказаної земельної ділянки.
Розпорядження № 425 від 13 грудня 2006 року та державний акт на право власності на земельну ділянку площею 4,15 га ОСОБА_5В від 27 березня 2007 року були підписані ним, а не головою ОСОБА_4 РДА з причини відсутності останнього.
Свідок ОСОБА_17 показав, що посаду інженера лісового господарства ДП «ОСОБА_4 лісове господарство» займає із 2000 року. У його службові обов'язки входить контроль за лісокористуванням, видача дозволів на спеціальне лісокористування та інше.
У квітні 2009 року він в складі спеціаліста управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі та представника прокуратури обстежив ділянку лісонасадження, що згідно державного акту на право власності на землю належить ОСОБА_5 У ході обстеження було встановлено, що вказана ділянка лісу примикає через лісову просіку до ділянки лісового масиву Носівського району Чернігівської області. Тому, вказана ділянка лісу не створює окремий замкнений контур лісу.
Свідок ОСОБА_18 показав, що посаду начальника відділу землеустрою та використання земель управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі займав з вересня 2008 року.На даний час на пенсії. В його службові обов'язки станом на 2004 рік входила робота з картографічним матеріалом та надання інформації, необхідної для виготовлення технічної документації із землеустрою. Тобто він повинен був виїжджати на місцевість та показувати проектантам, яка саме земельна ділянка підлягає відведенню в натурі.
У 2004 році за вказівкою керівництва ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів він виїжджав разом із представниками проектної організації ТОВ ВКФ “Гарант-В” на територію Кукшинської сільської ради щоб показати їм межі (в натурі) земельної ділянки, що відводилася в оренду ОСОБА_5 На місцевості він показав поворотні точки меж земельної ділянки -ріллі.
Про те, що ОСОБА_5 у власність була відведена ділянка лісу йому стало відомо лише у 2009 році, коли інспектор з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_9 почав шукати документи про землекористування ОСОБА_5 та виявив державний акт на право власності на земельну ділянку лісового фонду.
На його думуку замкнена ділянка лісу це - ділянка яка є обособлена і має площу до 5 га.
Свідок ОСОБА_5 показав, що 3 січня 2004 року він звернувся до голови ОСОБА_4 райдержадміністрації із заявою про надання йому для ведення фермерського господарства земельної ділянки площею 120 га в оренду, а також у власність 4 га лісу з цієї самої площі. Голова ОСОБА_4 РДА 11 лютого 2004 року видав розпорядження № 43, яким надав дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею 119,9829 га.
Для виготовлення технічної документації він звернувся до землевпорядної організації ТОВ ВКФ «Гарант-В». Проект землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки площею 119,9829 га був погоджений із усіма контролюючими органами, пройшов державну землевпорядну експертизу.
Розпорядженням голови ОСОБА_4 РДА ОСОБА_8 №146 від 26 травня 2004 року йому було надано в оренду земельну ділянку площею 115,39 га для ведення фермерського господарства та надано у власність для ведення лісового господарства ділянку лісового фонду площею 4,5939 га. Після цього він забрав один примірник проекту відведення в оренду земельної ділянки площею 119, 9829 га з ТОВ ВКФ «Гарант-В».
Через деякий час він уклав з ОСОБА_4 РДА договір оренди земельної ділянки площею 115,39 га. Документи ж на право власності на земельну ділянку площею 4,5939 га почав оформляти тільки в 2007 році.Надана йому ділянка лісу перебуває в належному стані- доглянута, вирубка лісу не проводилася.
Крім наведеного, вина підсудних підтверджується наступними матеріалами справи.
Показами свідка ОСОБА_19 в ході досудового слідства, де він показав, що з березня 2005 року до липня 2007 року займав посаду голови ОСОБА_4 районної державної адміністрації. На нього як на голову районної державної адміністрації покладався обов'язок підписання бланків державних актів на право власності на землю. На початку літа 2007 року ним був підписаний державний акт на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку лісового фонду.
Розпорядження про надання ОСОБА_5 у власність вказаної ділянки лісу підписував не він особисто.
Питання законності надання ОСОБА_5 у власність земельної ділянки ОСОБА_19 не перевіряв, бо це входить в обов'язки начальника відділу земельних ресурсів та начальника юридичного відділу ОСОБА_4 РДА. Враховуючи, що розпорядження про надання ОСОБА_5 земельної ділянки вже було видане раніше, то в нього не виникло жодних сумнівів з приводу законності надання у власність ОСОБА_5 земельної ділянки лісового фонду.
