"17" серпня 2015 р.справа № 310/7406/14-а
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чабаненко С.В.
суддів: Іванова С.М. Шлай А.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області на постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 08 червня 2015 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області, третя особа - виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради Запорізької області про визнання незаконними дій, зобов'язання здійснити дії, -
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області в якому просила визнати незаконними дії УПФ України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області щодо переведення з пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» на пенсію за віком, та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області ОСОБА_1 перевести на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".
Постановою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 08 червня 2015 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено повністю.
Визнано незаконним рішення №27 від 24.01.2013 року комісії по вирішенню спірних
питань, пов'язаних з призначенням та виплатою пенсій, щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_1 згідно Закону України "Про державну службу" та переведення її з 01.02.2013 року на пенсію за віком. Визнано незаконною відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області ОСОБА_1 в переведенні з пенсії за віком на пенсію згідно Закону України «Про державну службу». Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в ОСОБА_2 та Бердянському рам Запорізької області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати постанову суду першої інстанції, та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що централізовані бухгалтерії не належать до структури виконкомів, як це передбачається Порядком, тобто централізовані бухгалтерії не мали статусу органу місцевого самоврядування, а відтак період роботи в централізованих бухгалтеріях до стажу служби в органах місцевого самоврядування не зараховується .
Дана справа розглянута відповідно до ст.197 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи підтверджено, комісією по вирішенню спірних питань було прийняте рішення від 04.01.2013р. №27 про припинення позивачці з 01.02.2013 року виплат пенсії згідно Закону України «Про державну службу» та переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування». Обґрунтуванням для винесення зазначеного рішення стали норми методичного посібника з питань державної служби станом на 25.12.1994 року, статті «Обчислення стажу державної служби» в журналі «Праця і зарплата» №11 від червня 1998 р. та листа Головного управління державної служби при КМУ від 19.10.2000р. щодо поширення дії Закону України «Про державну службу» на посадових осіб місцевого самоврядування, централізовані бухгалтерії за своїм статусом не належать до органів місцевого самоврядування, вони є самостійними бюджетними установами.
Задовольняючи позовні вимоги позивача, суд першої інстанції обґрунтував свою позицію тим, що висновок відповідача про те, що позивач в період роботи з 01.04.1983р. по 31.12.1991р. працювала в самостійній бюджетній установі - централізованій бухгалтерії Бердянського міськвиконкому, яка належала до органів місцевого самоврядування, є помилковим, з огляду на надані копії архівних рішень виконкому ОСОБА_2 міської ради, з яких видно, що спеціального рішення виконкому про створення централізованої бухгалтерії при виконкомі відповідно до вимог Положення не приймалося, а сама централізована бухгалтерія входила до штату виконкому ОСОБА_2 міської ради і в номенклатуру виконкому входив головний бухгалтер.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 22 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби. Стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону України "Про державну службу", порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283, та додатка до нього. Обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну службу" державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Відповідно до пункту 2 Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, колишнього СРСР згідно з додатком, зокрема у виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управліннях, самостійних відділах, інших структурних підрозділах. Вказане означає, що до стажу державної служби зараховується робота на посадах керівних працівників і спеціалістів в управліннях, відділах, які згідно з затвердженою структурою належали до апарату виконкомів.
Наявними письмовими доказами підтверджується, що із наданих виконавчим комітетом ОСОБА_2 міської ради архівних копій рішень від 02 грудня 1982 №465 "Про затвердження витрат утримання виконкому та його відділів на 1983 рік", від 03 листопада 1983 року 498 "Про затвердження номенклатури посад міської ради народних депутатів його виконкому, від 26 грудня 1983 року №532 "Про затвердження видатків на утримання виконкому та його відділів на 1984 рік", від 6 грудня 1984 року №453 затвердження видатків на утримання виконкому та його відділів на 1985 рік, грудня 1985 №456 "Про затвердження видатків на утримання виконкому та його відділів на 1986 рік", від 15 грудня 1986 року № 480 "Про затвердження витрат на утримання виконкому та його відділів на 1987 рік, від 08 грудня 1988 №508/1 "Про змінення рішення міськвиконкому №447 від 10 листопада 1988 року "Про затвердження видатків на утримання виконкому та його відділів на 1989 рік", вбачається, що централізована бухгалтерія входила до штату виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради як окремий структурний підрозділ, а головний бухгалтер - до переліку посад, які входили до номенклатури виконкому.
Згідно до запису в трудовій книжці, ОСОБА_1 01 березня 1994р. було присвоєно 9 ранг державного службовця, а 12 травня1994р. ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця.
Окрім того, з наданих письмових доказів вбачається, що з 19 березні 1997 року ОСОБА_1 було призначено пенсію за віком, згідно із Законом України «Про державну службу» при наявності загального стажу 37 років 5 місяців 7 днів, в тому числі стажу державної служби 13 років 11 місяців 18 днів, до якого враховано періоди роботи з 01.04.1983 року по 31.12.1990 року - на посаді головного бухгалтера централізованої бухгалтері Бердянського міськвиконкому.
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції стосовно наявності стажу державної служби, та право на отримання пенсії згідно Закону України «Про державну службу», а дії Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області щодо відмови ОСОБА_1 переведенні її з пенсії за віком на пенсію державного службовця є незаконними.
Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, постанова суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, зміні або скасуванню не підлягає, а апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Таким чином, доводи апеляційної скарги спростовуються викладеними вище нормами законодавчих актів та встановленими обставинами справи, а отже відсутні підстави для її задоволення та скасування рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
Ухвалив:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську та Бердянському районі Запорізької області на постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 08 червня 2015 року по справі №310/7406/14-а - залишити без задоволення
Постанову Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 08 червня 2015 року по справі № 310/7406/14-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий: С.В. Чабаненко
Суддя: С.М. Іванов
Суддя: А.В. Шлай