Ухвала від 06.10.2014 по справі 815/4992/14

Справа № 815/4992/14

УХВАЛА

06 жовтня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Мураховської А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі клопотання представника відповідача про залишення без розгляду адміністративного позову Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Державної інспекції України з контролю за цінами до виробничо-комерційної фірми “Агромарін” про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Державної інспекції України з контролю за цінами до виробничо-комерційної фірми “Агромарін” про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення.

Представником відповідача надано до суду клопотання про залишення без розгляду адміністративного позову в порядку ст. 100 КАС України. В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначив, що рішення № 49 про застосування до ВКФ «Агромарін» адміністративно-господарських санкцій за період з 01.10.2012 року по 01.10.2013 року прийнято 23.10.2013 року, а тому право на звернення Інспекції до суду виникло з 02.11.2013 року, а шестимісячний строк для звернення до суду сплинув 02.05.2014 року.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку осіб, які з'явились до судового засідання, суд встановив наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Згідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно до адміністративного позову та доданих до нього документів, позивач просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції, нараховані на підставі рішення Державної інспекції України з контролю за цінами про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін № 49 від 23.10.2013 року.

Судом встановлено, що 08.11.2013 року виробничо - комерційна фірма “Агромарін” звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Державної інспекції України з контролю за цінами про визнання протиправним та скасування рішення № 49 від 23.10.2013 р. (справа № 815/7770/13-а).

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 06.12.2013 року по справі № 815/7770/13-а в задоволенні адміністративного позову виробничо - комерційної фірми “Агромарін” до Державної інспекції України з контролю за цінами про визнання протиправним та скасування рішення № 49 від 23.10.2013 р. відмовлено повністю.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04.03.2014 року апеляційну скаргу виробничо-комерційної фірми «Агромарін» задоволено, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06.12.2013 року скасовано, прийнято нову постанову, якою адміністративний позов виробничо-комерційної фірми «Агромарін» задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Державної інспекції України з контролю за цінами № 49 від 23.10.2013 року про застосування до виробничо-комерційної фірми «Агромарін» адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін у вигляді вилучення у виробничо-комерційної фірми «Агромарін» в дохід Державного бюджету необґрунтовано отриманої виручки в сумі 204 155, 99 грн. та штрафу в сумі 204 155, 99 грн. Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили 04.03.2014 року.

Таким чином, оскільки станом на 04.03.2014 року рішення Державної інспекції України з контролю за цінами № 49 від 23.10.2013 року визнано протиправним та скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили, у Державної інспекції України з контролю за цінами були відсутні підстави для звернення до суду з позовом про стягнення з виробничо-комерційної фірми «Агромарін» адміністративно-господарських санкцій в розмірі 48 311, 98 грн., накладених вказаним рішенням Державної інспекції України з контролю за цінами № 49 від 23.10.2013 року.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 червня 2014 року касаційну скаргу Державної інспекції України з контролю за цінами задоволено, постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04.03.2014 року скасовано, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06.12.2013 року залишено в силі. Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 06.12.2013 року набрала законної сили 24 червня 2014 року.

На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги те, що до 24 червня 2014 року рішення Державної інспекції України з контролю за цінами № 49 від 23.10.2013 року було визнано протиправним та скасовано рішенням суду, яке набрало законної сили, суд дійшов до висновку, що шестимісячний строк звернення до суду з даним позовом обчислюється з 24 червня 2014 року, тобто з дня виникнення у позивача підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Позивач звернувся з даним позовом до суду 05.09.2014 року, тобто в межах шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом.

За таких підстав, суд дійшов до висновку, що позивачем не пропущено встановлений законом строк звернення до суду з даним позовом, а тому клопотання представника відповідача про залишення без розгляду адміністративного позову Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Державної інспекції України з контролю за цінами до виробничо-комерційної фірми “Агромарін” про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 111, 121, 155, 160, 165 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду адміністративного позову Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Державної інспекції України з контролю за цінами до виробничо-комерційної фірми “Агромарін” про стягнення адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни та ціноутворення, відмовити у повному обсязі.

Повний текст ухвали складено та підписано 10 жовтня 2014 року.

Суддя О.А. Левчук

інше