Бланки державних актів на право власності на землю особисто йому на підпис заносила його секретар, а до ОСОБА_4 РДА бланки надходили з ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів вже з підписами начальника відділу земельних ресурсів(а.с.183 т.2).
Даними листа Управління Деркомзему у ОСОБА_4 районі з тексту якого видно, що технічної документації із землеустрою зі складання державного акта серії ЯГ №863173 на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку загальною площею 4,5939 га, а також акта встановлення меж даної земельної ділянки в натурі та кадастрового плану, складеного за результатами виконаних робіт при перенесенні меж земельної ділянки в натуру в управлінні немає (а.с. 104 т.2).
Даними листа директора ТОВ ВКФ «Гарант -В» ОСОБА_1 за №09-74 від 15.09.2009 року з якого вбачається, що технічна документація, яка стала підставою для заповнення державного акта на право власності на ОСОБА_5, ТОВ ВКФ «Гарант - В» не виготовлялась (а.с. 108 т.2).
Даними листа начальника начальника управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі Чернігівської області з якого вбачається, що державний акт серії ЯГ №863173 був переданий в ТОВ ВКФ « Гарант -В» для подальшого його заповнення згідно довіреності серії ЯНЧ за №237613 (а.с. 106 т.2).
Копією розпорядження ОСОБА_4 районної державної адміністрації Чернігівської області «Про створення комісій, про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, надання земель» №43 від 11.02.2004 року з якої видно, що ОСОБА_5 надана згода на складання проектів відведення земельних ділянок загальною площею 120 га з них: 116 га ріллі та 4,0 га лісу, на умові довгострокової оренди та у власність для фермерського господарства за рахунок земель запасу та резервного фонду Кукшинської сільської ради ( а. с. 42-48 т.2).
Копією розпорядження ОСОБА_4 районної державної адміністрації Чернігівської області № 146 «Про надання згоди на складання проектів відведення земельних ділянок, припинення права користування землею, затвердження технічної документації та надання земель» від 26 травня 2004 року з якого вбачається, що ОСОБА_5 надається земельна ділянка на умові власності для ведення лісового господарства за рахунок земель запасу Кукшинської сільської ради (замкнена земельна ділянка лісового фонду (ліс), площею 4,59 га, що входить до складу угідь фермерського господарства ОСОБА_5 і підстава цьому- проект відведення ( а. с. 25-26 т.1).
Державним актом серії ЯГ №863173 на право власності на земельну ділянку для ведення лісового господарства площею 4,5939 га від 14 червня 2007 року, виданого громадянину ОСОБА_5, підписаний головою ОСОБА_4 райдержадміністрації ОСОБА_19 та начальником районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_1 ( а. с. 154 т. 2).
Планом земельної ділянки площею 4,5939 га лісу (а.с. 154 т.2)
Даними акту ревізії фінансово - господарської діяльності в управлінні Деркомзему у ОСОБА_4 районі за період з 01.10.2007 року по 31.12.2008 року № 12-24 від 10.06.2009 року проведеної контрольно-ревізійним відділом в ОСОБА_4 районі і м.Ніжині. З акту вбачається, що в ході ревізії встановлено, що без наявності проекту відведення земельної ділянки, без висновку експертизи землевпорядної документації прийнято розпорядження голови ОСОБА_4 РДА №146 від 26.05.2004 року щодо надання у власність ОСОБА_5 земельної ділянки лісового фонду площею 4,5939 га. На підставі зазначеного розпорядження в червні 2007 року ОСОБА_5 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку площею 4,5939 га для ведення лісового господарства у складі угідь фермерського господарства. Вказана земельна ділянка не є замкненою, а являється частиною єдиного лісового масиву, а тому вона згідно ст. 56 Земельного кодексу України не може бути надана у власність.
Таким чином, земельна ділянка лісового фонду у складі угідь фермерського господарства площею 4,5939 га надана ОСОБА_5 в порушення вимог ст.ст.116, 121 ЗК України . Згідно висновку експертна вартість земельної ділянки площею 4,5939 га наданої у власність ОСОБА_5 становить 500276,00 грн. (а.с. 3 т.2).
