Справа № 815/7010/13-а
06 листопада 2013 року
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Вовченко О.А.,
при секретарі - Дубовик Г.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду уточнений адміністративний позов по справі № 815/7010/13-а, поданий до суду 31.10.2013 року за вхідним номером №30614/13, суд -
В Одеському окружному адміністративному суді розглядається адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, третя особа ОСОБА_2 про визнання не правомірними дії інспекції ДАБК в Одеській області щодо реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 29.11.2011 року №ОД14211089087; скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 29.11.2011 року № ОД 14211089087.
31.10.2013 року до суду надійшов від позивача уточнений адміністративний позов, в якому позивач в якості відповідачів зазначив Одеську міську раду та Приморську районну адміністрацію м. Одеси. В уточненому адміністративному позові позивач просив суд: визнати неправомірними дії Приморської районної адміністрації Одеської міської ради щодо розпорядження Приморської районної адміністрації Одеської міської ради від 07.12.2011 року №1105; визнати неправомірними дії виконавчого комітету Одеської міської ради щодо видачі Свідоцтва на право власності на дачний будинок від 14.12.2011 року видане на 2-х поверховий дачний будинок за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 34-Б; скасувати частково розпорядження Приморської районної адміністрації Одеської міської ради від 07.12.2011 року №1105; скасувати реєстрацію Свідоцтва на право власності на дачний будинок від 14.12.2011 року видане на 2-х поверховий дачний будинок.
Згідно п.4 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства. По аналогії закону такі ж вимоги поширюються і на уточнений адміністративний позов.
Приписами ч.1 ст. 51 КАС України, визначено, що позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 137 КАС України, позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
Розмір позовних вимог, це їх кількісна, а не якісна зміна. Предмет позову, це матеріальний зміст позовних вимог позивача, який проявляється в матеріально-правовій заінтересованості - отримати певне матеріальне благо. Підстава позову, це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, які об'єктивуються у поданих доказах.
З зазначеного вбачається, що позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог. Збільшення або зменшення позовних вимог полягає у зміні їх кількісної оцінки. При цьому нові позовні вимоги не можуть заявлятися. Також одночасна зміна підстав і предмету позову є неможливою.
Однак, позивач - ОСОБА_1, подала до суду уточнений адміністративний позов, в якому заявила нові позовні вимоги, змінила предмет адміністративного позову, вже після початку розгляду справи по суті в порушення приписів ч.1 ст. 51 КАС України.
В зв'язку з чим уточнений адміністративний позов не підлягає прийняттю, оскільки подано в порушення ст.ст. 51, 137 КАС України.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 137, 160, 165 КАС України, суд, -
В прийнятті до провадження уточненого адміністративного позову ОСОБА_1 по справі № 815/7010/13-а - відмовити.
Ухвала окремо від постанови оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Вовченко
-інше.