Ухвала від 19.04.2011 по справі 2а/1570/3019/2011

Справа № 2а/1570/3019/2011

УХВАЛА

19 квітня 2011 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 2453-VІ від 07.07.2010року «Про судоустрій і статус суддів»), до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позов Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн. вказаним вимогам не відповідає.

Так, у позові відсутні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, відповідно до ч.1. ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. (Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. N 2453-VI).

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. (Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. N 2453-VI).

При цьому відповідно до Прикінцевих положень розділ ХІІ Закону України від 07.07.2010 р. N 2453-VI цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та не передбачені випадки не врахування положень ст. ст.99, 100 КАС України.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд стягнути з відповідача надмірно виплачену їй державну допомогу по догляду за дитиною у розмірі 11250грн., оскільки розпорядженням голови Ізмаїльської районної державної адміністрації №1037/2008 від 27.11.2008року малолітня дитина ОСОБА_2, була влаштована до Будинку дитини м. Ізмаїл Одеської області, на повне державне утримання, а повідомленням №787 від 14.05.2009року відповідачу було припинено виплату державної соціальної допомоги, тоді як адміністративний позов с приводу стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн. поданий до суду лише 18.04.2011року. До позову не додані докази, які підтверджують чому саме 18.04.2011року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, враховуючи, що повідомлення про припинення соціальної виплати було винесено 14.05.2009року.

З вище викладеного вбачається, що позов Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн. вказаним вимогам не відповідає.

Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а Управлінню праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації наданий термін для усунення недоліків шляхом надання суду доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, та доказів щодо дати коли позивачу стало відомо про порушення його прав, а у разі необхідності (спливу шестимісячного строку з дати, з якої позивачу стало відомо про порушення його права) обґрунтованої заяви про поновлення строку для звернення з адміністративним позовом.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною у розмірі 11250грн. -залишити без руху.

Повідомити Управління праці та соціальної політики Ізмаїльської районної державної адміністрації про необхідність в строк до 10 травня 2011 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена особою, що подала позов в порядку та строки передбачені ч.3 ст. 186 КАС України.

Суддя: Л.Р. Юхтенко