Копією державного акту серії ЯГ №842530 на право власності на земельну ділянку площею 4,15 га від 27 березня 2007 року, виданого громадянину ОСОБА_5 ( а. с. 31 т.1).
Листом центру ДЗК ОСОБА_4 районного відділу ОСОБА_3 регіональної філії, щодо зареєстрованих на ОСОБА_5 державних актів на право власності на земельні ділянки (а.с. 21 т.1),
Копією розпорядження ОСОБА_4 районної державної адміністрації № 425 «Про передачу земельних ділянок у власність» від 13 грудня 2006 року, в якому зазначено, що для ведення фермерського господарства передати земельні ділянки у власність ОСОБА_5 площею 4,15 га. (а. с. 30 т.1).
Листом управління з контролю за використанням та охороною земель у Чернігівській області №05-03/68 від 25 лютого 2009 року, в якому зазначено, що в межах Кукшинської сільської ради надано у власність земельну ділянку ОСОБА_5 площею 4, 5939 га для ведення лісового господарства без затвердження проектної документації, що є порушенням ст. 186 ЗК України ( а. с. 22 т.1).
Листом управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі Чернігівської області №02-14/102 від 25 лютого 2009 року, про те, що технічна документація із землеустою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_5 для ведення лісового господарства в Управління проектною організацією не передавалася ( а. с.28 т.1 ).
Листом головного управління Держкомзему у Чернігівській області №03-08/395 від 27 лютого 2009 року, про те, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_5 для ведення лісового господарства у власність площею 4,5939 га на території Кукшинської сільської ради Ніжинського району для проходження державної землевпорядної експертизи до управління не надавався ( а. с. 33 т.1).
Листом державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області №09-03/71 від 2 березня 2009 року ( а. с. 35 т.1).
ОСОБА_4 районної санітарно-епідеміологічної станції №01-04/226 від 5 березня 2009 року ( а. с. 38 т.1).
ОСОБА_3 обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури №55 від 25 лютого 2009 року ( а. с. 41 т.1 ).
Листом управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі Чернігівської області № 06-17/104 від 25 лютого 2009 року про те, що висновок щодо надання у власність ОСОБА_5 земельної ділянки площею 4,5939 га для ведення лісового господарства управлінням Держкомзему у ОСОБА_4 районі не надавався ( а. с. 46 т.1 ).
Листом управління Держкомзему у ОСОБА_4 районі Чернігівської області № 06-17/193 від 13 квітня 2009 року про те, що лісовий масив ОСОБА_5 площею 4,4 га за планово-картографічними матеріалами є відокремленим, а в натурі межує з західного боку (через просіку) з лісовим масивом Носівського району ( а. с. 52 т.1).
Листом ДП “Ніжинрайагролісництво” від 15.04.2009 року, з якого вбачається, що ділянка лісу надана у власність ОСОБА_5 входить у лісовий масив, більша частина якого розташована на території Носівського району, а тому вона не є замкненою ділянкою лісогосподарського призначення. (а.с.54 т.1).
Листом державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Чернігівській області №621/01-21 від 21 квітня 2009 року про те, що земельна ділянка площею 4,5939 га земель лісового фонду надана у власність ОСОБА_5 входить в лісовий масив та не є замкненою ділянкою лісового призначення. У відповідності до п.2 ст. 56 ЗК України громадянам та юридичним особам за рішенням органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади можуть безоплатно або за плату передаватись у власність замкнені земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею до 5 га у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств.( а. с.58 т.1).
Фотокопією висновку ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів по проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_5 для ведення фермерського господарства №02-17/219 від 7 квітня 2004 року з якого вбачається, що ОСОБА_1, як начальник відділу розглянувши проект відведення земельної ділянки площею 119,9829 га, за адресою: Чернігівська область, Ніжинський район, Кукшинська с/р, на умові оренди, для ведення фермерського господарства, за рахунок земель запасу та резерву Кукшинської сільської ради в т.ч. 115,39 га ріллі за рахунок резервного фонду та 4,59 га лісу за рахунок земель запасу, вважає за можливе погодити його ( а. с. 61 т.1).
Листом державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель у Чернігівській області №731/01-21 від 15 травня 2009 року, з якого вбачається, що ОСОБА_5 було передано у власність земельну ділянку в розмірі земельної частки (паю) площею 4,15 га для ведення фермерського господарства ( а. с.63 т.1 ).
