Справа № 323/2573/15-п
Провадження № 3/323/633/15
08.09.2015 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області О.В.Плечищева, розглянувши матеріали, які надійшли з Луганського прикордонного загону впс «Мілове» ім.В.Банних про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
20 серпня 2015 року на адресу суду з Луганського прикордонного загону впс «Мілове» ім.В.Банних надійшов протокол про адміністративне правопорушення складений 10 серпня 2015 року , в якому зазначається, що 10 серпня 2015 року о 15.00 годині в пункті пропуску «Мілове», прикордонним нарядом «Перевірка документів» під час здійснення прикордонного контролю, було виявлено і затримано гр.України ОСОБА_1, який 08.08.2015 року о 16.00 годині на напрямку руху «Успенка» (Україна)- «Матвєєв Курган» (РФ) через недіючий пункт пропуску «Успенка» незаконно перетнув Державний кордон України, чим порушив вимоги ст.9 Закону України "Про Державний кордон" та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.204-1 КУпАП, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 225408, протоколом про адміністративне затримання від 10.08.2015 року, заявою ОСОБА_1 про отримання юридичної консультації від 10.08.2015 року, розпискою ОСОБА_1, письмовими поясненнями ОСОБА_1, копією паспорту правопорушника, рапортом старшого техніка ВПС «Мілове» ім.В.Банних прапорщика ОСОБА_2 від 10.08.2015 року.
У судове засідання правопорушник не з"явився, повістка про час та місце розгляду справи правопорушнику не направлялася, відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях»; Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 № 1085-р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження», припинено приймання поштових відправлень.
Згідно письмових пояснень правопорушника, що містяться в матеріалах справи 08.08.2015 року о 16-00 годині ОСОБА_1 дійсно виїхав за межі території України через пункт пропуску «Успенка». Про те, що пункт пропуску «Успенка» є недіючим він не знав. Метою поїздки було отримання роботи та тимчасового місця проживання.
Вивчивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.
Так, частиною 1 ст. 204-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Згідно ч.1 ст. 9 вказаного Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суб'єктивний склад правопорушення передбаченого ст.204-1 КупАП, характеризується прямим умислом, а в діях ОСОБА_1 прямий умисел відсутній.
Як вбачається зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 даного Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати:чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Разом з тим ст.9 ЗУ «Про державний кордон» передбачено, що не є порушеннями правил перетинання державного кордону України вимушене перетинання державного кордону особами, транспортними засобами на суші, заходження іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море та внутрішні води України, вимушений вліт повітряних суден та інших літальних апаратів, вчинені в стані крайньої необхідності, а також за інших вимушених обставин.
Оцінивши всі обставини провини порушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягається до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання, а також беручи до уваги те, що дане правопорушення не заподіяло істотної шкоди суспільним та державним інтересам, іншим особам, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 204-1, ст. ст. 245, 247, 280 283-285 КУпАП,ст.9 ЗУ «Про державний кордон» , -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст. 204-1 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляції через Оріхівський районний суд Запорізької області.
Суддя: О.В.Плечищева
Постанова набрала законної чинності 19 вересня 2015 року.