Постанова від 31.01.2011 по справі 2а-57/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

31.01.2011 р. Справа № 2а-57/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. розглянувши адміністративну справу

за позовомПрокурора Доманівського району Миколаївської області, (вул. Пастера, 19, смт. Доманівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56400)

в інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті, (вул. Перемоги, 14, м. Київ 1, 01001)

доСуб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, (вул. Леніна, 21, с. Прибужжя, Доманівський район, Миколаївська область, 56445)

простягнення штрафних санкцій в сумі 1700 гривень,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 1700 гривень.

В обгрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не оскаржена та не виконана постанова про застосування фінансових санкцій №107051 від 10.08.2010.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті”№1190 від 08.09.2004, Головна автоінспекція здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт та є юридичною особою, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”№1567 від 08.11.2006 органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

07.07.2010 на підставі завдання на перевірку №062327 від 02.07.2010 державним інспектором територіального управління Головавтоінспекції у Миколаївській області була проведена перевірка відповідача щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки був складений акт №188386 від 07.07.2010, згідно якого були виявлені порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” відсутня ліцензійна картка, в дорожньому листі відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразку.

Після складання акту відповідачу було направлено повідомлення про розгляд справи за актом №188386, на який відповідача було запрошено.

Згідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт”за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

10.08.2010 постановою №107051 про застосування фінансових санкцій начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, який діяв в межах своїх повноважень, застосовано відповідальність до відповідача за вищевикладені порушення у виглядів фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Згідно Постанови КМУ “Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”№1567 від 08.11.2006, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Від відповідача позивачу надійшла заява від 27.08.2010 про визнання правопорушення та клопотання про розстрочення суми фінансових санкцій терміном на 3 місяці.

На момент подання позову, відповідач постанову№107051 від 10.08.2010 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, але добровільно цей штраф не сплатив.

Строк для оскарження рішень контролюючого органу сплив.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті 1700 гривень.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя І. В. Желєзний