Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
м. Миколаїв.
22.12.2010 р. Справа № 2а-7408/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Малих О.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу
адміністративним позовом: ( вул. Комсомольська, 3, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55000)
до ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 55000)
про стягнення заборгованості 1 774,84 грн.
Южноукраїнський міський центр зайнятості Миколаївської області (надалі -позивач) звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 (надалі -відповідач) про стягнення заборгованості 1 774,84 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач звернувся до позивача про надання статусу безробітного та призначення йому допомогу по безробіттю, але не повідомив позивача про те, що відповідач з 15.12.2005 року зареєстрований як фізична особа -підприємець.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, свого представника не направив про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення (арк.. спр. 19, 24).
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
Громадянка ОСОБА_1 22.02.2007 року Южноукраїнським міським центром зайнятості Миколаївської області була зареєстрована як безробітна (арк. спр. 9).
З 22.02.2007 року по 16.02.2008 року відповідно до вимог ст.2 Закону України «Про зайнятість населення», ОСОБА_1 отримувала допомогу по безробіттю.
Відповідно до п.5 ч.2 ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п.4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним (затв. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 р. N 60/62) (далі -Порядок N 60/62), виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
ОСОБА_1 перебуваючи на обліку в Южноукраїнському міському центрі зайнятості, маючи статус безробітного, та отримуючи матеріальну допомогу по безробіттю, не повідомив Южноукраїнський міський центр зайнятості Миколаївської області про те, що вона з 15.12.2005 року зареєстрована як фізична особа-підприємець, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», в частині обов'язку своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг. Доказами, що підтверджують, що відповідач є фізичною особою -підприємцем, є довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців від 11.08.2010 року № 6663095 (арк.. спр. 11).
Приховання інформації гр. ОСОБА_1 про те, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості вона отримувала дохід, спричинило незаконне отримання ним допомоги по безробіттю з 22.02.2007 року по 16.02.2008 року у розмірі 1 774,84 грн., що підтверджується наданим позивачем ОСОБА_2 допомоги по безробіттю (арк.. спр. 13).
Частиною 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п. 6 Порядку N 60/62, встановлено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Рішення про повернення коштів гр. ОСОБА_1 оформлено позивачем наказом від 20.08.2010 року № 118 (арк.спр. 12).
Рішення центру зайнятості щодо повернення коштів позивач не оскаржив, заборгованість у добровільному порядку не сплатив.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 128, 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 55000, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Южноукраїнського міського центру зайнятості Миколаївської області 1 774,84 грн. (одна тисяча сімсот сімдесят чотири гривні 84 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення/отримання її копії. Апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.
Суддя О.В. Малих