Листом державного комітету України із земельних ресурсів № 8562/17/6-09 від 7 липня 2009 року, з якого вбачається, що після отримання у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства в розмірі земельної частки (паю) площею 4,15 га ОСОБА_5 мав право набути безоплатно у власність земельну ділянку із земель лісового фонду лише у складі особистого селянського господарства, розмір якої не повинен був перевищувати 2 га. ( а. с.96 т.1 ).
Копією наказу ОСОБА_3 обласного управління земельних ресурсів «Про призначення ОСОБА_1П.» № 28-к від 23 липня 1997 року, з якого вбачається, що з 23 липня 1997 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів, увільнивши її з посади заступника начальника цього ж відділу з присвоєним ІІ рангом УІ категорії державного службовця ( а.с.99 т.1)
Наказом про звільнення ОСОБА_20 з посади начальника ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів у зв'язку із реорганізацією установи згідно з п.1 ст.40 КЗпП України (а.с.100 т.1).
Посадовими обов'язками начальника ОСОБА_4 районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_1, з тексту яких вбачається, що вона має право виносити на розгляд відповідних Рад народних депутатів пропозиції щодо припинення права власності або права користування землею у випадках передбачених ЗК України (а.с. 87 т 2.)
Статтею 21 Типового регламенту місцевої державної адміністрації затвердженого Постановою КМУ від 11.12.1999 року № 2263, відповідно до якої проекти розпоряджень до їх винесення місцевій державній адміністрації підлягають обов'язковому погодженню із заінтересованими структурними підрозділами місцевої державної адміністрації, у разі потреби-з іншими заінтересованими органами та організаціями.Погоджений проект розпорядження візується керівниками зазначених структурних підрозжілів, органів та організацій. Проект розпорядження вноситься головним розробником разом з довідкою про погодження розпорядження, в якій зазначаються заінтересовані структурні підрозділи, органи, та організації (а.с.75 т.2).
Висновком експерта про оцінку земельної ділянки, складеним Науково-виробничою фірмою «Кадастр-ЛТД», від 13 квітня 2009 року ( а. с.114 т.1 ).
Статутом фермерського господарства «Деметра» (а.с. 80 т.1)
Копією Проекту відведення земельної ділянки ОСОБА_5 площею 119,9829 га на умовах оренди для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу Кукшинської сільської ради, складеного ТОВ ВКФ «Гарант-В» відповідно до договору №16 від 15 лютого 2004 року ( а. с.173-193т.1 ).
Копією договору оренди земельної ділянки резервного фонду Кукшинської сільської ради площею 115,3889 га від 31 червня 2004 року ( а. с. 199 т.1).
Поясненням ОСОБА_1 де вона зазначила , що нею як начальником відділу земельних ресурсів 07.04.2004 року був наданий висновок про можливість надання в оренду ОСОБА_5 земельної ділянки загальною площею 119,9829 га.(а.с.160 т.1)
Поясненням ОСОБА_1 де вона зазначила, що розпорядження голови ОСОБА_4 РДА №146 від 26.05.2004 року не відповідає вимогам чинного законодавства (а.с. 167 т.1).
Протестом ОСОБА_4 міжрайонного прокурора на Розпорядження голови ОСОБА_4 районної державної адміністрації № 146 від 26 травня 2004 року за вихідним № 1049 від 2 березня 2009 року ( а. с.169 т.1).
Фотокопією розпорядження голови ОСОБА_4 райдержадміністрації №72 від 04.03.2009 року «Про скасування частини розпорядження голови райдержадміністрації» №146 від 26.05.2004 року, з якого вбачається, що в розпорядженні, частину щодо надання на умові власності земельної ділянки площею 4,59 га для ведення лісового господарства за рахунок земель запасу Кукшинської сільської ради ОСОБА_5 скасувати, в зв'язку з відсутністю проекту відведення.(а.с. 170 т.1).
Статутом ТОВ ВКФ « Гарант-В» (а.с.109 т.2), Наказами про призначення ОСОБА_2 на посаду директора ТОВ ВКФ «Гарант-В» та звільнення (а.с.122-124 т.2).
Речовими доказами - державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №863173 від 14.06.2007 року (а.с. 154 -158 т.2).
Рішенням Ніжинського міськрайонного суду від 28 жовтня 2009 року про визнання недійсним та скасування державного акту серії ЯГ №863173 від 14.06.2007 року на право власності ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 4,5939 га (а.с. 30-32 т.3).
