Ухвала від 04.09.2015 по справі 826/19292/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 вересня 2015 року м. Київ № 826/19292/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ЕРА»

до

1) Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України

2) Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення

про

визнання тарифів на послуги не затвердженими, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ЕРА» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, у якій просить суд:

- визнати тарифи на послуги Концерну радіомовлення, радіозв'язку телебачення не затвердженими відповідно до норм чинного законодавства України;

- зобов'язати відповідачів визначити та провести затвердження тарифів відповідно до діючого законодавства в меж:ах своєї компетенції;

- зобов'язати відповідачів надати детальний розрахунок тарифів та з чого вони складаються, зазначених в Додатку № 1 до Договору № 4-520 від 19.12.2014.

Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так, у прохальній частині позовної заяви позивачем не визначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, а також позивач не вказує, які саме тарифи на послуги ним оскаржуються.

Таким чином позивачу необхідно звернутись до суду з позовними вимогами заявленими щодо кожного з визначених відповідачів окремо та конкретизувати їх зміст.

До того ж, позивач звернувся з позовними вимогами заявленими, в тому числі, до Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Відповідно до частини третьої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З врахуванням зазначеного, позивачу необхідно надати докази, що під час виникнення спірних правовідносин, відповідач 2, а саме Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення діяв як суб'єкт владних повноважень, здійснюючи владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, та/або уточнити позовні вимоги.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у строк до 03.11.2015 шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали:

- позовної заяви з позовними вимогами, заявленими щодо кожного з визначених відповідачів окремо та зазначенням конкретного їх змісту, вказавши, які саме тарифи на послуги позивач оскаржує;

- доказів на підтвердження наявності у Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення статусу суб'єкта владних повноважень.

Зазначені документи подати до суду з врахуванням положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ЕРА» без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 03.11.2015.

3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.

4. Копію даної ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.М. Кобилянський