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що підсудна ОСОБА_1 повинна відповідати за ч.2 ст. 366 КК України, як за умисні дії, які виразилися:
в службовому підробленні, тобто в складанні і видачі неправдивих документів, а саме вищезазначених проектів Розпоряджень, що спричинило тяжкі наслідки;
в службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а саме в складанні і видачі завідомо неправдивого вищезазначеного кадастрового плану меж земельної ділянки та державного акту серії ЯГ №863173, які спричинили тяжкі наслідки,
Також повинна відповідати за ч.3 ст.365 КК України, як за умисні дії, які виразилися в перевищенні службових повноважень, тобто у вчиненні службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав і повноважень , а саме в складанні і видачі вищезазначених проектів Розпоряджень, які спричинили тяжкі наслідки державним інтересам.
Також повинна відповідати за ч.2 ст. 364 КК України, як за умисні дії, які виразилися у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, а саме в складанні і видачі завідомо неправдивого вищезазначеного кадастрового плану меж земельної ділянки та державного акту серії ЯГ №863173, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Підсудний ОСОБА_2 повинен відповідати за ч.2 ст.366 КК України, як за умисні дії, які виразилися у службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а саме в складанні і видачі завідомо неправдивих - вищезазначених державного акту серії ЯГ № 863173 та кадастрового плану зазначеної вище земельної ділянки , які спричинили тяжкі наслідки.
Також повинен відповідати за ч.2 ст. 364 КК України, як за умисні дії, які виразилися у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, а саме в складанні і видачі завідомо неправдивих - вищезазначених державного акту серії ЯГ № 863173 та кадастрового плану зазначеної вище земельної ділянки, в порушення чинного законодавства, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
При визначенні виду та міри покарання підсудній ОСОБА_1 суд враховує, що вона раніше не судима, має позитивні характеризуючі дані, з 2002 року має звання “Почесного землевпорядника України”, вважає за необхідне призначити їй покарання пов'язане з позбавленням волі. При цьому, суд вважає за необхідне застосувати до неї ст.69 КК України і призначити покарання нижче найнижчої межі передбаченої санкцією ч.3 ст.365 КК України, врахувавши при цьому такі обставини, як позитивні характеризуючі дані, наявність звання “Почесний землевпорядник України”.
При визначенні виду та міри покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує, що він раніше не судимий, має позитивні характеризуючі дані, має на утриманні сина, ІНФОРМАЦІЯ_5, вважає за необхідне призначити йому покарання пов'язане з позбавленням волі. При цьому, суд вважає за необхідне застосувати до нього ст.69 КК України та не призначати додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, врахувавши при цьому такі обставини, як позитивні характеризуючі дані, наявність на утриманні сина, ІНФОРМАЦІЯ_5.
Враховуючи, що підсудні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 раніше не судимі, мають позитивні характеризуючі дані, суд вважає за можливе застосувати до них ст.75 КК України та звільнити їх від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд,-
Визнати винною ОСОБА_1 за ч.2 ст.364, ч.3 ст.365, ч.2 ст.366 КК України.
Призначити покарання:
- за ч.2 ст.364 КК України - 3 (три) роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 1 (один) рік та (шість) місяців;
- за ч.3 ст.365 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 5 (п'ять) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 2 (два) роки;
- за ч.2 ст. 366 КК України - 2 (два) роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 1 (один) рік.
На підставі ст. 70 КК України із застосуванням ст.69 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити до відбуття покарання - 5 (п'ять) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади строком на 2 (два) роки.
На підставі ст.75 КК України засуджену ОСОБА_1 звільнити від відбування основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 3 (три) роки.
Визнати винним ОСОБА_2 за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України.
Призначити покарання:
-за ч.2 ст.364 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 3 (три) роки позбавлення волі;
- за ч.2 ст.366 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 2 (два) роки позбавлення волі.
На підставі ст.70 КК України із застосуванням ст.69 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити до відбуття покарання - 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 (один) рік 6 (шість) місяців.
Речовий доказ по справі - державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №863173 від 14.06.2007 року, залишити при матеріалах кримінальної справи.
Міру запобіжного заходу засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Федоровичувичу залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання до вступу вироку в законну силу.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.
Суддя: